İçeriğe Yönlendir

Focus III - Araç Çalışırken ABS ve Çekiş Kontrol Yanıyor

Hasan Ozmen

Recommended Posts

Hasan Ozmen

Merhabalar bir kac gundur araci calistiriken tam çalışacağı zaman abs ve cekis kontrol lambasi yanip sonuyor ayricada hararet ve benzin gostergesi en dip halindende asagiya iniyor

Gauge menüsünden baktigimda volt 11.9 gorunuyor calisirken 13.6 falan oluyor sorun nedir akü mu acaba

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bu bahsettiğiniz iki ışık benim Polo çalışırkende yanıyor çalışınca sönüyor ben normal diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Yok bu oyle degil ilk kontagi actigimizda yaniyor bu ışıklar sonra sonuyor marsa bastigimizda tekrar yaniyor ibreler oynuyor garip biseyler oluyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akü zayıflamış, marş sırasında akım o kadar kritik seviyeye düşüyorki en çok akım çeken abs modülü çekemyior arıza var sanırken şarjı görünce düzeliyor. O akü soğuk havada marş basmayabilir

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Teşekkür ederim degerli yanitlariniz icin yarin yeni bir aku temin edecegim onerileriniz varmıdır teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

O zaman bende bir video çekip buraya koyayım :) ilk önce bütün ışıklar yanıyor sonra hepsi sönüyor tam marş zamanı abs ve çekiş kontrol ışıkları yanıyor araba çalışınca sönüyorlar. Araç start-stop özellikli ve rahat bir şekilde devreye girip çıkıyor. ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Vasfi Gişten yazdı:

O zaman bende bir video çekip buraya koyayım :) ilk önce bütün ışıklar yanıyor sonra hepsi sönüyor tam marş zamanı abs ve çekiş kontrol ışıkları yanıyor araba çalışınca sönüyorlar. Araç start-stop özellikli ve rahat bir şekilde devreye girip çıkıyor. ?

Abs ve çekiş yanar normal. Sistem testi araç çalışınca finale ulaşacak 

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Su an tekrar baktim aku mars sirasinda  9 civarina düşüyor 

Birde aracim icin kac amperlik aku onerirsiniz

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Servet Aydın yazdı:

Abs ve çekiş yanar normal. Sistem testi araç çalışınca finale ulaşacak 

Videoyu çektikten sonra gördüm çekmişkende yükleyim dedim benim çalışma böyle tam marş esnasında abs ve çekiş kontrol ışıkları tekrar yanıyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

akü zayıflamış, marş sırasında akım o kadar kritik seviyeye düşüyorki en çok akım çeken abs modülü çekemyior arıza var sanırken şarjı görüncedüzeliyor. O akü soğuk havada marş basmayabilir

-22 derecede marş bastıktan sonra ABS lambası 5 sn kadar yanıp sönüyordu Focus 1’de sıfır aküyle. Ekstrem şartlarda normal karşılanmıştı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Vasfi Gişten yazdı:

Videoyu çektikten sonra gördüm çekmişkende yükleyim dedim benim çalışma böyle tam marş esnasında abs ve çekiş kontrol ışıkları tekrar yanıyor.

Akü sorunu bu. Akü zayıf. 

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen
Vasfi Gişten yazdı:

Benimde bu şekilde oluyor ayrıca 

Benzin ve hararet göstergeside en dibe vuruyor

Ve aku dopping marka tam 1 yıllık bu kadar kısa sürede boyle olmasi kalitesizliginden mi acaba 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Benim üzerindeki orijinal akü olabilir varta marka. Araba çalıştırdıktan sonra 1 2 km bile kısa mesafe gidip dursam start stop yapıyor ve start stoptaki çalışmada o ışıklar yanmıyor tabiki benim aküde gidici o zaman 😔

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Hasan Ozmen yazdı:

Merhabalar bir kac gundur araci calistiriken tam çalışacağı zaman abs ve cekis kontrol lambasi yanip sonuyor ayricada hararet ve benzin gostergesi en dip halindende asagiya iniyor

Gauge menüsünden baktigimda volt 11.9 gorunuyor calisirken 13.6 falan oluyor sorun nedir akü mu acaba

Ayrıca sizin araçta focus 3 müş ben daha 1 2 hafta önce ablamın aküyü değiştirdim marş almıyordu hiç ışıklara dikkat etmedim ama hararet ve benzin göstergeleri  dans ediyordu çalışırken. Varta 530 mutlu 460 inci 400 TL fiyat vermişlerdi bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Az once akucuye gittim ölçüm yapıldı mars sırasında 7 v a kadar düştu garanti kapsamında yeni aku takıldı cevaplarınız için teşekkürler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Konu sahibi arkadaşın sorunu çözüldü ben yeni bir sorun edinmiş oldum 😁 Bu şekilde devam etmem bir sıkıntı çıkartır mı acaba araba çok rahat çalışıyor çünkü?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

-22 derecede ...... Ekstrem şartlarda normal karşılanmıştı. 

insanın tabiatına da aykırı zaten , hiipotermi daha önccelikli bir sorun olur öyle bir yerde

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet Aydın yazdı:

Bende sabah bakayım aynı mı 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

polo ile passatın fiyatı aynı mı? gösgtergeler aynı da?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Göstergeler aynı değil passatta 260 kadran var :) şimdi ben bu videodan ne sonuç çıkartayım üzerine gideyim mi yoksa kullanmaya devam mı edeyim 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Ozmen yazdı:

Az once akucuye gittim ölçüm yapıldı mars sırasında 7 v a kadar düştu garanti kapsamında yeni aku takıldı cevaplarınız için teşekkürler

vesile ile bazen konusu olur, aküm aniden bitti hiçbir uyarı vermedi gibi. Abs lambası elbette bir uyarı vazifesi görmez ama dikkatinizi çekmesi iyi olmuş, kışın soğukta gece yarısı zor durumda bırakabilirdi marş. geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Vasfi Gişten yazdı:

Bu şekilde devam etmem bir sıkıntı çıkartır mı acaba araba çok rahat çalışıyor çünkü?

Bir sabah çok rahat çalışmayacak.. Başka bir şey olmaz :)

Abs ve Esp devreye girmez ise ışık yanık kalır.. O zaman kontağı kapatıp tekrar çalıştırın % 99 ikinci denemede devreye girer.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...