İçeriğe Yönlendir

S-Max Parça

Bilal Coban

Recommended Posts

Bilal Coban

Merhaba

Ford S-Max, 2012 model 2.0 Ecoboost kullanıcısıyım (Yurtdışındayım ve maalesef bu bölgede bu araba yok). Birkaç ay önce gerçekleşen bir kaza sonrası bazı parçalara ihtiyacım var. Türkiye'de tanıdıklarım vasıtasıyla yetkili servis ve sanayiden teklif aldırdım. Ikisinde de stok yok, yurtdışından sipariş ile gelecek. Galiba bu parçaları çıkma bulmak da çok zor, internetten biraz araştırdım ama S-max pek kullanan bile yok gördüğüm kadarıyla. Sağ ön far, sağ ön gündüz led far, Sağ ön kelebek cam, sağ ön çamurluk ve komple ön tampon lazım. Rot başı, rot mili, z rot gibi gerekli parçaları internetten temin ettim ancak bu dediğim parçalar sıkıntılı. Sanayiden yaklaşık 10.500 tl fiyat, 25 iş günü teslim vermişler. Fiyat normal midir? Bu parçaları çıkma bulma imkanı var mı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yurtdışı derken siz hangi ülkedesiniz? İngiltere ve Almanyada s max çok diye biliyorum. Türkiyede 2012 S max yok denilecek kadar azdır.

Yorum bağlantısı
Bilal Coban

Ben güney afrika tarafındayim. Burada da Ford her modeli var ancak, s-max yokmus. Ithalat ile gelmis araba, servisler dahil teklif alamiyoruz. Araba almanya üretimi görünüyor zaten.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Bilal Coban yazdı:

Ben güney afrika tarafındayim. Burada da Ford her modeli var ancak, s-max yokmus. Ithalat ile gelmis araba, servisler dahil teklif alamiyoruz. Araba almanya üretimi görünüyor zaten.

Parça kodları varmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bilal Coban yazdı:

Sağ ön far, sağ ön gündüz led far, Sağ ön kelebek cam

en pahalaı parçalar da bunlar dır

ön kelebek camı 10 yıl civarı durmuştu , vardı bende, sonra kayboldu gitti :(

Yorum bağlantısı
Bilal Coban
Çağlar Bayur yazdı:

en pahalaı parçalar da bunlar dır

ön kelebek camı 10 yıl civarı durmuştu , vardı bende, sonra kayboldu gitti :(

Evet maalesef

Harun bey sağolsun özelden yardımcı oldu, farı sanki bulduk gibi ama yarın teyit alicam. Kelebek camından da haber bekliyorum. Bunlari ucuza cozebilirsem 4500 tl ye de diğer parçalar kalıyor bakalım. Avrupa'da internetten ucuza çözülüyor ama kargosu, burda gümrüğü derken maliyet katlanıyor haliyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...