İçeriğe Yönlendir

Kamp İçin Öneriler

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
40bin yaptım kaskat devre ile de, bu defa kendimde deneme cesaretim yok [emoji3517] 

Ayıda dene [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Yılların dağcısı der ki, ormana toplu iğne düştüğü anda, ayı kokusunu alır, Şahin görür, ceylan hisseder. 

Kısık radyo hayvan için diskotekte hoparlör yanında insan gibidir 

Aynen her hareketin farkındalar. Vahşi doğada çöplüğün sahibi onlar, orada onların boruları öter üryan insan donanımsız kalır. Evet bizden çok iyi duyarlar ama öyle diskotek hoparlör dibi tarzı olacağını zannetmiyorum. Konuşma desibel (40db) seviyesinde 5 km ötedeki yırtıcı hayvanın kulağında davul çalma etkisi oluşuyorsa bu fizik kurallarına uymaz keza insan veya kısık bir radyo bu denli çok yüksek hertz frekansta ses üretemez karşı tarafın çok iyi duyuyor olması bu durumu değiştirmez sesin ultrasonic özelliği de olmalı. Bir de meraklıdır ayı çakal bu denli düşük frekansta sese gelebilir özetle doğal ortamda çok yattım ben tavsiye etmiyorum denemeyin 😊

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ormanın içindesin. Normal sohbet var. Test yap imkan dahilinde. El radyosunun sesini sen dahi nereden durmaya başlarsın. Harici gürültü kaynağı olmayan yerde akıllara zarar mesafeye gidiyor ses. Kaldı ki ses kaynağı sadece vahşi değil, vahşi olamayan meraklılar içinde önemli. Ha konu hala ayı ise zaten ormana adım atıldığı anda kokumuzu almış olacaktır 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Servet Aydın yazdı:

40bin yaptım kaskat devre ile de, bu defa kendimde deneme cesaretim yok ☠️ 

Bu ctesi uçmak dere tarfına mı gitsek ne yapsak

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Keskin yazdı:

Bu ctesi uçmak dere tarfına mı gitsek ne yapsak

Başkan sen olmasan halim nicedir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Eyüp Çetin yazdı:

İlk kez ailece bir kampa katılacağız. Yıllar önce arkadaşlarla küçük bir deneyimim olmuştu fakat çadır kurmayı bile becerememiştik. 😊 Arkadaşlarla uzun süredir dillendirdiğimiz kamp fikrini hayata geçirmek üzereyiz. Kamp sandalyesi ve masamız hazır. Çadır ve şişme yatak alacağım. Herhangi bir bütçe belirlemedim. Uygun fiyata üç kişilik bir çadır alacağım. Ben, eşim ve çocuk için. Bir gece kalacağız. Eğer hoşumuza gider ve yeniden yapabiliriz dersek daha iyilerine bakacağım. Kamp hayatı ile ilgili tecrübeli arkadaşlar önerilerde bulunursa sevinirim. Neleri mutlaka yanımıza alalım? Ona göre olmayan şeyler varsa sipariş vereceğim.

Şişme yatak üstüne muhakkak mat alın, içindeki hava soğuyunca alttan alttan size dokunur. 

Uyku tulumunuz kaliteli olsun.

Semaver mangal vs gerek yok. bir müddet sonra bir demlik ve bir sacın işinizi gördüğünü anlayacaksınız. mangal ve semaver gereksiz yer işgal eden ekipman. ateşi yakıp üstüne demliği veya sacı koyup istediğiniz şeyi pişirip hazırlayabilirsiniz. 

İnce halat ip alın. 

Çadır 3 kişilik sizin işinizi görür. daha büyüğü daha fazla soğuk hava demektir. Ölçüleri vardır. kimisi 80cm genişlikten hesaplar bir kişiyi, kimisi 60cm den. Bende freshblack  2 second1 var 3 kişilik. 3 yetişkin rahat sığıyor mesela.

Sürekli kamp işi olacaksa bir adet ruhsatlı av tüfeği tavsiyemdir. Ve araç üstü çadır...4 kişilik Bir araç üstü çadırın size maliyeti 3000 - 3500 tl civarında olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

Bunun kurması biraz uzun sürüyor arkadaşın var ama içi salon salomanj.

Mehmet Göktürk yazdı:

Bunun kurması biraz uzun sürüyor arkadaşın var ama içi salon salomanj.

Dekatlonun bir başka arpenaz çadırı var içi siyah dışı gri. Oldukça iyi. ben ondan almıştım. 399 idi galiba fiyat ve fazlası ile iyi. içine de şişme yatak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bende bundan var şiddetle öneririm:  https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-3-freshblack-cadir-id_8357355.html

çadırlar iki türlü. Sabah ışık geçirenler bir de geçirmeyenler. Bu geçirmiyor. 
kurması da diğeri gibi değil çok kolay. toplaması da.

İki kişilik olanı var bende. 2 dakika kurma 3 dakika toplama

Bu da şahane. Fikrim geldi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bende bundan var şiddetle öneririm:  https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-3-freshblack-cadir-id_8357355.html

çadırlar iki türlü. Sabah ışık geçirenler bir de geçirmeyenler. Bu geçirmiyor. 
kurması da diğeri gibi değil çok kolay. toplaması da.
Aynı çadırı bende kullanıyorum. İçerisine bir adet tek kişilik bir adet çift kişilik şişme yatak tam geliyor kenarlarda boşluk kalmıyor. 3 adet eksiği var kullandıkça anlaşılıyor. 1, ayakkabı koyma yeri yok. 2, fermuarlar tek tek yani çadırın içinde yerde olan bir malzemeyi almak için fermuari üstten en alta kadar açmak gerekiyor, o esnada da sirvi sinek vs. İçine girebiliyor. 3 içerisi zifiri karanlık olduğu için sabah olduğunu anlayamiyorsun :) çadır alırken mutlaka altına da ince bir yaygı gibi bir şey alın , çadır ölçülerinde ince bir branda olabilir. .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğan Arşiray

bana birisi üzerinde çay demleyebileceğim yumurta kaynatabileceğim bir küçük kamp ocağı önerebilirmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aygaz evet 2. Bu yeni çantalılar biraz enteresan. İnceleyin.

Çok karizma

Bende nurgaz var bir iki kartuş herşeye yetiyor ama bugünkü aklım olsa diğerini alırım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mutluluk uzakta değil. Şekli değiştirilmiş havalılar çok pahalı. Hele nurgaz olayına girmiyorum. Sanki saraydan çıkmış gibi fiyata satılıyor

buna bir de rüzgarlık alırsınız. Mis gibi olur

ver boşu al doluyu. 

images?q=tbn:ANd9GcRVgzvMfSrvdyYuqm0TDom

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Doğan Arşiray yazdı:

bana birisi üzerinde çay demleyebileceğim yumurta kaynatabileceğim bir küçük kamp ocağı önerebilirmi?

Bu hafta A101 e geliyor. 139₺ gördüm fiyatını sanırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Pınar yazdı:

Bu hafta A101 e geliyor. 139₺ gördüm fiyatını sanırım.

Hangisi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...