İçeriğe Yönlendir

Focus II - Led Far Tavsiyesi

Mustafa Fidan

Recommended Posts

Doğan Arşiray

oturmuştur da parçanın kendisi yanlıştır belki onu demek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

oturmuştur da parçanın kendisi yanlıştır belki onu demek istiyorum.

bi hasar yok. Hatalı üretim de bana denk geldiyse artık. 

bahsettiğim üç tırnak. Ledi farklı şekilde oturtma şansı bile yok yani

n3781K.jpeg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Çok garip. Bir ara deneyelim başka farda 

farda iki tane ayar var. Üstünde bir şey yazmıyor. Kitapçıkta bununla ilgili bilgi zaten yok. Forumdan da bilgi alamadım. İnternette bulduğum döküman aşağıdakinin yukarı aşağı ayarı olduğunu söyüyor. Üstteki ile ilgili kimse bir şey dememiş ama esas üsttekiyle aşağı yukarı oynuyorum gerçekte. Aşağıdakini çevirirsem o da aşağı yukarı oynuyor. İkisi de yukarı aşağı oynuyorsa sağa sola kim oynatıyor? 

bugün servise soracağım. Ama dün yaptığım standart ayar var. 10m’de odak ve eğimi tam ayarladık. Ona rağmen ledlerin performansı kötü. 

10m’den iki foto

çift far

Umzqp4.jpeg

tek far

26yZqN.jpeg

Y5HXi6.jpeg

FThqpK.jpeg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mazda servis, far motorunun üstündeki dişli vida yukarı aşağı, diğeri sağa sola ayar yapar dedi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Duvar ışığı iyi de, yere vuran patlama garip. Halojen ampül dahi yapıyor. Sanki reflektör hasarlı bu durumda 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda servis, far motorunun üstündeki dişli vida yukarı aşağı, diğeri sağa sola ayar yapar dedi. 

hocam isterseniz gönderin, elimdeki h11 merceklere takıp deneyelim ledleri. hemde bendekileri de görmüş oluruz mercek içinde yan yana. foruma fayda olsun.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Duvar ışığı iyi de, yere vuran patlama garip. Halojen ampül dahi yapıyor. Sanki reflektör hasarlı bu durumda 

Abi forumdan özgürün halojen. Aynı model araçlarımız. bu nasıl?

bBt3hZ.jpeg

Dogan Arsiray yazdı:

hocam isterseniz gönderin, elimdeki h11 merceklere takıp deneyelim ledleri. hemde bendekileri de görmüş oluruz mercek içinde yan yana. foruma fayda olsun.

gönderecem zaten. Dün ayar yaparken baktım aydınlanma kötü, verdim küsküyü. farı fazla kaldırdım. Evet ileriyi karanlıktan kurtardı ama bu sefer de karşıdakinin kesin gözüne almıştır. Eğimi yüzde 2 verdim. Yukarı doğru hem de :) bu hafta biraz ayar işiyle uğraşayım. Hafta başında göndereyim. Adres rica edeceğim

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Orjinal olanı böyle ise çok fena. Bende olsa çoktan merceği değişirdim 

Ama ben halojenlerle o kadar rahat gece yolculuğu yapıyorum ki. Bana çok iyi aydınlatıyor gibi geliyor. Merceği motoru şimdi masraf çıkarma abi :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
haftasonu avm’de son kez ayar yaptım. Farlarımın arkasında iki ayar vidası var. Bunlardan alttaki yani far motorunun vidası sadece yükseklik ayarı. Diğer üstteki vida ise çapraz ayar yapıyor. Yani odağı hem sağ sol hem aşağı yukarı yapıyor. 

kuOXVd.jpeg

Far motoru ayarını normalde 0’a getirip, araç içine birini oturtup ayar yapmam lazımdı. Ama ben motor seviyesini 3’e getirerek ayara başladım. ayarları 10m’de 10cm olacak şekilde yaptım. Farın üstünde bir nokta var. Arabayı duvara iyice yanaştırıp o işareti de aynı hizada duvara işaretledim. Yine 10m’den Sağ sol ayarını da yaptım. Bunları halojenlerle yaptım. 

eHRsoL.jpeg
sonra 4 taraflı csp’li ledleri taktım. 10m’den görünüş bu. 

9OUTCy.jpeg

bu akşam yine karanlık yola gittim. 

Bu ise ayar 0’da iken. En uçta bir tık aydınlanma oldu. Ayar 3’te iken sol-sağdaki ağaçların gövdeleri gözükmüyordu. Farları 3 seviye kaldırıp 0’a alınca onlar da gözüktü. Tabi bu durumda karşıdan gelenin gözüne girme olasılığı yüksek. 
dOBSQO.jpeg

bu da ayar 3’te iken
brOXe8.jpeg

@Dogan Arsiray size gönderecektim farları ama mazur görün. Uğraşmak istemiyorum daha. Yine bi heves gelirse ilk iş size göndereceğim. Ledleri bıraktım farda. Halojenler bagajda. Uzun yolda değiştiririm. Şehir içinde fazla etkisi yok zaten. İstanbulda karanlık yol yok gibi bir şey. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir şekilde bu farda uyum olmamış. her led/xenon her farda aynı aydınlatmayı yapamıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...