İçeriğe Yönlendir

Focus I - Debriyaj Bırakmıyor

Adem Uçak

Recommended Posts

Adem Uçak

Selamun aleyküm 

aracım 2004 focus vites 1 de yüksek devirde 2 ye atınca devir düşmüyor mesela vitesi 7 binde attırdıysam 6 binde bağırıyor ve yavaşça düşüyor ibre sonra araba hızlanıyor ve motor bağırıyor sanki debriyaja basıyormuş gibi bağırıyor ve geç toparlanıyor ve eskisi gibi seriliği yok  baskı balatası bir ay oldu değişeli ve bunu bazen yapıyor  hep yapmıyor sorunu nedir yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Baskı balata değişimini yapan yere sordunuz mu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

baskı balata sorunlu değişmiş olabilir büyük ihtimal 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

sorununuz elektronik olabilir hız sensörüde baktırın bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Luk ise güzel. Sanırım sizin sorun debriyaj kaçırıyor tarzı bir şey. Belki usta takarken yağ temas ettirmiş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.

takıldığı gün ve sonraki gün de böyle miydi sonra mı başladı?

2

volant ne durumda idi değişimdeki kontrolde?

3

balata değişimine gidildiğinde ne kadar bitmişti? yolda mı kaldı zor mu gitti gibi? titreme var mıydı kalkışlarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

@Çağlar Bayur bu yaptığı arızayı arada yapıyor bazen direk hızlanıyor bazen de debriyajı bırakmıyor sanki ibre inmiyor bi kaç saniye sonra düşüyor ve araba ondan sonra hızlanıyor.

balata bittiğinde vitesler geçmiyordu ittirince baya geçiyordu ve ses yaparak gidiyordu  usta o şekilde götürdü aracı baskı balata  bitmiş dedi ben şanzıman arıza verdi zannediyordum balata değişti ama dediğim gibi ara da sünüyor araba ve doğal olarak performansıda yok 

Yorum bağlantısı
Adem Uçak

@Doğukan Çoktay geçen gün ışıklarda devir saati ibresi 0 a indi bi kaç saniye sonra geri kalktı sonra yine yaptı km göstergesinde - - - - yazdı bi kaç saniye sonra geri düzeldi.

o sensörden  olabilir mi acaba aracın gidişini falan etkiler mi

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

krank konum sensörü var mı bu motorda bende benzer sorun yaşamıştım ama focus2 dizel benim araç, içi kirlenmişti temizledik şükür düzeldi

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Adem Uçak yazdı:

@Doğukan Çoktay geçen gün ışıklarda devir saati ibresi 0 a indi bi kaç saniye sonra geri kalktı sonra yine yaptı km göstergesinde - - - - yazdı bi kaç saniye sonra geri düzeldi.

o sensörden  olabilir mi acaba aracın gidişini falan etkiler mi

Bu başak bir sorun.. 

Sizin debriyajınız yine kaçırıyor muhtemelen. Çünkü olay sadece ibre olsa araç bağırıyor demezdiniz. Sadece ibre takılı kalıyor derdiniz.. 

Yorum bağlantısı
Adem Uçak

Ustaya götürdüm aracı denedi ve araç da debriyaj kacırma gibi bi durum yok dedi denedi debriyaj fren ve gaz yaparak stop etti araç kaçırsa stop etmez dedi 

peki bu araba neden o arızayı yapıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adem Uçak yazdı:

balata bittiğinde vitesler geçmiyordu ittirince baya geçiyordu ve ses yaparak gidiyordu  usta o şekilde götürdü aracı baskı balata  bitmiş dedi

o hale kadar bitti ise volant yüzeyini de yakmış olabilir, şu an balata yarım temas ediyordur, zamanla yüzeyler tam paralel olunca düzelir. debritaj pedalı sert mi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...