İçeriğe Yönlendir

Led Arıza Işığı Direnç Yardım

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Elimde osram p21w led ampul var gündüz farları için almıştım ama arıza ışığı yakıyorlar. Bunlara direnç takılıp ışık yakması engelleniyormuş ama elektrik işlerinden hiç anlamam tak çıkar aparat tarzı birşey var mı bunları bağlamam için. Yada bana gönder ben gerekli işlemleri yaparım diyen arkadaş varsa masrafı karşılığında onada gönderebilirim ampuller satılmıyor iyide para vermiştim boşta durması rahatsız ediyor 😀images?q=tbn:ANd9GcQXh75aOktyLtODUlGBUce

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Sani Gerşon yazdı:

Vagcom'la kapanmıyor mu acaba kontrol?

vagcom yok bende daha yeni vw kullanıcısıyım çok uzun sürede kalacağımı düşünmüyorum ☺️

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direnç kullanabilirsiniz ama, boşu boşuna kesme biçme işlerine girmeyin derim. Bir vagcom bulun, kesmeden biçmeden halledin derim. Tabi kişisel görüşümdür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normalde 8.2 ohm 50watt direnç gerekiyor da, Sani haklı. Kod ile sistemi led olarak tanıtın bir şekilde 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Arıza ışığı ile gezeyim vagcom bulunca söndürürüm düşüncesi ile taktım biraz önce farları, geçen sefer park ampüllerini takınca hız sabitleyici devreye girmiyordu bugünde teyp kastı kaldı yarım saat yolculuk yaptım düzelmedi denk mi geldi bilmiyorum şu vw hep bir şekilde kendinden soğutuyor beni 😅

L7aNIS.jpeg

4fJ76P.jpeg

PxIHUI.jpeg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Direnc isi sıkınti ısinma riski var aracta metal yuzeye sabitlenmeli 

Ayrica bizim fordlarda forscan ile bu led hatasi uzunlarda kisalarda filan duzeltilebiliyormh?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Vasfi Gişten yazdı:

Arıza ışığı ile gezeyim vagcom bulunca söndürürüm düşüncesi ile taktım biraz önce farları, geçen sefer park ampüllerini takınca hız sabitleyici devreye girmiyordu bugünde teyp kastı kaldı yarım saat yolculuk yaptım düzelmedi denk mi geldi bilmiyorum şu vw hep bir şekilde kendinden soğutuyor beni 😅

L7aNIS.jpeg

4fJ76P.jpeg

PxIHUI.jpeg

Bazı caddy'ler silecek motoru yakıyordu led'ten sonra.

Aman dikkat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aman dikkat.

Led değil xenondu, caddy değil pejoydu
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hic bi seyi hatirlamamisim, yuh bana :D
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Sani Gerşon yazdı:

Aman dikkat.

Teyp kendine geldi, bir süre böyle kullanmayı düşünüyorum başka bir sıkıntı vermezse. Gerçi kadrandaki ünlem işareti çok can sıkıcı. Gizli özellik açan iyi kodlama bilen biryer bulursam İzmir’de dediğiniz işlemi yaptırcam.

Gcy03L.jpeg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İnternette araştırın vardır illakı. Rizede bile 2-3 tane vagcomla uğraşan var hiç araştırmadan denk geldiğim İzmirdemi olmayacak

İhsan Yıldırım yazdı:

Direnc isi sıkınti ısinma riski var aracta metal yuzeye sabitlenmeli 

Ayrica bizim fordlarda forscan ile bu led hatasi uzunlarda kisalarda filan duzeltilebiliyormh?

Farlar için hazır ürün satılıyor, direk sökete takıyorsun sorun kalmıyor.
https://urun.n11.com/ampul/h4-h7-h11-h3-canbus-ariza-isigi-dekoder-P260645974?Ampül+Tipi=H3&gclid=Cj0KCQjwoKzsBRC5ARIsAITcwXGND3ZQZssPdKBUluibNG7a9MfljPaOdflgHHNwvIxYDH8aeT8l7NoaAoHcEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
Vasfi Gişten yazdı:

Teyp kendine geldi, bir süre böyle kullanmayı düşünüyorum başka bir sıkıntı vermezse. Gerçi kadrandaki ünlem işareti çok can sıkıcı. Gizli özellik açan iyi kodlama bilen biryer bulursam İzmir’de dediğiniz işlemi yaptırcam.

instagram "avvagcom" Aykut Vural 0544 295 88 76

Selamımı söyleyebilirsiniz, normalde Manisa'da ama düzenli olarak İzmir'e gelip gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

Hic bi seyi hatirlamamisim, yuh bana :D

İkinizde çaprazlama yanlış hatırlıyorsunuz :D

Uyduruk xenon MKV ve B6 kasalarda silecek motoru yakabiliyor :D

Konu sahibi arkadaşım vagcom ile led tanımlanabiliyor diye hatırlıyorum. İzmirde kim var onu bilmiyorum. Direnç ise kablolara paralel bağlanır. Metal aksam veya soğutucu panele takılırsa sorun oluşturmaz. Onu da sen yapamazsın diye anlıyorum.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Oğuzhan Demir yazdı:

instagram "avvagcom" Aykut Vural 0544 295 88 76

Selamımı söyleyebilirsiniz, normalde Manisa'da ama düzenli olarak İzmir'e gelip gidiyor.

Tavsiye ettiğiniz arkadaş ile bugün görüştük arıza ışığını söndürdü birde istediğim bir iki özellik ekledi far sensörü olmadığı için kilitleri açıca farlar yanmıyordu bende parklar ve gündüzleri kodlattırdım birde kadran selamlama açtırdım sorunu çözmüş olduk.

aa97ey.gif

SMUVBz.gif

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

pejoda dışardan müdaheleye gerek yok her an her yeri pörtleyebilirdi zaten

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...