İçeriğe Yönlendir

Focus I - Otomatik Şanzıman P1746 Sorunu

Serhat Kaya

Recommended Posts

Serhat Kaya

merhabalar aracım ford focus 1.6 benzin/lpg 2001 model  otomatik vites p1746 arızası alıyorum ve her ne yaptıysam sorunu düzeltemedim bu sorun hakkında tecrübeli usta,abi ve kardeşlerimizden bilgi istiyorum...

oWvFAR.jpg

ilk olarak selenoid A değişimi yapıldı yağ değişimiyle  geçmedi .Ardından bir beyinciye gittim orda beyin denendi sorun beyinden değil dendi sonrasında başka bir elektronikçiye dıştaki kablolara baktırdım 2 ara bağlantıda oksitlenme vardı temizledim dedi tabi araç beyincide 1 gün elektronikçide 2 gün yattı. Sonrasında başka bir yere gittim orada da 4 gün yattı hidrolik beyin değişimi yapıldı oldu dendi gittim almaya test sürüşünde daha sanki beni bekliyormuş gibi verdi arızayı tekrar bıraktım motor beyni dediler. Dedim denendi daha önce. Denenenin arızalı olmasına karşın başka motor beyni takıldı fakat gün boyu gezdim sıkıntı olmadı eve yaklaştım tam evin ordan dönüyorum tekrar arızaya geçti şimdi arabadan soğumamak için ne yapmam gerek sorun küçük diye hissediyorum fakat mide bulandırmaya başladı iyice.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Lpg bağlantısı kaynaklı olma ihtimali var, ayrıca aracın aküsü ne durumda? Tavsiyem iyi bir yerde hem normal şekilde hemde sizin kullandığınız sırada anlık ayar yapılması olur. Bir hata kodu çok çok saçma sebeplerden de görülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaya

Cevabın için sağ ol  hocam ama benim araç benzinde de yapıyor bu arızayı olmazsa hidrolik beyine takılan kabloyu değiştirsem nasıl olur diye ben de çözüm yolu üretmeye çalışıyorum içerde küçük bir çatlak vs olsa acaba ısının da etkisiyle yapar mı? bazen ışıklarda dururken bazense 1 den 2 ye geçerken ya da düşerken yapıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...