İçeriğe Yönlendir

Dizel Manuel Vites mi, Otomatik Benzinli mi?

Mert Yeldan

Konfor mu Tüketim mi?  

77 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Selçuk Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

İşte otomatik olmayınca bunların hepsini düşünüyorsun.. bir de karar verip uyguluyorsun.. 

Otomatik olunca o gerekeni her zaman yapıyor :)

Zevk ayrı bir olaydır.. 

otomatiğin ilk kalkışını sevmiyorum ben de.. 

Hayır hiç bir şey düşünmüyorum. Tıpkı yemek yer gibi, ben farkında olmadan beyin bunları biliyor hesaplıyor ve uyguluyor.
Aynı zamanda beynin geri planda hangi viteste olduğunu da bildiğinden, hangi hız aralığında olduğunu da biliyor ve aracı buna göre viraja vs. sokuyorsun.
Otomatik vites zihni, algıları körleştiriyor ve tembelleştiriyor.

Düz vitesin başlangıcı alışması acemiye zor geliyor, hepsi bu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Selçuk Keleş yazdı:

Hayır hiç bir şey düşünmüyorum. Tıpkı yemek yer gibi, ben farkında olmadan beyin bunları biliyor hesaplıyor ve uyguluyor.
Aynı zamanda beynin geri planda hangi viteste olduğunu da bildiğinden, hangi hız aralığında olduğunu da biliyor ve aracı buna göre viraja vs. sokuyorsun.
Otomatik vites zihni, algıları körleştiriyor ve tembelleştiriyor. Düz vitesin başlangıcı alışması acemiye zor geliyor, hepsi bu. 

8 aracım oldu 4 manuel 4 otomatik, bu algılar hepsinde vardı, otomatikte de hangi viteste gittiğini biliyorum. Ayağım ile istediğim yol şartına göre vitesimi hızımı ayarlıyorum, debriyaj+vites kolu kullanmadan yapmak rahatlık. Hele ışıklarda hızlanırken gaza bas vites değiştir bi daha gaza bas vites değiştir, sevmediğim bir durum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Selçuk Keleş yazdı:

Oyum her zaman manuel. Rampada vitesi değiştiricek mi, kalıcak mı, çekicek mi  vs. düşünmekten kendimi ayarlamaya çalışmaktan kullandığım otomatik araçtan hiç bir zevk alamadım.

Vitesin kararını araba vermesin, istemiyorum, ben değiştiririm.
19 sene istanbul'da kullandım bir kere bile "hamallıkmış bu" diye düşünmedim. Bulabilsem şimdi de manuel alırım.
Şimdiye kadar "eşim de kullanacak" deyip de otomatik alan arkadaşlarımın hiç birisinin eşi o arabayı kullanmadı. :) 
İnsanda kullanma yeteneği ve zekası olmayınca düz-otomatik farketmiyor. İkisinde de iyi ya da kötüsün, kendini kandırıyorsun sadece.
Her zaman söylerim, araç kullanmaya otomatikle başlayan biri asla iyi bir sürücü olamaz.
Oy vermeden sonuçlarını göremezsiniz :) 

Hem dizel hem otomatik vites aldım :p

Rampada düşürmesine gerek yok lazım olsa bile direksiyondan - kulakçığına basıyorum hop hissetmeden düşüyor.

Selçuk Keleş yazdı:

Oy vermeden sonuçlarını göremezsiniz :) 

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok

Diyor. İrademe saygı duysun forum :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Köksal Yılmaz yazdı:

8 aracım oldu 4 manuel 4 otomatik, bu algılar hepsinde vardı, otomatikte de hangi viteste gittiğini biliyorum. Ayağım ile istediğim yol şartına göre vitesimi hızımı ayarlıyorum, debriyaj+vites kolu kullanmadan yapmak rahatlık. Hele ışıklarda hızlanırken gaza bas vites değiştir bi daha gaza bas vites değiştir, sevmediğim bir durum.

Keşke herkes böyle olsa. :) 
Ancak trafikte çoğunluk, otoyolda 110 ile yokuş aşağı giderken 5 saniyede bir frenleyerek aracı kontrol etmeye çalışıyor.

Mert Yeldan yazdı:

Hem dizel hem otomatik vites aldım :p

Rampada düşürmesine gerek yok lazım olsa bile direksiyondan - kulakçığına basıyorum hop hissetmeden düşüyor.

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok

Diyor. İrademe saygı duysun forum :D

Güle güle kullan kazasız belasız 7. jenerasyon güzel  :good1: Bekara karı boşamak kolay tabii :D
Zaten forum da, başkasından etkilenmeyip kendi iradene göre oy veresin diye göstermiyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Selçuk Keleş yazdı:

Zaten forum da, başkasından etkilenmeyip kendi iradene göre oy veresin diye göstermiyor. 

:D

Oylamayı sonlandırayım diyorum o da yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik vites zihni, algıları körleştiriyor ve tembelleştiriyor.

Katılıyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Yeldan yazdı:

Foruma girdiğine şükret 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

% 30

% 70 oranı ile anketi kapattım.. 

Benzinli otomatik önerilmiş.  Zaten araç alınmıştı.

Adil bir seçim de değildi zaten..  :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
% 30
% 70 oranı ile anketi kapattım.. 
Benzinli otomatik önerilmiş.  Zaten araç alınmıştı.
Adil bir seçim de değildi zaten..  [emoji4]

Otomatikten dolayıdır aslında. Aslında şöyle düşünelim. Oy verenlerin %70 i otomatikçi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Buna % 100 katılıyorum.. 

Hanım 3 ay manuel, hadi olsun 1000 km kullandı. Sanırım şu an 200.kyı çoktan devirmiştir otomatik ile. Benim diyen sürücü ile fark yok kullanım yetisinde. otomatik herzaman iyidir. Bak abd üretimi araçlara. Manuel araç yok neredeyse. adamların derdi konfor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik olan her şey bizi tembelleştiriyor.
Ancak söz konusu otomobil ise ben tembelliği seviyorum. Bakmayın manuel aldığıma :)
Manueli bilen için otomatik iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana para lazım. Hangisi daha ucuz opsiyon ordan yürürüm. Bana en az 200 bin km hiç arızalanmıyacak 100 kmde 4 litre benzin yakan ve 50 bin tl geçmiyecek otomatik araba bulun, alayım. 

Ben manual arabada bile bu kadar dayanıklılık ve ekonomik tüketim yakalayamıyorum. Euro 6 a+ araba arıyorum. Onlarda elektrikli arabalarda var. Onunda ucuzu yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Bana para lazım. Hangisi daha ucuz opsiyon ordan yürürüm. Bana en az 200 bin km hiç arızalanmıyacak 100 kmde 4 litre benzin yakan ve 50 bin tl geçmiyecek otomatik araba bulun, alayım. 

Ben manual arabada bile bu kadar dayanıklılık ve ekonomik tüketim yakalayamıyorum. Euro 6 a+ araba arıyorum. Onlarda elektrikli arabalarda var. Onunda ucuzu yok. 

DSG 1.6 tdi polo al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Her hanımköylü bir gün "otomatik rahat ben böyle seviyorum" diye kendini kandıracaktır :vroom:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Yeldan yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Katılıyorum.

Bundan sonrası için, anketi açan üyeye kapatma yetkisi verildi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Selçuk Keleş yazdı:

Bundan sonrası için, anketi açan üyeye kapatma yetkisi verildi.

Sonucu göremiyorum ama halen. Open Poll Close Poll var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Sonucu göremiyorum ama halen. 

Bana güvenmiyor musun.. 

Yazdım işte sonucu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

altın kural: audi müşterisine tavsiye verilmez sakıncalıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bana güvenmiyor musun.. 

Yazdım işte sonucu :)

Dış mihraklar hep

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Manuel kullanamayana otomatik araç verilmemeli.

Yokuş yukarı park halinde, el freni çekili ve 2. vitesteki arabamı iki metre itekleyen araba otomatik olmasaydı bunu beceremezdi. Bence otomatik daha tehlikeli ve riskli çünkü stop etmiyor devamlı gitmeye çalışıyor. Marketlere dalan ablalar falan hep bunun eseri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...