İçeriğe Yönlendir

Civic - 2016 Honda Civic 1.5-liter L15B7 Epa Raporu

Ali Darbaz

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Özetle yani ne demişler. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Özetle yani ne demişler. 

Motoru dynoya bağlayıp bir sürü bsfc testi yapılmış.

Bol bol değişik konfigurasyonlarda tüketim ölçülmüş.

%39 daha fazla termal verim almışlar. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Burda termal verimlilik karşılaştırması var. (resimi görebiliyormusunuz) 

lFN4dduwlkr57RMvzmKA_llgxle7EFV1a76TM8gD

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

ali bey gorebiliyoruz😊 

(Gözümüzden supheye dusecegiz yakinda )😊

Hacı Hızlıresim çökmüş. Tüm resimler uçmuş. Gitti dünya kadar resim :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu sefer bu resimi görebiliyormusunuz. :)  bunun linki başka .

e1NCS2VTXrNEpEEGTXe5kJVLwQlX_eJ5Nkw7OWzL

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bi daha teknik döküman paylaşmıyorum.  Başlık silinsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Hocam sinirlenmeyin lütfen paylaşın selamlar
Yorum bağlantısı
Ali Gök

küsmek yok paylaşmak var. tek problem herkesin ilgisini çekmemesi 

bu tarz araştırmalarda özetle diğer markalardan şu özellikleri daha iyi şeklinde bir özet çıkarılsa birçok kişiye daha çok fayda sağlar

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Al küstürdünüz adamı işte, Ali abi ben senin paylaşımlarına pek yorum yapmasam da hep takip ediyorum ve okuyorum da detaylıca. Senin bulup paylaş mutlaka takip edenler oluyor (ben gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bu sefer bu resimi görebiliyormusunuz. :)  bunun linki başka .

e1NCS2VTXrNEpEEGTXe5kJVLwQlX_eJ5Nkw7OWzL

Bu gözükmüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Teknik döküman paylaşma olayı değil, ne sonuç çıkaracağız neyle ilgisi var nereye bağlayacağız. EPA dediğiniz nedir vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Konularınız da videolarınız gibi hocam. Hızlıca sardırıp kapatıyoruz sayfayı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Bu gözükmüyor.

sabah gözüküyordu resimler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Konularınız da videolarınız gibi hocam. Hızlıca sardırıp kapatıyoruz sayfayı :) 

Bu tip yorumlar yapmak yerine , hiç yorumda bulunmayın. Dosya paylaştım açıp okuyup anlamak isteyen anlar,  Herşeyi armut piş ağzıma düş beklemeyin. Az biraz ingilizce yada google translate ile zaten ne olduğunu anlıyacaksınız. Ülkemizde satılan bir otomobilin bence son derece kıymetli verilerini buldum. Sizlerle paylaştım. Ama kıymet emek bilmediniz. Ben beni ilgilendirmeyen veya dikkatimi çekmeyen konulara yorum bile yapmıyorum. 

Daha ne yazarım ne çizerim. Azcık bir faydam olsun istedim. Paylaştığım döküman için yaptığınız yorumlar kalbimi kırdı. Artık ben yokum. Kalın sağlıcakla. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hocam paylaştığınız belgeler çok değerli olabilir ama en azından bi açıklayın nedir ne değildir. Videolarınız da öyleydi. Buradan size durum izah edildi. Açıklama olmadan bir kaç parametreyi gösteren sürekli yolu kaydetmiş bir video açıkçası çok da ilgi çekmiyor. Açtığınız konuda öyle. Ekonomi sizin için her şey olabilir ama en azından benim için her şey değil. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Ali Gök yazdı:

küsmek yok paylaşmak var. tek problem herkesin ilgisini çekmemesi 

bu tarz araştırmalarda özetle diğer markalardan şu özellikleri daha iyi şeklinde bir özet çıkarılsa birçok kişiye daha çok fayda sağlar

+1

Dikkat çekmek için yapılmış bir paylaşım değil zaten. Kaldı ki burası sadece dikkat çekmek için paylaşım yapılan bir yer değil. Anlayan merak eden inceler yorumunu yapar, diğerleri de farklı konulara bakar. 

Ben de pek bir şey anlamadım ama gün gelir de araba arayışına girip Honda da radara girerse faydası olacaktır. Forumun kütüphane işlevi görmesi açısından değerli buluyorum. 

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
Ali Darbaz yazdı:

Mühteşem bir çalışma. 

1.5 turbo motorun verimlilik testlerinin yapıldığı harika bir çalışma. İnsanın arabayı gidip alası geliyor. 

https://www.epa.gov/sites/production/files/2018-10/documents/sae-paper-2018-01-0319.pdf

Gerçekten çok iyi bir çalışma. Detaylı okumak gerekir. Özellikle referanslardaki bazı çalışmalar çok dikkatimi çekti. Teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tip yorumlar yapmak yerine , hiç yorumda bulunmayın. Dosya paylaştım açıp okuyup anlamak isteyen anlar,  Herşeyi armut piş ağzıma düş beklemeyin. Az biraz ingilizce yada google translate ile zaten ne olduğunu anlıyacaksınız. Ülkemizde satılan bir otomobilin bence son derece kıymetli verilerini buldum. Sizlerle paylaştım. Ama kıymet emek bilmediniz. Ben beni ilgilendirmeyen veya dikkatimi çekmeyen konulara yorum bile yapmıyorum. 

Daha ne yazarım ne çizerim. Azcık bir faydam olsun istedim. Paylaştığım döküman için yaptığınız yorumlar kalbimi kırdı. Artık ben yokum. Kalın sağlıcakla. 

Ali takılma kimseye.
İsteyen okuyup bilgilensin. İstemeyen okumasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Her konu herkesi ilgilendirmek zorundamı ben bunu anlamadım. Merakı olan ilgilenir. Örnek vereyim arabasını fırçayla yıkayan adam detailing konusuna girip cilalar ile alakalı teknik bilgilere yazılara uygulamalara vs çok bakacağını zannetmiyorum. Ben ali abi sayesinde artık çok daha fazla tasarruflu araç kullanıyorum mesela, ilk başlarda sadece okuyordum anlamaya çalışıyordum sonradan okudukça hoşuma gitti bende denedim ve uzun yol sürüş tarzımı büyük ölçüde değiştirdim. Burası otomobil forumu, bu forumda bahçe bitkilerinden, su kaplumbağasına kadar hertürlü konu mevcut. Bir konunun forumdaki bütün üyelerin dikkatini çekmemesi gayet doğal birşey. Ali bey siz yine yazın çizin. Ben okuyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

@Ali Darbaz Bazı olumsuz yorumlar olduğunu düşünmenizi anlıyorum. Bir şeyi kabul etmek onunla yaşamayı kolaylaştırır. Sizin gibi yakıtı az tüketerek hem cebinize hem çevreye az zarar vermek isteyenler olacaktır. Tam tersi düşünüp yorumlayanlar da olacaktır. Zaten dünya yaşamında içinde bulunduğumuz toplumda bu şekilde bir yaşantı sürüyor. Forumda kalmanızı kendi bakış açımı değiştirmesi açısından çok isterim. Tabi ki karar sizin. Umarım yazılarınızı okumaya devam edebiliriz. Sağlıcakla kalın.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Anlamayan veya ilgisini çekmeyen  kişiler  olumsuz yorum yapmaydı keşke.

Bu adam bu foruma bence çok şey katmıştır ve değerli konu başlıkları kazandırmıştır. 

Hoş bende açılan çoğu konuyu anlamıyorum.  Ama mutlaka işine yarayacak insan vardır. Forum dışından aratıp bu başlığa gelecek insan bile kazançtır forum için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Bu resimdede gösterildiği üzere bahsi konu motorun, neredeyse Mazdanın Skyactive 2 motoru kadar verimli olduğu gösteriliyor.  Verimlilik 3000 devir bandında 150 newton çekerken %37 kadar ulaşmış. En güzel noktalardan biride Motor 50 newton çekerken bile verimlilik %30 altında değil. Bu araba dizel almaya gerek duymadan kullanabilceğiniz bir şahaser. 

Amerikanın EPA'sı yani Amrika TSE si benzetirsek iyi olur, bu araba üzerinden yakıt verimliliği test etmiş. Aşağidaki video zaten tüketimi göteriyor.

0ML6wGcjOOv4AKIJnol0c1b0EVhWVHzJ2q2XhwkI

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...