İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Cam / Sunroof Hafıza Kodlaması

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Merhaba arkadaşlar 2004 mondeo ghia x aracımın Sunroof hafızaya almama problemi var araba çalışırken hafızaya alıyorum fakat istop edip çalıştırdığım zaman kodu siliyor tekrar kodlama yaptığım zaman her iki tuşta çalışıyor motoru değiştirip test ettik sıkıntı motorda elektronikçiye getirdim kartı test ettirdim kartta bir sıkıntı yok ama işlemcisin de varsa bilemem dedi bu konuda bilgisi olan varmı 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sorun ne tam olarak ben anlamadım. Sunroof açılmıyor mu? Hafızaya alma işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sorun ne tam olarak ben anlamadım. Sunroof açılmıyor mu? Hafızaya alma işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Motoru yerine takıyorum tuşa basılı tutarak hafızaya alıp kodluyorum arabayı istop edene kadar kodlama da bir problem yok iki taraflı tuşlar çalışıyor arabayı istop edip çalıştırdığım zaman hafızayı siliyor tekrar kodluyorum her arabayı istop ettiğim de değil 5 de 1 diyelim 5 kere istop ediyorsam 1 inde siliyor 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Sedat Çakır yazdı:

Motoru yerine takıyorum tuşa basılı tutarak hafızaya alıp kodluyorum arabayı istop edene kadar kodlama da bir problem yok iki taraflı tuşlar çalışıyor arabayı istop edip çalıştırdığım zaman hafızayı siliyor tekrar kodluyorum her arabayı istop ettiğim de değil 5 de 1 diyelim 5 kere istop ediyorsam 1 inde siliyor 

Hafizayi silince ne oluyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hafizayi silince ne oluyor.

Tuşa birkere basınca otomatik yukarı açmıyor aynı zamanda geriyede birkere basınca kendisi otomatik açmıyor tekrar kodlama yapıyorum düzeliyor 

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Aynı durum camlar da var mı

Camlarda yok 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hafıza motorda demekki.
Arkadaşlar gem modülü hatasından şüphelendiği için camları sormuşlar ama değil. Her biri bağımsız çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Konuş

iyi Günler Bende Mondeo 2006 Arac Var Fakat Akü Değiştirdim Kumandadan Camlar Açılıyor Fakat Kapatamıyorum Sebebi Nedendir? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kodlama yapacaksınız. Cam kapatma düğmesine cam kapandıktan sonra tekrar basarak 3-4 saniye kadar bekleyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Konuş

Dediğinizi Yaptım Fakat olmuyor Kumandadaki Bütün Kodlamaları Biliyorum Fakat Olmuyor

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Serkan Konuş yazdı:

Dediğinizi Yaptım Fakat olmuyor Kumandadaki Bütün Kodlamaları Biliyorum Fakat Olmuyor

Olmama ihtimali yok gibi bir şey. Nasıl yaptığınızı adım adım yazın. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bütün camları indirin, kontak açık vaziyette ilk önce şoför kapısının cam kaldırma düğmesine basın kapandıktan sonra tekrar basılı tutun içinizden 10 a kadar sayın ve bırakın, bunları tek tek bütün kapılardaki düğmelerden yapın düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

tam kapattiktan sonra 5 sn bekleyin  sonra tekrar kapama yaparken ince bi tik sesi duyacaksin 5 sn daha basili tutunca yeterlidir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...