İçeriğe Yönlendir

Peugeot 508 1.6 THP

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun
(düzenlendi)

Yakın zamanda MK3 mondeomu sattım uzun bir birlikteliğimiz oldu kendisiyle memnun ettiği kadar üzdü de ama olsun gerçekten hakkı yenmeyecek bir arac üstüne biraz birikmiş biraz da borç vs ile Peugeot 508 1.6 thp 156 hp otomatik Allure donanım 2011 model araç almak nasip oldu aracımda hata boya yok 110 bin km de servis bakımlı bir araç her zaman araç alırken dikkat etmeye çalıştığım satıcısina dikkat etme prensibini bu aracı alırken de bir daha canlı olarak şahit oldum forumda konusunu da açmıştım aldığım bu araçtan önce aynı yaş donanim durumunda başka bir 508 le anlaşmıştık sadece değişeni mevcuttu araçta ve 4 bin TL daha uygun fiyatliydi ancak satıcı profili devreye girdi ve arkadaş vazgeçti canı sağolsun daha sonra bu aracı buldum pilot bir arkadaştan almak nasip oldu 

Araç beklediğimden çok daha iyi olduğunu gözlemledim hep resimlerde vs görmüştüm canlı içine oturunca gerçekten D segment bir araxin içinde olduğunu insana hissettiriyor ben beklenti olarak daha sportif bir karakter bekliyordum lakin araç daha çok konfor odaklı olduğunu gördüm daha önce Insignia ve Mondeo kullanımlarında yüzde 70 sportif kalanı konfor odaklı araclardi ancak 508 tam tersi yeri gelince beygirlerini koşturuyor ancak yine de beyfendi bir karakteri var 

Donanım olarak opsiyonlar hariç ful donanim ve tatmin edici seviyede yalnızca eşimle kullandığım için koltuk hafıza olmasını isterdim 

Yakıt olarak İstanbul dan Samsun'a aracı getirdim yol bilgisayarı 6.3 gösterdi şehir içi Samsun için 7 8 arası olur diye düşünüyorum İstanbul da aldığımda 8.5 gösteriyordu lpg yok ve düşünmüyorum çok km yapan biri değilim bundan dolayı yakıtı çok düşünmüyorum

Araç arka koltuk diz mesafesi olarak Mondeo ve Insignia dan büyük bagaj olarak onlardan daha küçük arkada şaft tüneli yok gibi bu nedenle daha kullanışlı araçta tok kapı sesi de mevcut 😁 

Km sine göre ilk etapta göze batmayan dikkatle inceleyince görülen ufak tefek yipranmalar mevcut direksiyon biraz soyulmuş ve vites kolu üstü biraz deforme olmuş bu segment bir araçta beklemezdim ancak direksiyon soyulmasi sanırım çoğu modelinde mevcut birkaç yerinde İstanbul arabası olması hasebiyle çizik var sanırım pasta cila ile giderilir

Aracın ön lastikleri Dunlop marka 2016 üretim arka lastikler de Dunlop lakin 2014 ortası üretim ne yapmamı önerirsiniz seneye arkaları değiştirip yine aynı Dunlop almayı mi yoksa farklı bir marka mi alsam lastikler biraz sesli gibi geldi bana daah önce Michelin kullanmıştım çok sessiz lastiklerdi fakaat fiyatları uçmuş 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha çok kullanamadım 1000 km bile olmadı

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Direksiyon ve vites bu km için normal. Bir döşemecide çok güzel kaplanabilir.

Lastikler için, kaç km'deler üstündekiler?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

:nazar: hayırlı olsun. 508 güzel bir araç. 1.6thp kullanmadım hiç ama eminim o da çok zevklidir. Koltuk hafızası sanırım yeni modellerde var. Benim 2010 model 3008de de yok. (Elektrikli koltuk var, hafızayı eklememisler veya head up displaye navigasyon yönlendirmesi eklememisler gibi garip küçük eksikler mevcut) benim direksiyon eski model pejo direksiyonlarina benziyor mesela. Sizdeki en azından biraz daha teknolojik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız, Fotoğraflarını bekleriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı uğurlu olsun, çok beğendiğim bir model, bence çok yakışıklı. Otomatik şanzımanı nasıldır bilmiyorum, umarım mutluluk getirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun.

Direksiyon ve vites bu km için normal. Bir döşemecide çok güzel kaplanabilir.

Lastikler için, kaç km'deler üstündekiler?

Teşekkür ederim lastikler km olarak bilmiyorum ancak yeni muayenesi yapılmış demek dış derinlikleri fena değil ama yıl olarak arkalar son yılları galiba 5 6 yıl diye düşünürsek

Eren Gökmen yazdı:

:nazar: hayırlı olsun. 508 güzel bir araç. 1.6thp kullanmadım hiç ama eminim o da çok zevklidir. Koltuk hafızası sanırım yeni modellerde var. Benim 2010 model 3008de de yok. (Elektrikli koltuk var, hafızayı eklememisler veya head up displaye navigasyon yönlendirmesi eklememisler gibi garip küçük eksikler mevcut) benim direksiyon eski model pejo direksiyonlarina benziyor mesela. Sizdeki en azından biraz daha teknolojik :)

Teşekkürler evet kullanımı çok zevkli bir araç dedim gibi konforu üst düzey ufak eksikleri var ama çokta önemsemedim fiyat olarak alınabilecek en iyi araçlardan biri olarak düşündüm

Sinan Akgöl yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız, Fotoğraflarını bekleriz.

Çok sağolun foto eklemek isterim lakin pek beceremiyorum o konuyu

Önder Özcan yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, çok beğendiğim bir model, bence çok yakışıklı. Otomatik şanzımanı nasıldır bilmiyorum, umarım mutluluk getirir.

Teşekkürler tam otomatik 6 ileri bir şanzıman var dizellerdeki robotize gibi değil daha konforlu kanımca 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayirli olsun guzel tercih bence. Iyi gunlerde kullanin.

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hacı, imzan acik kalmis.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Erman Uzun yazdı:

Teşekkür ederim lastikler km olarak bilmiyorum ancak yeni muayenesi yapılmış demek dış derinlikleri fena değil ama yıl olarak arkalar son yılları galiba 5 6 yıl diye düşünürsek

Teşekkürler evet kullanımı çok zevkli bir araç dedim gibi konforu üst düzey ufak eksikleri var ama çokta önemsemedim fiyat olarak alınabilecek en iyi araçlardan biri olarak düşündüm

Çok sağolun foto eklemek isterim lakin pek beceremiyorum o konuyu

Teşekkürler tam otomatik 6 ileri bir şanzıman var dizellerdeki robotize gibi değil daha konforlu kanımca 

Pejolar genel olarak ikinci elde tam f/p araclari. Piyasada sorunlu diye bilindigi icin boyle (307 ler sorunluydu ve yapıştı kaldi) bu bizim işimize geliyor tabi :)

şanzıman eat6 sanırım. Çok iyi bir şanzıman. Forumda mondeonun jatco isimli şanzımanı çok beğenilir. Eat6 jatconun gelişmiş versiyonu. Hem konforlu hem sorunsuz hem de yakıt tüketimi az. Öteki robotize şanzımanda kötü değil aslında. Sorunsuz ama konfor için alışkanlık gerektiren bir sanziman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Hacı Şenyurt yazdı:

Teşekkür ederim sağolun

Aydın Sert yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler

Eren Gökmen yazdı:

Pejolar genel olarak ikinci elde tam f/p araclari. Piyasada sorunlu diye bilindigi icin boyle (307 ler sorunluydu ve yapıştı kaldi) bu bizim işimize geliyor tabi :)

şanzıman eat6 sanırım. Çok iyi bir şanzıman. Forumda mondeonun jatco isimli şanzımanı çok beğenilir. Eat6 jatconun gelişmiş versiyonu. Hem konforlu hem sorunsuz hem de yakıt tüketimi az. Öteki robotize şanzımanda kötü değil aslında. Sorunsuz ama konfor için alışkanlık gerektiren bir sanziman 

Aynen 307 lerin kötü sohreti Peugeot konusunda on yargı oluşturuyor evet jatco gibi yağı bile onunki gibi değişmiyormus 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Hacı, imzan acik kalmis.
Tesekkur ederim. Telefonu degistirdim. O sirada tapa yi yukleyince ayarlara bakmamistim. Simdi kapattim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Hayırlı olsun. Ciddi Ciddi düşünmeye başladım konuyu okuyunca. Civic'imden memnunum ama biraz daha konfor yalıtım performans istiyorum ve 2.0 motor olmayıp vergi avantajıda hak getire. Tip olarak arkasını çok beğenmesemde 508 hoşuma gidiyor. Şanzumanın tam otomatik olması daha çok merakımı çekti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erman Uzun yazdı:

Araç 110bin'de. 50bin kuralına uymuş olsalardı şu anda yeni lastikler olmalıydı. Bence takım olarak değiştirin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hayırlı olsun, Allah kaza bela ve ceza vermesin. Kışlık lastikler ile kullanılmış olabilir. Gönül isterki lastikleri takım olarak değiştirin. Lakin yeni araç alınca bazen gönlün istediği olmuyor. Böyle durumda forumun ortak düşüncesi yeni lastikler arka tarafa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Recep Demirci yazdı:

Hayırlı olsun. Ciddi Ciddi düşünmeye başladım konuyu okuyunca. Civic'imden memnunum ama biraz daha konfor yalıtım performans istiyorum ve 2.0 motor olmayıp vergi avantajıda hak getire. Tip olarak arkasını çok beğenmesemde 508 hoşuma gidiyor. Şanzumanın tam otomatik olması daha çok merakımı çekti.

Teşekkür ederim Civic güzel ve piyasası olan bir araç ancak segment olarak 508 üst bir segment pişman olmayazsiniz diye düşünüyorum Civic kullanmış biri olarak diyorum 

Sani Gerşon yazdı:

Araç 110bin'de. 50bin kuralına uymuş olsalardı şu anda yeni lastikler olmalıydı. Bence takım olarak değiştirin derim.

Biraz daha bekleyelim o halde malum borç alarak aldım aracı 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Hayırlı olsun, Allah kaza bela ve ceza vermesin. Kışlık lastikler ile kullanılmış olabilir. Gönül isterki lastikleri takım olarak değiştirin. Lakin yeni araç alınca bazen gönlün istediği olmuyor. Böyle durumda forumun ortak düşüncesi yeni lastikler arka tarafa.

Teşekkürler dediğiniz gibi yapacağım sanırım aynı marka model mi alayım yoksa farklı bir marka mi alsam sessiz bir lastik aradığım

Mustafa Arıkan yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erman Uzun yazdı:

Biraz daha bekleyelim o halde malum borç alarak aldım aracı 

Lastikleri bir deneyin, zorlayın boş bir alanda, sınırınızı bilin.

Tekrardan hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hayırlı olsun. Peugeot'un araçlarının hepsini beğeniyorum. 508'de bunlardan biri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erman Uzun yazdı:

Teşekkürler dediğiniz gibi yapacağım sanırım aynı marka model mi alayım yoksa farklı bir marka mi alsam sessiz bir lastik aradığım

Teşekkürler

aynı marka ve desen olursa yol tutuşu ve frenleme esnasında davranışları aynı olabilir. akslar arasında farklı desen olması durumunda, desenin temas yüzeyine göre illaki fren mesafesi değişecektir. abs bu farkı telöre edebilir.

Benim test edip yaşadığım durum aynı akstaki lastikler mutlaka aynı desen, hatta aynı hız endeksi ve mümkünse aynı üretim tarihli olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Sayımız artıyor her geçen gün..Peugeot ailesine hoş geldiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Hayırlı Olsun. 

(508 yeni kasası bence çok iyi olmuş.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Metin Uzunoğlu yazdı:

aynı marka ve desen olursa yol tutuşu ve frenleme esnasında davranışları aynı olabilir. akslar arasında farklı desen olması durumunda, desenin temas yüzeyine göre illaki fren mesafesi değişecektir. abs bu farkı telöre edebilir.

Benim test edip yaşadığım durum aynı akstaki lastikler mutlaka aynı desen, hatta aynı hız endeksi ve mümkünse aynı üretim tarihli olacak.

Çok açıklayıcı olmuş sessiz konforlu lastik ne tavsiye edersiniz

Muhittin Kaplan yazdı:

Hayırlı Olsun. 

(508 yeni kasası bence çok iyi olmuş.)

Teşekkürler katılıyorum çok güzel yeni kasa ilerde belki nasip

Metin Mankal yazdı:

Sayımız artıyor her geçen gün..Peugeot ailesine hoş geldiniz..

Hoşbulduk sağolun

Eyüp Çetin yazdı:

Hayırlı olsun. Peugeot'un araçlarının hepsini beğeniyorum. 508'de bunlardan biri.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
(düzenlendi)

Birkaç sualime cevap verirseniz memnun olurum hem bilgilenmiş oluruz. :)

Araç genişliği 1920 mm diyor gerçekten bu kadar genişmi? THP motorlarda LPG uyumu genel anlamıyla nasıl ve bu motora özel kit varsa maliyeti ne civarlarda? Bu modellerin en dolu paketi hangisi? THP ve VTİ motorlar arasında ne gibi farklar var hangisi daha çok tercih edilmeli.?

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...