İçeriğe Yönlendir

Otomobil Haber Siteleri

Ahmet Selimoğlu

Recommended Posts

Ahmet Selimoğlu

Merhaba,

Otomobil haberleri için takip ettiğiniz özel siteler var mı? Ben sekizsilindir'i takip ediyorum, otopark artık çok sabit gazete haberi girmeye başladığı için bayıyor. Gazeteleri okumuyorum bile çünkü hepsi ajanstan geldiği için harfi harfine aynı oluyorlar.

Güzel toparlayabildiklerimi de ben şahsen otoblog'da yazıyorum. Bunlar dışında hangi siteleri takip edebiliriz, video'dan çok yazılı haber olursa daha güzel olur.

Forumda haber ve tartışmalar bir arada olduğu için takip etmekde zorlanıyorum şahsen, bu yüzden sormak istedim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yurt dışını takip edeceksiniz bizde o tarz objektif haber bilgi veren kalmadı.8silindir en son araba satıyordu galiba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

8silindir en son araba satıyordu galiba?

Sarı sitede dükkan bile açmış. O derece artık. Çalışmadan anlatıyor bir de arabaları.

Benzin TV de iki defa denk geldi, anlattığı arabalar haftası geçmeden ilandaydı. 

Otomobil Günlüklerim ile Birkan Demir Çalışkan iyi geliyor bana.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Selimoğlu

@Çağlar Bayur @Recep Selim Kaya

Peki o zaman şöyle sorayım, bir haber sitesinde hangi içerikleri özlüyoruz? Hangi içerikler okunmayı hakeder. Genelde herkes Youtube üzerinden birşeyler yapmak istiyor ve açıkcası ben izlemek yerine okumayı tercih ediyorum. Bunda insanımıızın okumaktan ziyade video izlemeyi tercih etmesi de etken, orasına lafım yok.

Olabildiğince eğlenceli ve arkadaş ortamında anlatılacak enteresan bilgiler vermeyi amaçlıyorum ben şahsen haber veya içerik üretirken, ama günümüzde haberlerin %60'ı elektrikli otomobil haberi, bu haberlerin de en az %50'si elektrikli aracın menzili hakkında. Haberler bile artık eğlenceli gelmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Selimoğlu yazdı:

bir haber sitesinde hangi içerikleri özlüyoruz?

teknik ölçüleri arıyor/özlüyorum. bagaj içi cm ler, aks aralıkları, vites oranları, diferansiyel oranları.. vb. rakamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
teknik ölçüleri arıyor/özlüyorum. bagaj içi cm ler, aks aralıkları, vites oranları, diferansiyel oranları.. vb. rakamlar.
Şimdi tablet boyu vs veriliyor, sürüş keyfi kalmadı.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

HAlihazırda hiç arabayı görmeden resmine bakarak birkaç cümle ile çok güzel yorum yazısı yazılır hale geldi. Videoları yapan yeni yetmeler de resimleri dizip kötü bir aksanla üstüne konuşup video yapıyor. KAnıp tıklamamak gerek.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Okumak kalmadı artık, video izle geç. Video yu hazırlayan ne kadar anlıyor acaba? Eskiden Onno Usta falan vardı ,bunları okurduk. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Evren Erakçora yazdı:

Okumak kalmadı artık, video izle geç. Video yu hazırlayan ne kadar anlıyor acaba? Eskiden Onno Usta falan vardı ,bunları okurduk. 

oda adama kizar gibiydi 😊

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ahmet Selimoğlu yazdı:

@Recep Selim Kaya

Peki o zaman şöyle sorayım, bir haber sitesinde hangi içerikleri özlüyoruz? Hangi içerikler okunmayı hakeder. Genelde herkes Youtube üzerinden birşeyler yapmak istiyor ve açıkcası ben izlemek yerine okumayı tercih ediyorum.

Açıkçası geçmişe biraz fazlaca bağlıyım. Yeni olan çok fazla ilgimi çekmiyor. Eskinin günümüz teknolojilerini aratmayan donanımlarına daha fazla hayranlık duyuyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...