İçeriğe Yönlendir

Iphone'dan Videoları PC'ye Alamıyorum

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Telefonu orijinal kablosu ile pc ye bağladım. telefona paylaşım izni verdim. 

Fotoğrafları kopyalıyorum, küçük videoları alıyorum ancak mesela 40 mb ve üstü videoları kopyalamıyor, "sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor" diyerek telefon bağlantısını koparıyor. 

Icloud'da yedeği yok. sadece telefonda videolar. 

Nasıl alacağım, neden alamıyorum videoları. ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

Herşeyi problem yahu.

Dur bakim, :) itunes bişeyler yapıyor ama.. 

Henüz anlamadım ne yaptığını 

Ama doğrudan kopyalama yapamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

İphone için usb bellekler var. Ondan alıp atabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Windows driverları ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Normalde iTunes olmadan içindeki resim ve videoları alabiliyorum ben.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben doğrudan iCloud 'dan çekiyorum.

Ekleme: Yedeği olmadığını okumamışım :) iTunes halleder.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Recep Selim Kaya yazdı:

iTunes halleder.

Etmedi.. 

Şöyle bir yol gösterdi Mustafa Arıkan.. 

Çözüm: Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Sıkıntı video formatından kaynaklı. HEVC formatlı videolar bilgisayara aktarırken hata veriyor. 
Sorunun çözümü şu; 
Önce türe göre dosyaları sıralayın ve fotoğraflarınızı bilgisayara alın (jpeg, png, gif). Sonra telefonu çıkarın bilgisayardan. Ayarlar-Fotoğraflar'dan Mac'e veya PC'ye aktarın kısmında Özgünü Tut işaretleyin. Tekrar bağlayın ve videoları da bilgisayarınıza aktarın. 

Bilgisayarınıza aktardığınız videoların uzantısı MOV ama HEVC formatlı olacak özgün olarak aktarıldığı için. Bunları da ancak uygun codec çözücü ile açabilirsiniz. Windows 10 fotoğraflar uygulaması açmaz mesela. Daum Pot player gibi kendi çözücüsü olan uygulamalar kolaylıkla açıyor. 

Ben HVEC istemiyorum diyenler için kesin çözüm; 

Ayarlar-Kamera-Biçimlerden En Uyumluyu seçin. Dosya boyutlarınız büyüyecek, 4K 60fps ve 1080p 240fps videolar çekemeyeceksiniz. Bunlar sorun değilse bu değişiklik hatayı engeller.

Bir yol da Selçuk Keleş gösterdi. 

Deneyeceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Abi videoların boyutları çok büyüt edilse BİP uygulamasından Android telefona gönder oradan çabuk alırsın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Dün akşam Mehmet abi deyince ilk kez gördüm böyle bir problemi. iTunes sürücüleri ile alakalı diye düşündüm ama değilmiş. Video formatı ile ilgili bir problem. Can sıkıcı bir şey. 

Ekleyeyim sorun iPhone dışında bir çok cihazda olabiliyormuş. Özellikle video kamera gibi cihazlarda. Windows ile alakalı bir problem sanırım. Tam net bir çözüm bulamadım bende.

Bir ekleme daha; Ayarlar-Fotoğraflar bölümünden “Özgünleri Tut” şeklinde değiştirip videolar kopyalanabilir. Ancak bu ayar açık iken fotoğrafları kopyalamayın çünkü jpg değil heic formatında alıyor pc’ye. Onu açması filan sorun. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

ios 13.1, 6s'den (mov, 1080p, 30 fps) , 300 MB videoyu itunes olmadan direk windows'a sorunsuz kopyaladım ve açtım
ayarlar/kamera 'da hevc ayarı vs. yok bende, 720/1080/4K var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim tekrar uğraşmaya vaktim olmadı. 

Akşama bakarım artık. 

Ancak, kablo orijinal olmasına rağmen, başka bir kablo ile de deneyeceğim.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Apple'ın yedekleme amaçlı harici disk üretip USD 899'a satması lazım, kullanıcılar böyle zor durumda kalıyor :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4k değil videolarım.
1080 çeliyorum. 30 fps
Formatlarına bakmadım, bakayım.

Apple'ın yedekleme amaçlı harici disk üretip USD 899'a satması lazım, kullanıcılar böyle zor durumda kalıyor [emoji3]

İcloud, 5 gb üstü için aylık ödüyorsun işte :)
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

En iyisi AppleCare arayarak arıza bildirelim hep beraber 😊 kısa sürede çözüm üretirler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

4k değil videolarım.
1080 çeliyorum. 30 fps
Formatlarına bakmadım, bakayım.

İcloud, 5 gb üstü için aylık ödüyorsun işte :)

Ayda 7 lira verip 50gb kullanıyorum. 5 yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Ayda 7 lira verip 50gb kullanıyorum. 5 yetmiyor.

Bu tür dayatmalar benim hoşuma gitmiyor.. Ben vermem. Vermeyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dayatma değil abi bulut hizmeti veriyor. Vermek istemezsen bilgisayarına iTunes ile rahatlıkla yedeklersin.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Öneri,

eğer gmail hesabı kullanıyorsanız gdrive 100gb aylık/6tl  yıllık 58 tl

hotmail kullanıyorsanız one drive 1tb 1 yıllık 24 tl (ben bunu kullanıyorum 5 yıldır, hala dolduramadım, harika ötesi bir şey. Bilgisayara da kurup senkron yapılabiliyor)

https://www.epttavm.com/item/74100219_microsoft-office-365-5-pc-1-tb-onedrive?gclid=Cj0KCQjw8svsBRDqARIsAHKVyqHeTLKTRCu_oVWvR7f_wAlcoDItbzjkD3JMDowlVq76xBTh8VpJtK0aAqB-EALw_wcB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fiyatlar -icloud hariç- makul.

Disk satın alıp kabloyla kopyalamakla uğraşmak pek mantıklı değil artık.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Video büyük diye video alamadığım olmadı. Ama kesin de konuşmuyorum. İos 13 de bir sorun başlamış olabilir. 

3 parti yazılımlar var. İtunes kanser sebebi. 

Pc’ye 3utools yükle @Mehmet Ozyurek abi. İstediğin şeyi çok çok basit alırsın. hatta ve hatta itunes’den yaptığın yedekleme dosyasını (içeri bilinmez açılmaz dosya formatı şeklindedir) bile açıyor. Ben rahat ettim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu itunes yedeği nerdedir :) Ben bulamıyorum da
Hem madem başka program açamıyorsa ne işime yarar o yedek.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu itunes yedeği nerdedir :) Ben bulamıyorum da
Hem madem başka program açamıyorsa ne işime yarar o yedek.

itunes yedeğini söylerim de bulsan da işine yaramaz ki. Binlerce belirsiz dosya. Sadece itunesden Telefona geri yükleyince açılıyor. Saçmalık yani. 

C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming

Apple Computer\MobileSync\Backup

ama dediğim proğram yedeği de açıyor içinden istediğini seçip alıyon. Ayrıca telefonu pc’ye bağlayınca istediğin video foto rehber not vs içinden alabiliyorsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...