İçeriğe Yönlendir

Bir Caddy Gördüm Sanki ​​​​​​​​​​​​​​:)

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çocuğun nasıl gücü yetecek buna.. Boya kazınmış. 

Yıldız yapılmış galiba. 

Geçmiş olsun tekrar.

Teşekkür ederim emmi. Artık art niyet aramaya başladım...

Mert Yeldan yazdı:

Biri subminal mesaj veriyor olmasın Yıldız al diye.

Yıldıza tövbeliyim şuanlık. W210'un yıldızından çok çektim çocuklar yüzünden, her ay 3 yıldız ve tanesi 60 euro orjinalinin. O tiril tiril aracı o yıldız vakası yüzünden sinirle sattım. Sattıktan 1 hafta sonra ise çocuğun babası, çocukla beraber özür dileyerek 1 poşet dolusu yıldız getirdi. 

W211'e hevesim vardı, onu da gider ellerler bunlar. Ailede eğitim yok, çocuk ne yapsın buna.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Bugün ufak bir hipermil testi yaptım. 4. vites 60 km/h sabit hızda (CC yok) anlık tüketim açık şekilde ilerledim. Yol düz ve trafiksizdi. Bazı yerlerde gazdan ayağımı çekmememe rağmen 0.0 l/100km yazması garibime gitti, ve bu uzun süre devam etti :) Anlık tüketim hep 1.2-1.4 ve 1.8 civarları dolandı.

2 litre hacme göre iyi değerler diye düşünüyorum, yazılım da yaptırdıktan sonra değişiklikleri aktarırım.

Daha tam bir test yapamadım çünkü hala araca yakıt almadım :) Sadece aracı aldığımda 50₺ koydum, içinde de yarım depodan 3 diş az vardı. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Yusuf Berke yazdı:

Bugün ufak bir hipermil testi yaptım. 4. vites 60 km/h sabit hızda (CC yok) anlık tüketim açık şekilde ilerledim. Yol düz ve trafiksizdi. Bazı yerlerde gazdan ayağımı çekmememe rağmen 0.0 l/100km yazması garibime gitti, ve bu uzun süre devam etti :) Anlık tüketim hep 1.2-1.4 ve 1.8 civarları dolandı.

2 litre hacme göre iyi değerler diye düşünüyorum, yazılım da yaptırdıktan sonra değişiklikleri aktarırım.

Daha tam bir test yapamadım çünkü hala araca yakıt almadım :) Sadece aracı aldığımda 50₺ koydum, içinde de yarım depodan 3 diş az vardı. 

yolun egimine göre gaz tepkisine motor yüküne göre anlıklar değişiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Geçmiş olsun.
Çizikleri görünce aklıma bu haber geldi.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Berke

Aracı pasta-cilaya bıraktım. Bugün teslim aldım, çiziklerin çoğu gitmiş. Malum yıldız şekilli çiziğimizden biraz eserler kaldı, ama dikkatli bakılsa bile görülmesi zor artık. 

Aracın bakım ürünlerini tamamen almadım, cila olarak Sonax'ın siyah araçlar için olan cilasını düşünüyorum. İç bakım ürünlerim tam, lastik parlatıcılarının hepsini kara şimşek yedi :) 

EjT5EY.jpg
EjTIL0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Adblue lambamız yandı..

EcsdKc.jpg

Doldurma yerinde lamba yanınca asgari 5 litre doldurun diyor, bitene kadar kullansak ne olur?

Amacım aracı denemek sadece. Yoksa doldurayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yusuf Berke yazdı:

Adblue lambamız yandı..

EcsdKc.jpg

Doldurma yerinde lamba yanınca asgari 5 litre doldurun diyor, bitene kadar kullansak ne olur?

Amacım aracı denemek sadece. Yoksa doldurayım.

Müsait bir zamanda satın al ve yanında bulunsun.. 

Tamamen biterse bakarsın yürümez :) belli mi olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Araca yarın yazılım attıracağım kısmetse. 185 yapacaktık ama vazgeçtik.

Bugün aracı götürdüm arkadaşa, aracı inceledi test etti, stok yazılım atmayacağını söyledi. Yarın gideceğim tekrar, custom yazılım atılacak.

DPF-EGR sıkıntıları olursa veya enjektör sıkıntı açarsa diye istemediğim için 185 attırmaya yanaşmadım keza yazılımcım da o yönde bilgiler verdi. Oğlum 165'te sıkıntı olmaz, öyle yapalım diyor ama yarın netleştireceğim.

Amaç son hız değil zaten, merakım yok. Aracın gücü beni tatmin etmiyor, alt devir, ara hızlanmaları beğenmiyorum.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2.0 TDI sportline mi  dicektim değilmiş. Adblue dpf  iptal ederdim imkan varsa. Adblue ekleyin diyorsa dibini görmezdim bide

Tapa gaz gidilmiyorsa 185 yapardim. topspeed kovalamayip yüksek devir yapılmıyorsa Zarar ne olabilir ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

2.0 TDI sportline mi  dicektim değilmiş. Adblue dpf  iptal ederdim imkan varsa. Adblue ekleyin diyorsa dibini görmezdim bide

Tapa gaz gidilmiyorsa 185 yapardim. topspeed kovalamayip yüksek devir yapılmıyorsa Zarar ne olabilir ki

Sportline bu kasada da olsa tadından yenmezdi benim için, eski kasanın içini sevmiyorum. Yeni kasa daha hoş ve oturaklı duruyor, binek havası daha baskın. Ön göğüs gözüme çirkin geliyor eski kasada.

Arıza verirse iptal ederiz abi dedi, o yüzden ellemedim şimdilik onları.

Açıkçası ben de 185 istiyordum ama caydırdı beni. Ekonomi yüzdesi de düşer, ama istersen yükseltiriz abi dedi. Yarın ne sonuç çıkacak bakalım. İlk yazılım attırdığım araç, bakalım ne olacak.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Garaja bırakmıştım aracı, kediler kaputu çizik içinde bırakmış. İçim gitti, daha yeni pasta cila atıldı desem yeridir.

Kaput koruma filmi gibi bir şey yaptırma hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Yusuf Berke yazdı:

Garaja bırakmıştım aracı, kediler kaputu çizik içinde bırakmış. İçim gitti, daha yeni pasta cila atıldı desem yeridir.

Kaput koruma filmi gibi bir şey yaptırma hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Iyi bir yerde iyi markalarin urunleri kullanilabilirsiniz. Ucuza kaçinca köşlerden kalkma yapabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

2.0 yazılımla çok zalım oluyor, tecrübe etmiştim floresan varken :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Berke

Yazılımın üstünden 1 aya yakın süre geçti, şu artıları gördüm:

• Şehir içi yakıt ortalamam düştü.
  • Aracın düşük devirlerde saçmalaması (yazılım yaptırmamdaki en büyük sebep) gitti, rahatlıkla yürüyor artık.
  • Ani taleplerime hızlı cevap veriyor. Düşük devirde devirlenmeme sorunu yok.
  • Çekişine bayılıyorum aracın. Bolu Dağı'nı 5. vitesten düşmeden 120 ile çok rahat tırmandı.
  • Sabit hızda uzun yolda yakıt çok iyi, kısa süreli sabit hız denememde (100km/h) 4.2 ortalama gördüm.

Eksi olarak şu gözüme çarptı:

• Düzce'ye 140-150 arası hızla gittim, yakıt ortalaması ciddi yükseldi. Stokta şehir dışı 4,7, basınca 6'ya kadar yükseldi ortalama. Basınca yakacağını söylemişti zaten.

Yazılımı Avcılar E5 Yanyol'da Demirkıran ECU'da Yusuf'a yaptırdım, stok yazılım yüklemediği için tercih ettim. Araçla baya ilgilendi ve güzel bir indirim yaptı. Vasıtamla gidene de indirim yapar kendisi.

Gizli özellikleri de açtırdım, boya koruma, cila, bodykit vs. de yaptığını görünce kedi tırmıkları için de pasta cila attırdım orada. Yakın zamanda kaput filmi için de gideceğim kendisine. 

Aracın şuan tek memnun olmadığım tarafı kornası. Caravelle, Golf'lerde ki güzel çift sesli korna yok. Soketleri uyarsa Golf kornası almak istiyorum.

Bir de DWA'yı bir türlü aktif edemedik, çalışmıyor DWA. Ekrana geliyor ancak işlev görmüyor.

Araca özel miflonlu branda aldım, garaja da brandaya sarıp koyacağım artık. Branda şu: Volkswagen Caddy Branda

AdBlue deposunu da fulledik. Shell'den aldım AdBlue'yu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yusuf Berke

MTV'leri görünce dudağım uçukladı. 

2020 MTV'si 1162₺x2. 2019'un 2.taksidi de bize yansımış, o da 1037,50₺ tutuyor. MTV'si ödenmişti, daha önceden forumda önceki sahibinin ödediği MTV'nin içeride kaldığını okumuştum. Bunun için ne yapmam gerekli, sadece 2199,50₺ Caddy'nin MTV'si tutuyor bu halde. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Oh, bende bu hafta ödeyeceğim, bakalım beni ne kadar öpecekler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Berke

İstanbul'a kar çok uğramadı, ben de çok kullanmadığım için kış lastiği almadım. Caravelle'de kış lastikleri takılı, onla gidiyorum. 

Üstünde Composition Colour var aracın. Bu multimedyada CarPlay yok, RCD330G Plus'a geçmek istiyorum CarPlay için. Kullanan var mı, varsa artı eksi yönlerini öğrenmek isterim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Berke

Araç garajda duruyordu, korona da gelince miflonlu brandasını örtüp büyük abisi Caravelle'nin yanına koydum. Daha önceden çektiğim birkaç resim:

QijoIt.jpg

QijPAQ.jpg

QijEmc.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...