İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Turkey

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Manisa’da yaşayan bir arkadaşım var ,
Gayet mutlu ve heyecanlı, yakın kasabalardan hatta köylerden çalışmak isteyenlerin olacağını söylüyor Vestel gibi uzak köylere dahi servis olursa köylerden göç azalabilir diyor. İş imkanları dolayısı ile köyde kalmıyormuş gençler.
Tabi birde emlakçılar ve ev sahipleri var diyor :) fırsat kolluyorlar kiraları yükseltmek için .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bir bakmışsınız multimedya ünitelerinde Bosch Continantel Siemens Vdo Blaupunkt değil de Vestel yazar.

Bu arada Doğuş otoya da hoşçakal diyeceğimiz günler yakın meşaleleri yakın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

continental izmirde zaten gaziemir.

common rail işleri yapıyorlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Evcin yazdı:

Manisa’da yaşayan bir arkadaşım var ,
Gayet mutlu ve heyecanlı, yakın kasabalardan hatta köylerden çalışmak isteyenlerin olacağını söylüyor Vestel gibi uzak köylere dahi servis olursa köylerden göç azalabilir diyor. İş imkanları dolayısı ile köyde kalmıyormuş gençler.
Tabi birde emlakçılar ve ev sahipleri var diyor :) fırsat kolluyorlar kiraları yükseltmek için .

Endüstri 4.0 da  karanlık fabrika prensibi var. karanlıkta çalışabilecek mi? :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olur inşallah, garanti vermeye gerek yok, zaten satın alıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
continental izmirde zaten gaziemir.
common rail işleri yapıyorlar

Golf 7 lerdeki medya conti marka çin ama
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Yeldan yazdı:

Golf 7 lerdeki medya conti marka çin ama

medya fabrikası değil. common rail imalatı ve ECU montajı ve testi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
medya fabrikası değil. common rail imalatı ve ECU montajı ve testi.

Sendeki medya da conti imiş default_smile.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

Bu arada Doğuş otoya da hoşçakal diyeceğimiz günler yakın meşaleleri yakın.

Onu dicektim. 

Nolur o iş

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Yeldan yazdı:

Sendeki medya da conti imiş default_smile.png

blaupunkt olmayınca zaten sakat  bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

İyi şeyler olur inşllh diye umutlanıyorum ancak şöyle bir çevreyi ve gördüklerimi düşününce tırsıyorum. Lise yıllarımda Manisa'da 1 Mayıs oldumu halâ ilk kirazı ben verirdim gururla şimdi o arazi orta ölçekli sanayi oldu ama bakınca bir çöplük gibi görünüyor. Volkswagen Türkiye diye lanse edilen grup un yerinin haritasını yaz başında gördüm inceledim ve korktum. Çünkü haritada öyle yerler varki kahrolursunuz benim için en önemlileri...

1.Nerdeyse Türkiyenin en büyüğü diyebileceğim Orman Fidanlığı ki içerisinde halka açık mesire ve piknik alanı mevcut. Burası belediyelere kent için fidanlar üretir.

2.Gayet verimli olan üzüm bağları ve ciddi tarım alanları.

Başka bir husus da şu...

Manisa'da dünyanın 3 büyük firması olan Standart profilin 2 fabrikası var bunlar açıldığında ilk olarak çok güzel ücretler ile başlattılar. Sonra Manisa nın en büyük işletmesi kendi side ücret artırmak zorunda olacagı için OSB yönetimine baskı ile standart ın ücretlerini düşürttü. Yeni yatırımcı iyilik mi yaptı yanii...

Ayrıca bu en büyük, beyaz yakalı ve bir grup işçisini İzmir den getiriyor ( manisa izmir yolundaki kazaların genel oluşturucu) kaldı ki şimdi aktif siyasette olmayan bir milletvekilimiz bu çalışanlar konusunda izmirden getirilmesin diye çok diretmişti.

Ayrıca Manisa ciddi bir tarım potansiyeline sahip Ege pamugu Manisadan çıkar Dı ve dünyada 1 numara idi ama şimdi çiftçiler şuan ki kuşakta kalıyor bitecek yıllardır artık Manisa Gediz ovasında Pamuk Ekilmiyor işi zor ve çok insan ister herkes bağ ve Mısır'a dönüyor.

Manisa da tohum fabrikası var Polen tohum %100 Yerli markadır oğlum orada çalışıyor İKA VE İTHLT İHRCT ona bağlı ama gelgör ki burada insanlar amerikan ve diğer tohumlar için deliriyor. Bunlar da manisa ile uğraşmıyor genel alıcıları yurtdışı...

Ben Teknik Öğretmenim Makinacıyım 37.yılımı çalışıyorum bu haseb ile seviniyorum...

Ben Manisa lıyım temelim çiftçilik ile gelmiş bu haseb ile de kahroluyorum bunlarda tükenecek diye...

Valla benim durumum zor, yukarılara da okuyunca...

Özür dilerim belki sıktım ama GERÇEK YAZDIM, BEN NAPAYIM.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Vosvagen Türkiyenin incelediğim haritasında adı geçen yer uydu görüntüsü bu fidanlık çok büyük bir arazi ve çevresi de tarım alanları haritanın sağ kenarı organize sanayii bölgesi bitimi dir solda ise toki toplu konut alanı var güya asfalt ama ben aracım suv. olmasına rağmen tırsiyorum95927c40efeb15081315c43da1793f4b.jpg8c1976fc36938eea19c043f465691c2d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

e hayırlı olsun boşa atmazlardı zaten

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
e hayırlı olsun boşa atmazlardı zaten
Çağlar bey Farkettiyseniz komple Tarım alanı bu bölge... [emoji29]ben böyle [emoji857]onlar böyle.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tarım alanlarında belli m2 altındaki parça parça parsellere sanayi kurulabiliyor , kanunen, ....... insanlık adına büyük kayıp ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Tarım alanına sanayii kurulacaksa varsın Almanlar kursun. Adamlar yaşadıkları yeri çiçek gibi yapıyorlar. Fabrikanın bahçesi kesin park gibi yemyeşil olur. 
Tmm yemyeşil olurda bir orman Fidanlığı olamaz neticede. OSB yönetimi fabrikaların bahçelerini yeşillendirilme kuralı uyguluyor zaten ama gelin görünki Macar kökenli standart profil ve vestel tam bir beton yıgınıdır. İnanıyorum vw de kendi ülkesinde gibi hassas olmayacaktır. Birde şu var vw nin amerikada dizel satamadığı için o araçlar şuan çölde bekliyor 400 bin civarı araç acaba bize i kalk gidelim yapacaklar yada bizim üzerimizdenmi...
Manisamızda yerli insanlar herkes hemen hemen toprak sahibidir. Genelde esnaftırlarda araziler böyle küçüktür hep.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Hayrettin Gücin yazdı:

Birde şu var vw nin amerikada dizel satamadığı için o araçlar şuan çölde bekliyor 400 bin civarı araç acaba bize i kalk gidelim yapacaklar yada bizim üzerimizdenmi...

Ben o araçların cilalanıp Türkiye pazarına sıfır diye satılacağını düşünüyorum. Çünkü herkeste Volkswagen hastalığı var. Satılır da yani. 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Dava sonuçlanmadan kıpırdatamazlar araçları. :) 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Yıllık kaç araç satışı garantisi verildi acaba?
40.000
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben iyi gönden bakmıyorum elin almanı geliyor senin ülke'ne fabrika kuruyor. bizim ülke'nin tüm fabrikalarını tek tek sen kapattır sonra elin almanına yatırım kurdur niye biz onların ülke'lerine gidip fabrika kuramıyoruz bu bizim utancımız olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ankara'daki çakma disneyland Ankapark için 750 milyon dolar harcanmış. Kaç VW fabrikası kurulurmuş. Varın siz hesap edin. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erhan Doruk yazdı:

Ankara'daki çakma disneyland Ankapark için 750 milyon dolar harcanmış. Kaç VW fabrikası kurulurmuş. Varın siz hesap edin. 

Onun gercek maliyeti belkide 75 milyon tl dir

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...