İçeriğe Yönlendir

Focus I - Fan Açma Sorunu Mu?

Emre GÜNEYİSİ

Recommended Posts

Emre GÜNEYİSİ
(düzenlendi)

Herkese merhabalar 🙂

2001 Focus Ghia aracımda son birkaç aydır farkettiğim bir durum var. Aracımda fan sürekli çalışıyor, gece-gündüz. İlk başta klima fanı sanmıştım lakin klimayı açınca 2. fan devreye giriyor ve daha gürültülü fan sesi geliyor. Klimayi kapattığımda daha sessiz bir fan çalışıyor ama sürekli çalışıyor. Bu normal bir durum da ben yıllar sonra mı farkettim yoksa bu işte bir terslik mi var acaba? Aracın motor suyu tam ve hiç hararet yapmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: İmla

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Müşür bozuktur,
Röle bozuktur.
Değilse beyin bozuktur.
Normal değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
(düzenlendi)

Fan müşürü arızası

Müşürü kesinlikle orijinal parça kullanın çünkü yan sanayi olanların ömrü pek uzun olmuyor yada randımanlı çalışmıyor.

tarihinde Mustafa YILDIRIM tarafından düzenlendi
ekleme yapıldı
Yorum bağlantısı
Emre GÜNEYİSİ

Herkese merhaba 🙂

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün sabah aracımı takip ettim klima kapalı ve motor soğukken,  fan açımı yapmadı. Bugün hiç klimayı açmadan gün boyu tekrar takip edeceğim ve sonucuna göre bir yol izleyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Emre GÜNEYİSİ

Arkadaşlar sorun çözüldü. Araç sürekli fan açmıyormuş manifolda bağlı üç bacaklı bir hortum (sanırım karter havalandırma hortumu) şişmiş. O da aynı fan sesi gibi ses çıkarıyormuş, üzerinden yan sanayi bir hortum çıktı, onu orijinaliyle yeniledik ses gitti.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...