İçeriğe Yönlendir

Çalışanların İnternette Video İzlemesi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Tabi sıknıtısız linux üzerinde çalışıyor. çift ethernet kartı var.
Burdan yapınız:

https://www.cozumpark.com/pfsense-5651-yasas-na-uygun-loglama-mod-l-kurulumu-ve-mzalanmas/

Bu makaleye göre yaparsanız linkteki modülü forumu taşırken atlamışız. Sayenizde fark ettik Mehmet hocam.

Download klasörünü de atacağız:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Şişecamda çalışırken bir ara IT şöyle bir yöntem yapıyordu.

Her hafta başında kişiye özel gecen hafta girdiğiniz internet siteleri şunlardır diye bir otomatik mail atıyorlardı.

Çok caydırıcıydı. Onu yapan IT müdürü emekli oluncaya kadar böyle sürmüştü.Gitti de rahatladık :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

Wifi trafigini de mi kontrol etmis olacagız boylece?

Tabi sonuçta herşey gelip tek ethernete toplanıyor

Dogan Arsiray yazdı:

Wifi trafigini de mi kontrol etmis olacagız boylece?

Tabi sonuçta herşey gelip tek ethernete toplanıyor

Bizim üniversiteye yüzbinlerce liraya (üstelik 3 yıllık) firewall satmaya çalıştılardı ben daire başkanıyken birkaç yıl önce. para da yoktu ve lanet olsun dedim. pfsense yükledik. Hala tıkır tıkır çalışıyor. 7500 kişi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Hangi konumda olursa olsun, herşeyden önce tüm görevi başındaki insanlarda bence öncelikle iş ahlakı olacak ve işine ihanet etmeyecek.

Böyle olmadıktan sonra bunun gibi konular bitmez.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bizim şirkette bir çok site engelli. engelli sitelerden bazıları öğlen 1 saat açık tutuluyor. buda önlem olmuyor gibi. sonuçta herkeste cep telefonu var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yasaklamak yanlış bir uygulama olur. İş yönetim şeklinizi gözden geçirin. Kusura bakmayın ancak bu durum işi iyi yönetemediğiniz anlamına gelir. Teknik taraftan yardım istemek yerine sosyolojik olarak destek arayın. Verimli çalıştırmak sizin elinizde. Çalışanın işini ve iş yerini sahiplenmesini sağlamak daha verimli bir ortam oluşturur. Yasaklarsanız alacağınız verim pek değişmeyecektir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkürler.  ben nasıl boş oturmuyorsam, o kişi de verilen görevi zamanında ve eksiksiz yapmakla hükümlü.  firewall ile gayet güzel sorunu çözebileceğimi anlıyorum ve ilk fırsatta milletin internetini 56k dial up ayarına düşüreceğim günü iple çekiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkürler.  ben nasıl boş oturmuyorsam, o kişi de verilen görevi zamanında ve eksiksiz yapmakla hükümlü.  firewall ile gayet güzel sorunu çözebileceğimi anlıyorum ve ilk fırsatta milletin internetini 56k dial up ayarına düşüreceğim günü iple çekiyorum.

Hocam, cep telefonundan yine izler, sizin 56k ya düşürmeniz belki sizinde internetten yapılan işlerinizi yavaşlatır. Bu kadar memnun değilseniz yasal haklarını vererek iş akdini sonlandırın bence ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hüseyin Sönmez yazdı:

Yasaklamak yanlış bir uygulama olur. İş yönetim şeklinizi gözden geçirin. Kusura bakmayın ancak bu durum işi iyi yönetemediğiniz anlamına gelir. Teknik taraftan yardım istemek yerine sosyolojik olarak destek arayın. Verimli çalıştırmak sizin elinizde. Çalışanın işini ve iş yerini sahiplenmesini sağlamak daha verimli bir ortam oluşturur. Yasaklarsanız alacağınız verim pek değişmeyecektir. 

Ele avuca sığan teknoloji öncesi günlük 8 saatini işletmeye sunan ve karşılığında bedelini alan birisi iş saati içinde iş harici iş yapıyor ise onu yanlışıdır. Sosyolojik demişsin, mesai saati içinde dizi izlemek, videolar izlemek için hangi sosyal birim yardımcı olacak, bütün mahalle tren yapıyor, elde telefon izleniyor iş saatinde

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

İşyeriniz varsa, internet kullandırtıyorsanız 5651'i okuyun derim. Mesele nereye girdiğinden öte nereye kimin girdiğini kayıt altına almak. Yoksa o girer siz hesap verirsiniz. Aman diyim.

Bu arada pfsense +1 :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Servet Aydın yazdı:

Ele avuca sığan teknoloji öncesi günlük 8 saatini işletmeye sunan ve karşılığında bedelini alan birisi iş saati içinde iş harici iş yapıyor ise onu yanlışıdır. Sosyolojik demişsin, mesai saati içinde dizi izlemek, videolar izlemek için hangi sosyal birim yardımcı olacak, bütün mahalle tren yapıyor, elde telefon izleniyor iş saatinde

İşin saati yoktur, termin esastır. Yönetemiyorsanız ayrı konu. İşini yapmaya niyeti olmayan adama yasaklar koysan ne olur koymasan? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

İşin saati yoktur, termin esastır. Yönetemiyorsanız ayrı konu. İşini yapmaya niyeti olmayan adama yasaklar koysan ne olur koymasan? 

İş saati vardır ve tasarrufu iş verene aittir. İşi yoksa gider çay getirir camları siler paspas çeker 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
İş saati vardır ve tasarrufu iş verene aittir. İşi yoksa gider çay getirir camları diler paspas çeker 

Oooo sizin şirkete her akşam temizlik firması gelmiyor mu bizim araçları bile alıp yıkayıp geri getiriyorlar
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

işini sahiplenmedikten sonra ne yapsak boş , var yanımda bir tane ne çektiğimi bir ben biliyorum yani 😀 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...