İçeriğe Yönlendir

Kamp İçin Öneriler

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

İlk kez ailece bir kampa katılacağız. Yıllar önce arkadaşlarla küçük bir deneyimim olmuştu fakat çadır kurmayı bile becerememiştik. 😊 Arkadaşlarla uzun süredir dillendirdiğimiz kamp fikrini hayata geçirmek üzereyiz. Kamp sandalyesi ve masamız hazır. Çadır ve şişme yatak alacağım. Herhangi bir bütçe belirlemedim. Uygun fiyata üç kişilik bir çadır alacağım. Ben, eşim ve çocuk için. Bir gece kalacağız. Eğer hoşumuza gider ve yeniden yapabiliriz dersek daha iyilerine bakacağım. Kamp hayatı ile ilgili tecrübeli arkadaşlar önerilerde bulunursa sevinirim. Neleri mutlaka yanımıza alalım? Ona göre olmayan şeyler varsa sipariş vereceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Decathlon quechuia meshurdur.
3 kişiyseniz 4 kişilik alın.
İçi karanlık olan black and fresh çadır var Decathlonda, pahalı. tek dalgası güneşli günde biraz serin tutması. Çadırı gölgesiz bir yere güneşin alnına kuracaksınız ancak o zaman işe yarayan bir özellik ve 2 katı para ona göre düşünerek alın.
Şişme yatak yine Decathlonda var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Eyüp Çetin yazdı:

Neleri mutlaka yanımıza alalım?

Havalar sıcak olsa da sabaha karşı soğuk oluyor.

Uyku tulumu ve mat kesinlikle alın. 

Çocuk içinde soğuğa karşı kalın kıyafet alın. 

Çadır içinde kamp işi sürekliliği olacaksa Husky marka alın ömürlük olsun.

Alırken kendi boy ölçünüze göre çadır seçin. Öyle çadırlar var ki 2-3 kişilik ama boyu 160-170 cm uzanıp yatamıyorsunuz.

Decathlon varsa çevrenizde gidip yerinde görebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eyüp, 10 derece dayanımı olan çadır, 

İçine tam sığan şişme yatak, 

Mutlaka şişme yatağın üstünü komple kapatan izolasyon pedi almalısın. Şişme yatağın havası sağlam soğuyor, ped olmaz ise donarsınız.

Uyku tulumu şart, evde deneyin ve büyük alın. Evde rest yaparken klostrofobi testi yapmış olursunuz, 

Ve çadırı şişme yatağı ıvır zıvır saklamaya büyük saklama kabı. 

Çadır içini aydınlatan asma lamba, 

Mini balta lazım birde. Çadır kazığı çakmak için. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Servet abi herşeyi sıralamış.

Lamba sürekli açık kalacaksa pil veya yedek batarya unutmayın.

Telefon çeken bir yer olacaksa power bank.

Yanınıza alacağınız giyeceklerin sizi iç ortamda değil dış ortamda ısıtan giyeceklerden oluşmasına dikkat edin.

Çadır için aynı deniz feneri gibi ledli güzel aydınlatmalar var. Tercih edilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sürekli kamp yapmaya karar verirseniz Husky markasını tercih edebilirsiniz. 3 kişi konaklayacaksa 4 kişilik tercih edin. Husky Baron kullanıyorm memnunum.

Çadır altına branda almanız çadır ömrünü uzatacağı gibi temiz kalmasını da sağlar.

Çadır içi alanı kaplayacak ince bir kilim şişme yatağın gıcırtısını keser .

Çadır içi ve dışı için aydınlatma ürünlerine ihtiyacınız olacak Decathlon'da asma aparatlı pilli ürünler var. Dış aydınlatma için ben şarjlı ışıldak kullanıyorum.

Powerbank olmazsa olmazlardan.  20k

Çekiç, balta, bıçak..

Kamp alanlarında konaklama yapılacaksa en az 10 mt uzatma kablosu, elektrik ocağı, su ısıtıcı..

Kış için uyku tulumu.

Kamp yapmak güzeldir iyi eğlenceler.☺️

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bölgeye göre sinek haşere kovucu eklenebilir 👍 

Uyku tulumu, mat, işaret fişeği, termal kıyafet, ayı kovucu sprey, ateş yakmak için magnezyum çubuğu, içme suyu, portatif katlanabilir balta ve minik bir çakı. Bunlarla her yere gidebilirim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Şişme yatağı şişirmek için de araç kompresörü almayı unutmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kucuk tup, mangal, mangal komuru, Birkac kilo kangal succuk, Cocuga kofte, az (birkac kilo) tavuk pirzola, normal pirzola, Antrikot,  Birkac biber, domates..

Bunlar olsun, Cadir isini sonra dusunuruz 😁

Ha unutmadan; Kucuk bir parca karton: Mangali yelleme icin cok onemli.

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hüseyin Maviş yazdı:

Şişme yatağı şişirmek için de araç kompresörü almayı unutmayın.

Ucunu kontrol edin adaptör ağız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Alpay Sumer yazdı:

Kucuk tup, mangal, mangal komuru, Birkac kilo kangal succuk, Cocuga kofte, az (birkac kilo) tavuk pirzola, normal pirzola, Antrikot,  Birkac biber, domates..

Bunlar olsun, Cadir isini sonra dusunuruz 😁

Ha unutmadan; Kucuk bir parca karton: Mangali yelleme icin cok onemli.

Bunları biliyorum zaten Antep'te yaşıyorum ben agam. ☺️ Bilmediklerimden bahset. 😝

Servet Aydın yazdı:

Katlanır sandalye olmayan kamp kamp değildir 

O her daim bagajımda zaten Servet abi. Kaçarı yok. 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dekatlonun sanırım  190.220 olan 400 liralık çadırı 3 kişiye uygun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Eyüp Çetin yazdı:

Bunları biliyorum zaten Antep'te yaşıyorum ben agam. ☺️ Bilmediklerimden bahset. 

Benim de bildiklerim buydu 😁

Samaver de cok onemli 😁 onu da eklemesek olmaz 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mert Gulkokan yazdı:

Kişi sayısının her zaman 1 fazlasını almanız lazım 3 kişi 3 kişilik çadıra zor sığar

Evet onu çok kişi söyledi. Bizim oğlan ufak olunca 3 kişilik bize yeter diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Hocam kamp işi özetle baya zahmetli işmiş :) havalar özellikle geceleri serinledi siz ya karavan alın yada otelde kalın bence :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Erdem Bozkurt yazdı:

Hocam kamp işi özetle baya zahmetli işmiş :) havalar özellikle geceleri serinledi siz ya karavan alın yada otelde kalın bence :) 

Otelde niye kalayım? Eve gelir yatarım. 😊 O da ayrı bir keyiftir herhalde. İnşallah. 😝

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Issız yer ise, en ufak minik el radyosu. Sesini en kısık hale getirin. 5 km civarda tüm canlılar duyar. Ve lpg pürmüz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Issız yer ise, en ufak minik el radyosu. Sesini en kısık hale getirin. 5 km civarda tüm canlılar duyar. Ve lpg pürmüz 

Kısık radyo olmaz Başkan. Ayılar oldukça meraklı ve zeki hayvanlardır. İzciler neden ormanda yüksek sesle şarkı söyleyerek ilerler? Ayı sesi duyup mesajı alıp uzaklaşsın diye. Kısık radyo sesi sıkıntı mıknatıs gibi çeker sıradışı bir uyaran noluyor diye bakmaya gelir hayvan. Aynı sebeple yiyecek artıkları hava almayacak şekilde paketlenmeli ve çadırın dışına bırakılmamalıdır. Bırakılacak ise uzakta yüksek bir ağacın dalına asılır.

Profesyonel bir kampçı, eğitimini aldığı üzere, özellikle ıssız alanda birkaç uzun sırık, ip ve ses çıkaran teneke türü malzeme yardımıyla kamp alanının 10 metre çevresine erken uyarı sistemi kurar. Ateş ise hiç sönmemeli neden çünkü kurt ateşten en çok korkan hayvandır ayı mesela ateşi takmaz geleceği varsa ziyarete ateşe rağmen gelir. Bu arada yanlış anlaşılmasın vahşi hayvanlar bizim düşmanımız değil dostlarımızdır. Düdük mesela çok önemli yeri gelir hayat kurtarır kampçının olmazsa olmazıdır. Lpg pürmüz ise kampçının tabiatına ters 😊

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yılların dağcısı der ki, ormana toplu iğne düştüğü anda, ayı kokusunu alır, Şahin görür, ceylan hisseder. 

Kısık radyo hayvan için diskotekte hoparlör yanında insan gibidir 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu yıl ilk defa kamp yaptım decathlon dan 4.2 çadır aldım 4 kişi rahat rahat kamp yaptık.  Gördüğüm eksiklerim çadırın üstüne büyük gölgelik/yaprak ve çam dalı tutucu birde çadırın önüne branda. Kampçılığı sürekli düşünüyorsanız  Yukarıda yazılanların hepsi gerekli. Kamp alanında kalacaksanız 10m 3x2.5 uzatma, 10m 3/4" hortum ve fonksiyonel hortum ağzı lazım olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu yıl ilk defa kamp yaptım decathlon dan 4.2 çadır aldım 4 kişi rahat rahat kamp yaptık.  Gördüğüm eksiklerim çadırın üstüne büyük gölgelik/yaprak ve çam dalı tutucu birde çadırın önüne branda. Kampçılığı sürekli düşünüyorsanız  Yukarıda yazılanların hepsi gerekli. Kamp alanında kalacaksanız 10m 3x2.5 uzatma, 10m 3/4" hortum ve fonksiyonel hortum ağzı lazım olur.

Sürekliliği ilk sefere bağlı. 😊 Ne kadar çadır yağmur geçirmez olsa da üzerine branda tarzı bir şey gerekiyor sanırım. Kardeşim de özellikle bunu söyledi. Onlar da ara sıra gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ateş ise hiç sönmemeli neden çünkü kurt ateşten en çok korkan hayvandır ayı mesela ateşi takmaz geleceği varsa ziyarete ateşe rağmen gelir.

Sıkıntı değil.

Servet tel çekip 15000 volt elektrik veriyor. [emoji23]

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sıkıntı değil.

Servet tel çekip 15000 volt elektrik veriyor. emoji23.png

40bin yaptım kaskat devre ile de, bu defa kendimde deneme cesaretim yok ☠️ 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...