İçeriğe Yönlendir

Aracta Cam Suyunun Geç Gelmesi

Alpay Sumer

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Aynısı kaynımda da var...

Bizim mondeolarda fışkiyeler ısıtmalı. Alıp takalımmı biz de.

Tak tak bişi olmaz...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

parca geldi ama arizali cikti 😔

Ortalik teyakkuzda 😁

IMG_20191007_194538.jpg

Servet Aydın yazdı:

Uzun süre. Fıskiye ye yakın yere tak bir tane 

Peki donma sorunu olur mu? mesafe uzunlugundan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mutlaka olacak. Bu nedenler donmaya karşı korumalı su kışın kullanılacak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Servet Aydın yazdı:

Uzun süre. Fıskiye ye yakın yere tak bir tane 

Sağol Servet abi. Hafta sonu bakayım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Su borusu üzerinde olan tek yönlü valf arızalı 

Aynı sorun benim 2015 fiestada da var. Cam suyu arka silecekte hemen, ön silecekte 1-2 sn geç geliyor. Fiesta'da durum nedir bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

mantik aynidir. ben daha baktiramadim ama gelen yorumlardan sonra  araya valf birakma yontemiyle gecici cozum uretmeyi dusunuyirum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
mantik aynidir. ben daha baktiramadim ama gelen yorumlardan sonra  araya valf birakma yontemiyle gecici cozum uretmeyi dusunuyirum.
Renault 9 ların veya tempra tipoların var çekvalfleri piyasada onlardan kullanacağım bende. Ayrıca renaultun yeni sprey tip nozullarını takacağım :)
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Cihat yazdı:

Renault 9 ların veya tempra tipoların var çekvalfleri piyasada onlardan kullanacağım bende. Ayrıca renaultun yeni sprey tip nozullarını takacağım :)

bende sprey nozzle var zaten. Harika is cikariyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aynı sorun benim 2015 fiestada da var. Cam suyu arka silecekte hemen, ön silecekte 1-2 sn geç geliyor. Fiesta'da durum nedir bilginiz var mı?

Gecikme varken motorun çalışma sesi geliyor di mi? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Gecikme varken motorun çalışma sesi geliyor di mi? 

Evet geliyor, orada sıkıntı yok. Ya valf vs var ya da motorda bir sorun var ama çalışıyor

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben şunu fark ettim geçen gün.

Ön sileceklere ve far yıkamaya su gelme olayı tamam sıkıntı yok.

Arkaya gelme 3 sn kadar sürüyor ve motor sesi geliyor ama bu süre zarfında ön cama atmayacak kadar fıskiyelerden çok hafif su geliyor. Buna anlam veremedim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tek motor ve iki çıkış olabilir. Valf azısası ile kaçıyor su muhtemelen. Ya da, arka cam hattı tıkalı. Pompa iki tane, basınç geri tepiyor ve önden su geliyor. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Servet Aydın yazdı:

Tek motor ve iki çıkış olabilir. Valf azısası ile kaçıyor su muhtemelen. Ya da, arka cam hattı tıkalı. Pompa iki tane, basınç geri tepiyor ve önden su geliyor. 

Bu durumda aynı yöntem işe yarar mı Servet abi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Erdem
(düzenlendi)

Benim arka cam artık su gelmiyor. Sanırım tıkandı.İğne ile açsamda çok fark etmiyor. Değiştirmek çok zormudur stop lambasının içindekini?

tarihinde Okan Erdem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Cihat yazdı:

Washer jet sprey nozullar Astra J ye ait zaten var, belki aracına birebir uyumludur. Ha bana kalırsa ben tavsiye etmem o ayrı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Metin Akbal yazdı:

Washer jet sprey nozullar Astra J ye ait zaten var, belki aracına birebir uyumludur. Ha bana kalırsa ben tavsiye etmem o ayrı :)

neden abi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Cihat yazdı:

neden abi

Ozellikle gunes karsidan geldigi veya gece karsidan gelen aracin farlari vurdugu zaman gorusun kapaniyor anlik ve bu beni ciddi anlamda endiselendiriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...