İçeriğe Yönlendir

TTNET Zyxel Vdsl Modem Sorunu

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Arkadaşlar selamlar ;

Yaklaşık 10 gündür, yaklaşık 2 yıldır evde sorunsuz olarak kullandığımız 35 mbit hız aldığımız modemimizde çıldırtma derecesinde problem yaşıyoruz. Modem'in yanması gereken bütün ışıkları yanıyor. DSL ve İnternet ışıklarında problem yokken. Birden ne telefondan ne bilgisayardan hiç bir sayfa açmıyor. Resmen öylece modem donuyor diyebiliriz. Modemi kapatıp açtıktan sonra sorun düzeliyor ama 5-6 saat içinde yine tekrarlıyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve bir çözüm yolu varsa yardımlarınızı rica ediyorum. 

Saygılarımla

Modem Modeli 

Zyxel vmg3312-b10b

mceclip7.png

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

E modem bozulmuştur? Yedek bir modem bulup deneme yapsanız probleme teşhis konur hiç olmazsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Aynı modemde hız sorunu yaşadık, dediğiniz gibi bir diziyi seyredemedik. Resetledik, kapatıp açtık olmadı en son 2 kere ttnet ile telefon konuşması yaptık, arıza kaydı açtılar sonra modem kendiliğinden düzeldi. Online olarak bir düzeltme yaptılar ise de bizi bilgilendirmediler. Bağlantı hızınızı ttnet destek ile ilk önce hatlarda veya arıza olup olmadığını öğrenip sonrasında arıza kaydı açtırabilirsiniz. 

Ttnet çağrı merkezinde kesinlikle size ezberledikleri bilgileri veren çalışanlarla konuşmanızı tavsiye etmem, ilk aradığım kişi öyleydi sorularıma teknik cevaplar verdi, bir kez daha aradım ikinci konuşmamdaki kişi yardımcı oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Birebir aynı sorunları yaşadım.

Benimkinde ek olarak wifi mesafesinin 1-2 mt. ye düşme sorunu da vardı.Resmen ailecek modemin yanında takıldık bir süre 

TTNetten hiç bir çözüm bulamadım.

Kendim bir asus DSL-N16 modem aldım kurtuldum.

Zyxeli attım dolaba duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bu tip sıkıntılarda en kesin çözüm başka bir modem bulup denemek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ona benzer sorun bende yasıyordum kablonetde önce modem degişdi yine aynı sonra en son binanın santrali ni degişdi türksat düzeldi modemle santral arasında sorun yasanıyormus santral ip almıyormus bana söylenen o 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Önder Özcan yazdı:

E modem bozulmuştur? Yedek bir modem bulup deneme yapsanız probleme teşhis konur hiç olmazsa.

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zyxel öyle bir tuhaf alettir. turknet e geçtim canavar gibi çalışıyor dsl tarafı. arada modem şişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Bu durumda sanırım yeni bir modem almak düşüyor bize, Asus modem önerir misiniz ? Kullanan var mı acaba ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

iş yerinde Asus var 6 antenli fantastik birşey. teknolojisi daha iyi ama bence hepsi aynı. Bu da şişiyor bazen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

modem adaptörü de sıkıntılı olabilir. uyan başka adaptör varsa onu deneyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
Ömer Sarıgül yazdı:

modem adaptörü de sıkıntılı olabilir. uyan başka adaptör varsa onu deneyin.

Bence de adaptörlerin kapasitörleri zamanla bozuluyor, aşırı ısınmaktan şişiyor; hatta patlıyor. Bu durum uydu alıcı cihazlar için de geçerli. Adaptörün üzerindeki değerlere ( Volt, Amper, W vb) bakıp aynı değerlerde sağlam bir adaptörle deneme yapabilirsiniz. Bu nedenle benim TV uydu alıcı cihazı için iki kere yeni adaptör aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
İbrahim Bark yazdı:

Bence de adaptörlerin kapasitörleri zamanla bozuluyor, aşırı ısınmaktan şişiyor; hatta patlıyor. Bu durum uydu alıcı cihazlar için de geçerli. Adaptörün üzerindeki değerlere ( Volt, Amper, W vb) bakıp aynı değerlerde sağlam bir adaptörle deneme yapabilirsiniz. Bu nedenle benim TV uydu alıcı cihazı için iki kere yeni adaptör aldım. 

Adaptorler çok önemli! İlginçtir şahit oldum. Ttnet kullanıcısıyken laptopu fişe takınca modem internetten kopuyordu laptopu cekince hersey normaldi. Laptopun sarj adaptorünü açtım 400v kondansatör şişmişti. Dsl internet sinyaline nasıl bu kadar etki etti bi kondansatör anlayamamıştım elektronikçi olarak. Tel hatti ve elektrik sebekesi ayri hatlar sanirim interneti absorbe edecek yuksek bir kotu sinyalin olusmasina neden oldu bu kondansatör bozulmasi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Yeni modem alacağız gibi görünüyor :( herkese teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Modeme bağlı Samsung telefon varsa, telefonun wi-fi’ sini kapatıp tekrar deneyin. Benzer bir sorunu S7 ile bir modemde yaşıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serhat Işık
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Arkadaşlar selamlar ;

Yaklaşık 10 gündür, yaklaşık 2 yıldır evde sorunsuz olarak kullandığımız 35 mbit hız aldığımız modemimizde çıldırtma derecesinde problem yaşıyoruz. Modem'in yanması gereken bütün ışıkları yanıyor. DSL ve İnternet ışıklarında problem yokken. Birden ne telefondan ne bilgisayardan hiç bir sayfa açmıyor. Resmen öylece modem donuyor diyebiliriz. Modemi kapatıp açtıktan sonra sorun düzeliyor ama 5-6 saat içinde yine tekrarlıyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve bir çözüm yolu varsa yardımlarınızı rica ediyorum. 

Saygılarımla

Modem Modeli 

Zyxel vmg3312-b10b

mceclip7.png

arkadaşlar yukarıda sorunları bende yaşıyorum. zyxel modem kullanıyorum. bütün ışılar yanıyor. telefon olsun bilgisayar olsun sinyal gözüküyor, fakat internet bağlantısında sıkıntı yaşıyorum. bir bağlanıyor bir bağlanmıyor. bakıyorsunuz telefonda bağlanıyor, bilgisayarda bağlanmıyor. video seyredebiliyorsunuz online derse bağlanamıyorsunuz. bir kaç kez müşteri hizmetlerinden uzaktan bağlantı şeklinde çözmeye çalıştılar. hatta bir sorun olmadığını söylediler. sorun devam edince teknik servisten bir arkadaş gönderdiler. onun tespitine göre evdeki telefon yani kablo hattında bir sıkıntı varmış. ölçüm yaptığında hızın yada bağlantının çıkış hızı 10 ise evde ki 5-6 gibiymiş. işin garip tarafı da telekom kutusu da bizim apartman girişinde. bu durumda teknik servisden gelen arkadaşın çizdiği yolda mı devam etmeli? bir elektrikçiye gidip te tesisatı yenilemek işi çözer mi? boşuna masraf yapmış olur muyuz? tavsiyelerinizi bekliyorum. 

sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

tesisatı yenilemektense modemi yenileyip denemenizde fayda var bence...

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
tesisatı yenilemektense modemi yenileyip denemenizde fayda var bence...

Teknik personel hattın değişmesi gerektiğini söylüyor. 2 yıl sözleşmenin 1. Yılı doldu. Modemin garantisi var. Neden modem i teknik servis Denemez ki? İşlerine mi gelmiyor acaba?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Hattı ölçüp düşük dediyse modemden değildir.

Benim hat 41 Mbps çıkıyor mesela, hızım 24. Komşum 35 Mbps kullanıyor. istesek de parayı bassak da en kral modemi alsak da 50 Mbps alamıyoruz çünkü hat desteklemiyor.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Yarın gelecek elektrikçi. İnşallah nokta atışı ile sorunu çözeriz.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Yarın gelecek elektrikçi. İnşallah nokta atışı ile sorunu çözeriz.

Elektrikçi geldi, bir sıkıntı yok dedi. Ama sorunda şimdilik kendiliğinden çözüldü. İlerleyen zamanda göreceğiz durumu.
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Teknik servisten gelen arkadaş kablo bağlantılarını yeniledi. şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Geçmişte TTNET arıza bölümüyle akraba olmuş birisi olarak;

- Öncelikle kutudan eve gelen hattınızda sinyal sorunu olmadığına emin olun. Gerekirse kutudan eve gelen hattı yeniletin.

- Kutudan eve gelen hattınız düzgünse evdeki hattınızı kontrol edin. Ev içindeki kablolamada sorun olmamalı.

- Son olarak modeminizi kontrol edin. İnternet firmalarının verdiği modemlerde muhtelif sorunlar (bağlanma hatası, wifi sorunu vb) olabiliyor. Mümkünse başka bir modemle değiştirin. Ama benim gibi internet sağlayıcınız başka bir modemle değiştirmeyi desteklemiyorsa (superonline gibi) o zaman başka çözümler aramalısınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Yazlık internette ADSL vardı, altyapı değişmiş NVDSL ye geçilmiş.

Modem almam gerekiyor NVDSL bildiğimiz VDSL den farklı mıdır?

Asus DSL N16 modem bunda çalışır mı?

Ya da 300-400 arası bir modem tavsiye edebilir misiniz?

Edit:  

https://www.amazon.com.tr/TP-Link-TD-W9960-Wireless-Modem-Router/dp/B07CF4CDNM/ref=sr_1_4?dchild=1&m=A1UNQM1SR2CHM&qid=1623660684&refinements=p_6%3AA1UNQM1SR2CHM%2Cp_72%3A13136589031&rnid=13136585031&s=computers&sr=1-4

https://www.amazon.com.tr/dp/B087QW9XFB/?coliid=I1M5R4C57AJS0Q&colid=2L7W1RQHSD3GB&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it

https://www.amazon.com.tr/dp/B07CSYNTCD/?coliid=I369QPE4B60HJ5&colid=2L7W1RQHSD3GB&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...