İçeriğe Yönlendir

Çakarlı 3. Stop Lambası Muayeneden Geçer mi?

Fatih Altınay

Recommended Posts

Fatih Altınay

Evet arkadaşlar astra j sedan aracımı aldığımda 3. Stop lambasında çakar tertibatı mevcuttu, aracımın muayenesi geldiği için ufaktan şu geçer mi bu geçer mi diye bi araştırma yaptım sonuç olarak çakar tertibatı olan araçlar ağır kusurlu olarak muayeneden kalıyor!!! Şimdi siz değerli yorumculardan muayeneden önce 3. Stop lambasındaki çakarı nasıl normal yanar hale getirebilirim bunu öğrenmek istiyorum saygılarımla. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Büyük ihtimalle modül var stop içinde vs bir yerde onu iptal edip normal bağlarsanız düzelir probleminiz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çakar devresini sökün. vesile ile arkadan gleen için de çok riskli bir ilave o. öndeki çakarlıya çarpsam suçu onda ararım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
(düzenlendi)

Konu dağılacak gibi ama stop lambasında çakar kadar saçma bir şey görmedim. Bunu yapan kişilerin trafikten, araba kullanmaktan zerre anlamadıklarını düşünmüyorum. Stop lambalarının her türlü trafikte, yol ve hava koşulunda ne kadar önemli olduğunun farkında değiller mi acaba?

tarihinde Eray Çalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

3.stop lambasının elektrik bağlantısını kontrol edin çakar modül yada cakarli ampul vardır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce çakar modülünü bulun.. 

Sonra devreden çıkarıp bağlantıyı normal hale getireceksiniz. 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Modül değilde çakar özellikli ampülde olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Geçmez. ben modulu baypas ettim. Düğmesi var basınca modul iptal oluyor

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İptal ettrin ve bidahada kullanmayın. Trafikte özellikle sıkışık trafikte önüne denk geldiği zaman gözü mahvediyor. Ne mantıkla yaparlar anlamış değilim. Ben gördüğüm zaman kulak çınlatıyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Altınay
Tahir Ak yazdı:

Tahir Ak yazdı:

Modül arabanın neresindedir? 

Hakan Gürsu yazdı:

İptal ettrin ve bidahada kullanmayın. Trafikte özellikle sıkışık trafikte önüne denk geldiği zaman gözü mahvediyor. Ne mantıkla yaparlar anlamış değilim. Ben gördüğüm zaman kulak çınlatıyorum.

Dediğim gibi aldığımda vardı araçta.. ben de hak olduğuna inanıyorum. .. ama konu dağılmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

3.stop ise kabloya ulaşılacak en basit yerdedir. 3. stopu komple sökün içinde veya arkasında boşlukta olma olasılığı yüksek. Veya bagaj içersinde kablo güzergahına bakın.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

3 cü stop tesisatını kontrol etmek yeter muhtemelen bunları takanı trafikten hemen men etmek lazım bence

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
3 cü stop tesisatını kontrol etmek yeter muhtemelen bunları takanı trafikten hemen men etmek lazım bence
F1 çakar var bende 3.led stopta. 2 3 sn çakar yapıp sürekli yanıyor
Audilerin görgüsüzse bilinçsizce gözlere headshot atan aşırı ledlerini neden Eleştirmiyoruz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tahir Ak yazdı:

Audilerin görgüsüzse bilinçsizce gözlere headshot atan aşırı ledlerini neden Eleştirmiyoruz

İkisi'de yanlış. Çoğu araçta artık sert frenlemede 4lü flaşör yakma özelliği var. 

Arka sis lambalar, çakar stop, gereksiz xenon led selektör hepsi bana göre yanlış. 

Yorum bağlantısı
Fatih Altınay
Tahir Ak yazdı:

F1 çakar stop var dediniz, işte onu nasıl iptal ederiz? Konu bu!!

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Altınay yazdı:

Video söküp bakmanıza yardımcı olur.

Alttaki linktende iptal edeceğiniz modül veya ampul hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://www.n11.com/arama?q=fren+çakar

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bugun muayeneden cakarlarla gectim. Arac Astra J HB. 10 cakar sonra sabit yaniyor benim tekrar tekrar baktilar sabit yandigi icin gectim. Ha bire durup durup cakanlara bende sinir olurum.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Fatih Altınay yazdı:

Aracınızdaki 3. stop un resmini atabilir misiniz? Sonradan takılmış F1 çakar stop ise (ledli olanlardan) Bağlantısında 3 tane kablo var. Bir tanesi eksi (-) ikinci kablo sabit yanma modu üçüncü kablo ise çakar denilen yanıp sönme modudur. Kabloların yerini değiştirerek sabit yanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Aracın orijinal stop lambası mı yoksa sonradan takılmış F1 stoplardan mı?

Kendi aracımda 3. stop orijinalinde yok bende F1 stop alıp taktım fakat frene basınca düz yanıyor (yani yanıp sönmüyor). Arka sisleri açınca yanıp sönmeye başlayacak şekilde kullanıyorum. Kışın sis olduğunda arkadan gelenin dikkatini çeksin diye bu şekilde bağlantı yaptım. 

Muayene öncesi risk almamak için söküyorum. (Orijinal stop olmadığı için söküyorum.) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...