İçeriğe Yönlendir

Focus III - Göğüsün Ayak Bölgesinde Isınma Neden Olur?

Onur Ülgenalp

Recommended Posts

Onur Ülgenalp
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar.

2011 model focus 3 titanium aracim var. Uzun zamandır ön konsolun yolcu tarafı aircondition çalıştığı zaman aşırı ısınıyor. Kışın bir problem olmuyor ama yazın o kadar ısınıyor ki yolcu bölümüne oturan insan bacağını konsolun duvarına yaslayamıyor. Araç garanti kapsamında olduğu için servise götürdüm serviste bütün focus 3 titaniumlarda bu sorunun olduğunu (mühendislik hatasıymış) air condition borusunun o duvara dayalı geçtiği için yapacakları birşey olmadığını söylediler. Merak ettiğim bu sorunla karşılaşan başka bir arkadaş var mı? ya da bu konuyla ilgili bir fikriniz varsa çok sevinirim.

Saygılar.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
i,ğ,ş,ü
Yorum bağlantısı
Onur Ülgenalp

Bende aynı tepkiyi verdim ama daha farklı kelimelerle :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şu hali ile en iyi çözüm o boruyu yalıtım malzemesi ile kapatmak olur gibi görünüyor.Mümkün mü veya bir zararı var mı bilmiyorum ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Ülgenalp
(düzenlendi)

Cıks çözümü yok...Soba borusu gibi ısınıyor.... :i-ih:

Süper bir örnek oldu hakkikaten soba borusu mübarek :)

Yalıtım mazemesi bana da matıklı geldi ama koskoca otokoç servisi akıl ederdi diyorum :D ya da umut ediyorum.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benim araç trendde bende öyle bir sorun yok ?

klima var dimi :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pek soğutmuyordu zaten de ondan :p sağ aynası vardı ya ondan eminim.

da klimanın sıcak hattının içerde ne işi var ki? içerdeki kazan soğuk hava çeviriyor hatta nemlenip su basıyordu felan :p

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ben bugün 15-20 dk klima açık gezdikten sonra yokladım herhangi bir ısı hissetmedim. Acaba uzun süre kullanınca mı oluyor yoksa hepsinde olmuyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

focus 3 lerin ön gögüslük zaten çok büyük ve yeri oldukça daraltıyor.

mühendislik zafiyeti.  :i-ih:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bir zamanlar taunus kaloriferini komple motora koyan ve direk buz gibi havayla temasından ısıtması sıfır olan olayın tersini f3 te yapmışlar, iyice hevesim kaçtı vallahi bu Ford' dan  :angry:

Yorum bağlantısı
Onur Ülgenalp

Ben bugün 15-20 dk klima açık gezdikten sonra yokladım herhangi bir ısı hissetmedim. Acaba uzun süre kullanınca mı oluyor yoksa hepsinde olmuyor olabilir mi?

Yok cok uzun sure kullanmaya gerek yok 10 dakkika sonra ısı hissedilmeye basliyo.

Bu arada komik bir durum ama soylemeden edemiycem servis baktiktan sonra göğüsün önüde ısınmaya basladı :) sanırırm bikez daha servise gidersem araca alttan ısıtmada takıcaklar :D

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Hasan Ozmen

Merhabalar 2015 benzinli focus aracımın fotoğrafta işaretlediğim bölge ve yolcu tarafındaki karşılığı çok ısınıyor neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz

897464907_WhatsAppImage2019-09-29at20_40

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim eski fiestamda da aynı durum mevcuttu normal olduğu belirtilmişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Benzer durum fiestada var tek çözüm yaz aylarında kalorifer giren sıcak su hortumunu paralel bağlayarak kalorifer belli süre iptal etmek yazın büyük sorun bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olmaması gereken bir sıcaklık söz konusu.. 

Soğuk ayarında iken de geliyorsa sorun aramak gerek. Muhtemelen motor tarafına açılan bir delik vardır ve sıcaklığı motordan çekiyordur. 

Çözüm bulunamıyorsa yan kapaklara içten yalıtım yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)

2009 fiesta aracımda da vardı bu sorun. Servis normal demişti.Hava yönlendirme kolunu tamir ederken su tesisatının oradan geçtiğini gördüm. 

Ben bir parça izocam kesip o plastik kapak arkasına yapıştırmayı düşmüyordum ki arabayı sattım.

Tahminim bir miktar kesecektir. O sıcaklığı çok iyi bilirim kısa şort giydiğimde resmen bacağımı yakıyordu...

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boru ile panel arasında boşluk olsa şu köpük gibi olan gri renkli boru kılıflarından takmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...