İçeriğe Yönlendir

Focus III - Araç Çalışırken ABS ve Çekiş Kontrol Yanıyor

Hasan Ozmen

Recommended Posts

Hasan Ozmen

Cam kodlamalarını yaptım ama  anahtara basılı tutup camı açıp kapatamıyorum bunu nasıl aktif  edebilirim

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile bazen konusu olur, aküm aniden bitti hiçbir uyarı vermedi gibi. Abs lambası elbette bir uyarı vazifesi görmez ama dikkatinizi çekmesi iyi olmuş, kışın soğukta gece yarısı zor durumda bırakabilirdi marş. geçmiş olsun

Çağlar abi ayrı konu açmadan buradan yazayım dedim, benim multivanda kontağa anahtarı takıyorum bi tık çeviriyorum, herhangi sorun yok sonra marşa bastığım anda kilometre ve saat sıfırlanıyor her zaman olmuyor 2 günde bir falan oluyor bunun sebebi nedir ? 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

akü zayıflamış, marş sırasında akım o kadar kritik seviyeye düşüyorki en çok akım çeken abs modülü çekemyior arıza var sanırken şarjı görünce düzeliyor. O akü soğuk havada marş basmayabilir

Abi bende malum ate-ford etiketli abs beyni var. Ve bir sorunum var. Bu sorun aküyü değiştikten sonraki zamanlara denk geldi. 

uzun yolda, şehir içinde hiçbir problem yok. Ama ne zaman çok dik rampada kalkış-gaz verme yapsam abs ve anti patinaj lambaları yanık kalıyor. Yarım saat-bir saat sürüşten sonra kontak kapatıp açma yaptıktan sonra önce kayma sonra abs lambası sönüyor. Ta ki başka bir dik rampaya kadar lambalar yanmıyor. Sadece dik rampada yanıyor. 

hata koduna baktığımda c0020(abs pompa hatası) ve u0415(abs geçersiz veri) hataları çıkıyor. 

Mazdalarda 2 abs pompası kullanıldı. Makyajsız kasada (2009-2010-2011)başka makyajlı kasada (2012-2013) güncellenmiş abs pompası kullanıldı. Benimki eski olandan. 

biraz araştırınca eski versiyon pompalar nemden etkileniyormuş. Motor fırçası (ne olduğunu bilmiyorum) zarar görüyormuş. 

konu nereye gider? Yeni pompa 10-12 bin lira. Çıkma mantıklı değil. Tamir 600. tekerlek sensör veya kablo soket olduğunu sanmıyorum. Çünkü tireşim bozuk yok çukur vs lamba yanmıyor. Sadece çok dik rampada yanıyor. Fren hidroliği değişeli de çok oldu. Seviye max dot 4. 

Pompa bu sanırım. 

images?q=tbn:ANd9GcTDZC8c3jMsatgs9S5WSKm

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Çağlar abi ayrı konu açmadan buradan yazayım dedim, benim multivanda kontağa anahtarı takıyorum bi tık çeviriyorum, herhangi sorun yok sonra marşa bastığım anda kilometre ve saat sıfırlanıyor her zaman olmuyor 2 günde bir falan oluyor bunun sebebi nedir ? 

araca özel bir durum, saat sıfırlanması normal değil tabii.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

araca özel bir durum, saat sıfırlanması normal değil tabii.

Bana da 5 ay sonra mı yazacaksın abi 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bana da 5 ay sonra mı yazacaksın abi 😀

arızanın saati zamanı olmaz :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yarım saat-bir saat sürüşten sonra kontak kapatıp açma yaptıktan sonra önce kayma sonra abs lambası sönüyor.

sönene kadar abs iptal mi, frende kitleniyor mu lastik.

okudum sırayla :mangal:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

arızanın saati zamanı olmaz :)

sönene kadar abs iptal mi, frende kitleniyor mu lastik.

okudum sırayla :mangal:

Sönene kadar abs ve anti patinaj iptal. Islak zeminde ufak bi test yaptım. Dsc iptal mi derseniz, bilmiyorum. O kadar zorlamadım aracı ama dsc off tuşuna basınca dsc off lambası yanmıyor. İlk Anti patinaj lambası sönüyor. O sıra dsc off düğmesi çalışmaya başlıyor. En son da abs sönüyor. Ama abs, tcs, dsc hepsi abs beyni ile uygulanmıyor mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teşhisi zor olabilir, akü de şu an tam dolu olmayabilir, bir akü ölçümü yaparak başlanabilir yük altında. akü sıfırı olsad a ihtimal içinde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...