İçeriğe Yönlendir

Focus I - Orijinal Ön Disk ve Bazı Sorular

Salih Özen

Recommended Posts

Salih Özen

Merhaba, arkadaşlar İnternete çok araştırdım orijinal ön fren diskini bulamadım. Seri numarası ya da ürün kodu filan yok mu? Bir de alt takım değişecek dediler ustaya götürdüm. Oda daha seni 1 sene filan idare eder dedi. Ben demir de dahil hepsi değişecek zannediyordum. :D Meğerse burçlar değişecekmiş. Bu sol ve sağ olmak üzere kaç tane burç vardır. İnterneten almak istesem kaça patlar. Yol bilgisayar ekranı bazı rakamları yarım gösteriyor. ekran mı değişecek yoksa lambası mı var ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

1) Fren Diski

Parça kodu : 8V21 1125 AD

Fusion ve Fiesta Mk6 2002-2008 ile aynıdır.

2) Burçtan kastınız nedir? Ön arka tablalar var salınacak olarak geçer.

3) Yol bilgisayarı için önce sigortasını (36 nolu Sigortası) çıkartıp takın belki düzelir. Ekranı bildiğimiz LCD ekran iyi bir elektronikçi tamirini yapabilir. Yoksa çıkma bulacaksınız.

Yorum bağlantısı
Salih Özen

Arka alt takım. Yazmamışım özür diliyorum. Bu ara da çok hızlısınız. 😉

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arka alt takım. Yazmamışım özür diliyorum. Bu ara da çok hızlısınız. [emoji6]

Oto Club Tr farkı diyelim [emoji4]. Arka alt takımda teker başına 1 adet taşıyıcı aks, 1 adet arka rotil (buna burç diyen de var fişek diyen de [emoji3]) 1 adet salıncak (alt tabla olarak geçer burçludur), 1 adet panel traversi (bükey denge kolu), 1 adet dikey denge kolu (viraj demiri de denir) ile bunun z rotu  ve bunların bağlı olduğu takozlar vardır.

Takım halinde değişecekse.

Travers denge kolu takımları var onlara bakabilirsiniz. Teknorotun var mesela. Değişim sonrası focuslarda arka rot ayarı vardır onu yaptırmayı unutmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Özen
Koray Demir yazdı:

Oto Club Tr farkı diyelim 😊. Arka alt takımda teker başına 1 adet taşıyıcı aks, 1 adet arka rotil (buna burç diyen de var fişek diyen de 😀) 1 adet salıncak (alt tabla olarak geçer burçludur), 1 adet panel traversi (bükey denge kolu), 1 adet dikey denge kolu (viraj demiri de denir) ile bunun z rotu  ve bunların bağlı olduğu takozlar vardır.

Takın halinde değişecekse.

Travers denge kolu takımları var onlara bakabilirsiniz. Teknorotun var mesela. Değişim sonrası focuslarda arka rot ayarı vardır onu yaptırmayı unutmayın.

Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Rica ederim ne demek.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Özen
Koray Demir yazdı:

1) Fren Diski

3) Yol bilgisayarı için önce sigortasını (36 nolu Sigortası) çıkartıp takın belki düzelir. Ekranı bildiğimiz LCD ekran iyi bir elektronikçi tamirini yapabilir. Yoksa çıkma bulacaksınız.

İnternete araştırdım. Şu linkte bunu gösteriyor. Uyumlu olur mu?

https://www.otosefakoy.com.tr/on-disk-takimi-fiesta-2008-tum-modeller

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Salih Özen
Koray Demir yazdı:

1) Fren Diski

Merhaba, internetten bunu buldum. 8V21 değil de 8V51 yazıyor. Olur mu 

https://m.n11.com/focus-1998-2005-on-disk-orijinal-8v51-1125-ad-P378668458?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI7_75rPyK5QIV1ud3Ch3VWQGzEAQYBiABEgJKsvD_BwE

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
O.Yücel Çetin

Focus 1 aracıma disk ve balata alacağım. Tavsiye ve görüşlerinize açığım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
O.Yücel Çetin yazdı:

Focus 1 aracıma disk ve balata alacağım. Tavsiye ve görüşlerinize açığım. 

Disk trw+balata Otosan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...