İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Vites Değişim Uyarısı Hakkında.

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar 2015 1.5 dizel aracımda km sayacında vites yükseltme uyarısı yanıyor fakat tam tersi düşürme uyarısı yok. Bu durum normal mi? Kodlama şansımız var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Erkan
Merhabalar 2015 1.5 dizel aracımda km sayacında vites yükseltme uyarısı yanıyor fakat tam tersi düşürme uyarısı yok. Bu durum normal mi? Kodlama şansımız var mı?
Sadece yükseltme uyarısı olur. Düşürme uyarısı olmaz. Herşey normal. Bende de bir zaman vardı da sonradan kayboldu artık vermiyor uyarı [emoji848]
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bazı araçlarda düşürme uyarısı da var mesela egea yanlış hatırlamıyorsam. 

Bence faydali

Yorum bağlantısı
Mehmet Erkan
Bende var ama. [emoji4]
İlk aldığımda bende de vardı ama sonra bi yazılım değişikliği yaptık ondan sonra bi daha gelmedi. O zaman benim araca uygun olmayan yazılım yüklemişlerdi. Egr hız sabitleyici arızaları veriyor ve ariza lambası hıc sönmüyor ve uyumsuz yazılım diyordu bizde orjinalini bulup yüklettik . Arabada egr yok hız sabitleyici yoktu çünkü [emoji16]
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Benim araçtada hem hangi viteste olduğunu gösterıyor hemde vites küçültüp büyütmem gerektiğini üstelik hangi vitese küçültmem gerektiğinide gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

VW'lerde var düşürme uyarısı. Araçtan araca farklılık normaldir, bir sıkıntı yok. Kendinizin ışığı olun :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Benim aracımda sadece bilgisayar ekranında var bazı ford'lar da uyarı ekranın da yeşil olarak gösteriliyor. Ama ben çok tavsiye etmiyorum. Ona kalsa 1500 devirde vites yükseltip 1000 devirde araç kullanacağım her gün DPF devreye girecek. Yada benim ki öyle pek kullanışlı gelmedi bana.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ü.Emre Kartal yazdı:

Eski aracım Opel Astra'da bu şekildeydi. Şimdiki arabamda ise düşürme uyarısı da var. Bence marka, model ve yazılıma göre değişiklik gösterebiliyor.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Uyarıyı bende sevmiyorum sürekli düşük devirde kullanmaya yönlendiriyor. İstediğim viteste gidincede oradaki uyarı rahatsız ediyor. Ama ezbere iş yapmıyor eğim ve gaza basma dozuna göre tavsiyede bulunduğu için genelde önerisine uyuyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dusterda bile yükselt düşür uyarısı var, takıyormuyum? hayır, motorun sesinden durumu anlamayanlar kullansın o ışığı :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...