İçeriğe Yönlendir

Focus III - Direksiyonda Soyulma

Barış Güler

Recommended Posts

Barış Güler

Herkese iyi günler.Aracım 2016 model Ford focus, 2017 de 18000 km de ikinci el olarak aldım. Araç şimdi 50000 km de. Garantisinin bitmesine bir yıl var. Aracın direksiyonunda soyulmalar başladı. İki defa servis fotoğrafını çekip otosana gönderdi. İkisinde de garanti dışı dediler. Yasal yollarla mahkemeye başvuru yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Markanın kullanıcısına verdiği değer bu işte... Ne diyeyim ki... Renault'da servis kendisi karar veriyor değişime. Bir kere dahi merkezle falan görüşme olmadı bende.

Tüketici mahkemesine gideceksiniz mecburen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Tüketici derneğine gittim. Aracın değeri 8 bin tl den fazla olduğu için dava açmam gerektiğini söylediler. Hangi mahkemeye nasıl başvurmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aracın tamamını şikayet ederseniz bedel fazla gelir, sadece direksiyon bedelini şikayet edebilirsiniz veya direksiyonun garanti dahilinde değişimini şeklinde şikayette bulunursanız toplam bedel THH tutarını kurtarır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Selçuk Bakış yazdı:

Aracın tamamını şikayet ederseniz bedel fazla gelir, sadece direksiyon bedelini şikayet edebilirsiniz veya direksiyonun garanti dahilinde değişimini şeklinde şikayette bulunursanız toplam bedel THH tutarını kurtarır.

Servis direksiyona da 8000 tl üzeri fiyat çıkarır şimdi...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Öner Kurukuz yazdı:

Servis direksiyona da 8000 tl üzeri fiyat çıkarır şimdi...

Ne yalan söyleyim bende beklerim :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Direksiyonun garanti süresi yanlış hatırlamıyorsam 2 yılmış. Aynı sorunu yaşadık. Elimiz boş döndük. Süresi içinde olsaydı değiştirirdik dediler.

Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı

direksiyon deriyse, çok ince 1000 lik zımpara ile zımparalanıp, deri mont boyası ile boyanırsa yepyeni olur. en az iki sene götürüyor. yıllardır uygularım. direksiyon deri değilse, çıkma bir deri direksiyon alınıp boyayarak da çözülebilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

Direksiyonun garanti süresi yanlış hatırlamıyorsam 2 yılmış. Aynı sorunu yaşadık. Elimiz boş döndük. Süresi içinde olsaydı değiştirirdik dediler.

Direksiyon sarf malzemesi değil ki. Neye göre karar vermişler buna?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Direksiyon sarf malzemesi değil ki. Neye göre karar vermişler buna?

Emin değilim açıkçası. Talepte bulunduğumuz zaman kayıt açıp sonuç olarak bu bilgiyi verdiler sadece.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Çok uğraştım mail ve telefon ile bıktırdım en sonunda değiştiler 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...