İçeriğe Yönlendir

Siemens SE2300/13 Bulaşık Makinası

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Merhaba arkadaşlar,

20 yıllık Siemens SE 23000/13 bulaşık makinesi yıkama esnasında su ısıtma konumundayken takıldı. birkaç deneme ile programı sonlandırdım. Servis baktığında çevirmeli olan program seçme düğmesinin  arızalı olduğunu ve yedek parçasının artık .üretilmediğini belirtip gittiler. Bu konuda önerisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum yoksa yeni makine yolu gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Metin  bey eski ile uğraşmayın. Size bir çok kişinin bilmediği bir sır vereyim mi :) İKEA . Gidip bir magazadan, bir de ikea dan fiyat alın. Ben geçen sene İKEA Bursa dan %50 indirimli fiyattan ankastre Siemens bulaşık makinesi almıştım. ( 0 ve kutusunda ) Bursada yetkili satıcısına faturayı gösterdim inandıramadım. :)  Geçen hafta Bursa İKEA magzasında siemens markalı ( teşhir çıkması ) iki tane makine vardı. 1200 tl den satılıyorlar. Akşam o tarafa gideceğim. eğer duruyorlarsa size yazarım. 

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Seçim komitatörü sökülerek muadil bulunabilir ama montaj yeri nasıl olacak? 

Servet Bey, söktüm motor ile beraber bir plakaya sabitleyip perçine benzer bir şekilde kapatmışlar.

Mustafa Erkan yazdı:

Metin  bey eski ile uğraşmayın. Size bir çok kişinin bilmediği bir sır vereyim mi :) İKEA . Gidip bir magazadan, bir de ikea dan fiyat alın. Ben geçen sene İKEA Bursa dan %50 indirimli fiyattan ankastre Siemens bulaşık makinesi almıştım. ( 0 ve kutusunda ) Bursada yetkili satıcısına faturayı gösterdim inandıramadım. :)  Geçen hafta Bursa İKEA magzasında siemens markalı ( teşhir çıkması ) iki tane makine vardı. 1200 tl den satılıyorlar. Akşam o tarafa gideceğim. eğer duruyorlarsa size yazarım. 

Teşekkür ederim Erkan bey, Ankastre olmayacak tezgah altı olacak.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

20 yılda ekonomik ömrü dolmuş . Yenileneniz daha iyi olacak gibi görünüyor. Yeni makinalar planlı eskime yoluyla yapıldığı için eskileri kadar sağlam olmuyorlar.

Arçelik "in fabrikasını birkaç kez ziyaret ettim. Üretim kalitesi oldukça iyi ve başka markalara da fason üretiyorlar. Yerli tercih edecekseniz bence iyi bir seçim olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olayın seyri değişti. Konum seçici komitatör sağlam. 220 volt çıkıyor. Isıtıcı haznesine entegra mikrosviç konumu itibariyle enerhji akışı yok. İçeride svici ittiren parça sanırım sıkışıp kaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Seçim komitatörü sökülerek muadil bulunabilir...

Tövbeler olsun. Bu nasil bir tespit ve nasil bir kavramdir😵

Kardiyovasküler  Fibrilasyonik bir durum var 🙃

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alpay Sumer yazdı:

Tövbeler olsun. Bu nasil bir tespit ve nasil bir kavramdir😵

Kardiyovasküler  Fibrilasyonik bir durum var 🙃

Bizde olmaz diye kavram yok cnm 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Evet arkadaşlar makinanın problemi çözülmüştür, @Servet Aydın nın tespiti  aynen çıktı program seçici sökülüp içerisindeki platin diye tabir edilen elektrik aktarımı yapan bir kaç parça değişti. Özel servis aracıyla alıp tamir edip getirdi. Özellikle @Servet Aydın başta olmak üzere yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. 

Servet Aydın yazdı:

Seçim komitatörü sökülerek muadil bulunabilir ama montaj yeri nasıl olacak? 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun abi. Bi 20 yıl daha devam ancak, seninle ölçüm yaptığımız vakit ısıtıcıya 220 volt geliyordu. Orayı anlamadım 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İki tane küçük ısıtıcı var dediler, birde seçici anahtarda iki yerde takılıyordu servis bunun takılmadan yağ gibi hareket etmesi gerekiyor demişti. Platinler değişince yağ gibi hareket ediyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...