İçeriğe Yönlendir

Pütür Marka Tavsiyesi

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

Transporterin altına pütür atacagım marka tavsiyeniz ne olur , yoksa ziftmi atmak lazım 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Motip kullanmıştım iyiydi. Würth en iyisidir muhtemelen ama pahalıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Eren

Fiestama würth yapılmıştı ciddi anlamda ses azalmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

Sprey türevi mi würth 

pütür tabancası ile atacagım dayson orbay politek vs gibi markalar piyasada 3m veya würt bulmak zor bunlara muadil tavsiyeniz olan servet abi ne olur acaba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Servet Aydın yazdı:

Benim de bilgim yok. Hazır konu içinde sorayım dedim :)

Passat için di mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yaptıranlar memnun değil ki. Çok çok az ses toklaştı diyor sadece. 

avrupa yakası’nda subigarage var. İstediğiniz bölgeye ya da aracın tamamına içeriden bitüself ve izolasyon kauçuğu ile profesyonelce yalıtım yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Yeldan yazdı:

Passat için di mi?

Başkası düşünülemez 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Servet Aydın yazdı:

Başkası düşünülemez 

Golf verelim

Teyp ver ya da bana :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Korozyon için olumsuz diye biliyorum. neden atılacak ses mi?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

uzun vadede hata.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

Mehmet hocam araç 2001 model transporter bir kaç yerinde tabanda marsbiyel hızasında ufak paslanma göze çarpmakda aracın altında koruma plastık veya sac türü bir sey yok amaç tabanı küfden pasdan uzak tutmak yalıtım ıcın degıl veya baska öneriniz varsa açıgım senin rıfkı gıbı dusun altını küfden pasdan korumak ıcın ne yapalım 

Çağlar Bayur yazdı:

uzun vadede hata.

Küf pas kanser olmasın diye atacaktım baska ne örerirsin çaglar abi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

Küf pas kanser olmasın diye atacaktım baska ne örerirsin çaglar abi 

çinko sprey olabilir ama her yüzeyde tutunmaz ufak bir yerde deneme yapılabilir. zamane arabalarında öyle şeylere ihtiyaaç da yok saçların alaşımı zaten uzun ömürlü

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Mum sprey kullanın memnun kalırsınız Bora da davlumbaz içlerinde pas vardı ufaktan aldım pası ardından bastım spreyi pas alıp başını gidecekti yoksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Salak adamlar kelimeyi görünce tekne sanmış oysa boe = boeing yaptı diye.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

çinko sprey olabilir ama her yüzeyde tutunmaz ufak bir yerde deneme yapılabilir. zamane arabalarında öyle şeylere ihtiyaaç da yok saçların alaşımı zaten uzun ömürlü

Yarın aracın altını fotograflayayım koyayım foruma bir bakın degerlendirin 

Servet Aydın yazdı:

Başkası düşünülemez 

Passatda yalıtım  ıcın faydası oldugunu sanmıyorum pütür vs nin öncamı yalıtımlı cam olanlarda ses yok dıyorlar passatlarda , B7 passata göre B8 biraz gürültülü ama hafıf b7 den 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

arın aracın altını fotograflayayım koyayım foruma bir bakın degerlendirin 

deneme ile oluyor çinko sprey sonucu

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

deneme ile oluyor çinko sprey sonucu

Çaglar abi aracı seviyorum Allah kaza bela vs vermedıkcede satmam sanırım benle yaşlanır gider daha debriyaj balatasından tut , enjektör vs el sürülmedi , en korktugum yerde tabanı tabanını hatta kapatayım diyorum ama vakıt yok benımkı bir tutku  galıba :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

Çaglar abi aracı seviyorum Allah kaza bela vs vermedıkcede satmam sanırım benle yaşlanır gider daha debriyaj balatasından tut , enjektör vs el sürülmedi , en korktugum yerde tabanı tabanını hatta kapatayım diyorum ama vakıt yok benımkı bir tutku  galıba :))

geçmiş olsun virüs o bizde de mevcut. taban ne kadar hava alırsa o kadar iyi korunur yani ne kadar boş kalsa iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Kar

Ses izalasyon maksadıyla pütür atılacaksa tek başına kesinlikle yetersiz kalır pütür attım aracım sessizleşti diyenlere itibar etmeyin tamamen piskolojik yada sallamasyondur.

Pütür pas ve korozyon açısından çok güzel bir izalasyon sağlar fakat ses için kesinlikle yalıtım bantlarından ve akustik süngerlerden kullanmanız gerekir.

En uygun ve etkili uygulama iç taraftan bitüself bant sonra da üzerine akustik yalıtım süngeri (tercihen firex).

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...