İçeriğe Yönlendir

Cam Filminden Ceza Yedim

Bora Bozkurt

Recommended Posts

Bora Bozkurt

arkadaşlar merhaba aracımda ön cam 0.5 ( optik film ) var şoför ve yolcu camında 1 numara  arka camlarda ise 3 numara cam filmi var.

2 gün önce ön cam filminden dolayı ceza yedim biliyordum bir gün ceza geliceğini 8 ayın sonunda geldi ceza ve  gidip ön cam filmini söktüm. bugün ceza tutarını ödedikten sonra 

yazılan cezaya bağlı trafik şubeye gittim. ve durumu izah ettim  geldi bir memur arkadaş aracı inceledi ve evet beyfendi ön cam filminiz sökülmüş fakat şöför ve yan cam filmi sökülmemiş dedi . şimdi sökmem mi gerek yaptırdığım yer ön camlara 1 numara film yasak değil demişti. yoksa başka bir trafik şubeye gidip  ordan mı işlemlerimi devam ettirmem gerek görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam filmi yasak cezsaı var, muayenede de ağır kusur ancak şimdilik askıya alındı talimat ile, ceza askıya alınmadı ancak görmezden gelen çok , ancak en ön camda film varsa ceza yazar, şubede kontrole giderken diğer camlar da sökülmeli ama. zir aonnlar da yasak

%70 cam filmi tasarı torbada ama ilam edilmedi

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
cam filmi yasak cezsaı var, muayenede de ağır kusur ancak şimdilik askıya alındı talimat ile, ceza askıya alınmadı ancak görmezden gelen çok , ancak en ön camda film varsa ceza yazar, şubede kontrole giderken diğer camlar da sökülmeli ama. zir aonnlar da yasak
%70 cam filmi tasarı torbada ama ilam edilmedi
Arka 3 cam, 2 numara filmli. Dün muayeneden hafif kusurla geçti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şu an geçiyor, normalde muayenede ağır kusur oldu, sonra talimatla askıya alındı, filmi düzenleyen kanun torba yasada çıktı ancak yayınlanıp hayata geçmedi,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cam filmi kanunen hala yasak. Ancak ülkeyi 1 kişi yönettiğinden, o da kesilmesin ceza dediğinden, kesilmiyordu.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Sani Gerşon yazdı:

Cam filmi kanunen hala yasak. Ancak ülkeyi 1 kişi yönettiğinden, o da kesilmesin ceza dediğinden, kesilmiyordu.

kanunen şu sıralar komple yasak.  bir dönem,  ''gençlik bunu istiyor'' videoları dönüyordu. bir genç hükümeti CB ye şikayet etmek suretiyle akım başlatmıştı. ama o zamanın şartlı serbestlik döneminde bile, ön cama cam filmi tamamen yasakmış.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Benimde yan camlarda açık film var, gecen hafta muayeneden hafif kusurla geçtim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Film en son serbest bırakılmıştı ceza uygulanmiyordu, ama ön cam her şekilde her zaman yasaktı , her zaman ceza yazıyorlar.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

Film en son serbest bırakılmıştı ceza uygulanmiyordu, ama ön cam her şekilde her zaman yasaktı , her zaman ceza yazıyorlar.

insiyatif. yasada ceza maddesi duruyor, ceza yazılmayacak diye bir talimat ta yok. muayene de ayrı hadise.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Ön camımda gram film yok, gerisinde tamamen  orta seviye film var. Özellikle kontrol sırasında ekipdeki arkadaşın birine sordum, iyi iyi böyle olunca birşey yapmıyoruz, sürücüyü karşıdan görelim yeter demişlerdi. 

Bu arada makam perdelerini çekince arka yan ve arka çok güzel oluyor, zifiri :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ön şöför ve yolcu camlarında filim yasak olmalıdır akıl bunu söyler. 

Polis bilgisiz konuşmuş kendine göre

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Akşam önümde park lambaları yanmayan biri gidiyordu. Yanından geçerken söyleyeyim dedim camları filmli olduğu için söyleyemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

insiyatif. yasada ceza maddesi duruyor, ceza yazılmayacak diye bir talimat ta yok. muayene de ayrı hadise.

Haberlere bile çıktığını hatırlıyorum abi artık yasak değil diye söylemişti bende ondan sonra film yaptırmıştım :) 

Ne oldu şimdi ceza mı yiyeceğiz :)  ama benim ön camda yok ön cam olunca anında ceza yazıyorlar ön camı affetmiyorlar hiç

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konu üstünde bugün merkezi bir yerde, tüm cam filmlileri kenara çekip ceza yazdılar onlara bakıyordum akklıma bu konu geldi Yasada hala yasak, bugün olduğu istenen bir gün cezalar yazılıyor, muayene listesinde de ağır kusur ama askıda, % sel geçirgenlik ile arka camlara serbestlik torba yasada var ama uygulama başlamadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

filim sakıncalı ve zaten güzel durmuyor

%70 bendeki 1996 dan beri tercih ettiğim .. hem de torbadaki yasal film ile aynı spec . ama pahalı. buna para mı verilir denenlerden.

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman
önlerde hiç olmamalı
Mehmet bey ön camda olmamalı demenizin nedeni güvenlik açısından mı görüş alanı açısından mı
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güvenlik, can güvenliği, ayrıca evet asayişi de kapsıyor.

1- Kavşaklarda ve dönemeçlerde diğer araçla göz kontağı kurmanız, elle geç yapmanız diğer aracın size bakıp bakmadığını anlamanız gerekir. Kara bir cama bakarak bunu anlayamazsınız, siz camın içindeyseniz diğeri de anlayamaz bu sorundur. ciddi sorundur.

2- Aracın yanına gelip birşey işaret edeceksiniz korna çaldınız adamın sizi görüp görmediğini anlayamazsınız

3- aram belki kriz geçiriyor ya da zor bir durumda yahut bayıldı. Yandan geçen göremez.

4- Motorsikletli polissiniz yahut durdurdunuz cama yaklaştınız, içerden silah çekebilirler ciddi sorun

5- Arabayı çocuk vb kullanıyor olabilir

6- Sokak kameralarından mobeselerden aracın içinde kimin olduğunun görülüyor olması birçok kayıp insanın sorunun adli vakada çözülmesini sağlar ve ayrıca suçluları da bulmayı sağlar

yabancı ülkeler bunu düşünmüşler taşınmşlar ve yasaklamışlar. Biz de AB kurallarına uymalıyız. Erdoğan'ın yakın çevresinin "canım ne var bi yardımcı olsanız sayın başkan" teranesi ile bozulan, düzelmek üzereyken çöpe atılan filim işini olması gerektiği gibi çözmeliyiz. 

Şöför-Yolcu ve Ön Ana camda filim kesinlikle olmaz. Termal cam kullanırsın termal filim kullanırsın ama renkli olmaz. Olamaz. 

Biz dingonun ahırı olduğumuz için oluyor ne yazık ki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

5 senedir aracımda en açık renk uv filtre li olan 3m ürünü kullanıyorum 2 kere ön cam çatladı her seferinde tekrar ekstra ücret ödeyerek yaptırdım dedikleriniz koyu renk kullanan güvenliği hiçe sayan insanlar için son derece doğru ve yine malesef kurunun yanında yaş da yanıyor...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile ön ana camda film kaza anında büyük risktir.

Passstın camını naapayım peki 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Passstın camını naapayım peki 

gizli silisyum vardır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...