İçeriğe Yönlendir

Hazır Akü takviye kablolarına güvenmeyin

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba Arkadaşlar, 

Bu sabah şirket aracı çalışmadı, ibre ve göstergedeki sapıtmadan akü olabileceğini tahmin ettim. Kendi aracımı çalıştırdım, araca yanaştım çalışır halde takviye kablosunu bağladım ama yinede hiç bir değişiklik olmadı, basit bir led ile kablolardan elektrik gelip gelmediğini kontrol ettim, led yanıyor ama araba çalışmıyor. Neyse şirkete haber verdik, usta alındı getirildi vs, usta yanında getirdiği akü ve takviye kablosu ile tak diye çalıştırdı. Ben şok tabi, anladığım kadarı ile benim kablo ince olduğundan çalıştırma sırasındaki yeterli beslemeyi kablo yapmıyor, hatta 10 dk filan bekledim aracım çalışır halde takviye sırasında ama yine çalışmamıştı, hatta hiç bir değişiklik olmuyordu. sanki hiç takviye yok. Led yanıyor, kabloyu kıstırıken çok hafif ark yaptığını görüyorum yani bi besleme var. Farları vs yakacak kadar akü var, benim araç takviye kablosu ile çalışır durumda ama bi dizel clio yu çalıştırmıyor. Sizlerinde bilgisi olması için paylaşma ihtiyacı hissettim, yeni nesil bir arabanız varsa hazır aldığınız kablolara sakın güvenmeyin, şimdi 10 nya kablo alıp, var olan kablolara ek yapacağım, bu ekten sonra sıkıntı olmaz umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Takviye kabloları böyle olduğu için, çalıştırmıyor maalesef en iyisi kendiniz yapın.847424ac6561a42624769e80c99633ca.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bunlar direk jumper yapmaz. Paralel bağlantı ile bir kaç dakika içinde boş aküyü doldurur ve aracın çalışmasına destek olur. Tabi ki en iyisi 25mm kaynak kablosu ile maşa yapmak 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Zaten iyi kablolar pahalı olur. Kutuk gibide agır olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

A101'den almıştım bi kere, akü bittiğinde 2dk'da marş yapmıştı araç hemen.

Demek ki kalitesizler de mevcut işte piyasada.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Vakti zamanında Gojo marka yerli üretim akü kablosu almıştım üzerinde 600 amp yazıyor (doğru olduğunu sanmıyorum bu seviyeye dayanmaz) ancak lazım olunca iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

16mm üstü nyaf kablo ile yapılması gerekir takviye kablosunun ki faydası olsun.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

benim de zamanında erimişti. Alınacaksa 100 lira civarı kaliteli bir şey almak lazım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...