İçeriğe Yönlendir

İki Tuş Aynı İşlevi Görmekte Esprisini Bulamadım

Arif Aykın

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
klima kompresörünü açıyordur, motordan gözlemlemeli,

O zaman sogumasi gerekmez mi arabanin?

klima kompresörü açıkken ısı seçici sıcakta ise , kuru ve sıcak hava girer, tüm camdaki buğulard da gider, tuşun da aslında tek aşamada yaptığı o

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Anlık tüketim beni doğruluyor 😀

Bende mesela cama verdiğim anda klima aktif olur ben kapatırım ama 3 kısımda aktif olursa klima devreye girmez.

Cam orta ve ayakları aktif ederek denedin mi?

Hayır öyle denemedim. Fakat 2 konum denedim üst ve göğüs seçili ilken aynı işlem devam ediyor yakıt konusu. Araç direkt hissettiriyor zaten titreme gibi. 3 lü denemedim deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arif Aykın yazdı:

üst ve göğüs seçili 

Burası da benimki ile aynı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bende mesela cama verdiğim anda klima aktif olur ben kapatırım ama 3 kısımda aktif olursa klima devreye girmez.
Cam orta ve ayakları aktif ederek denedin mi?
Zaten takildigimiz nokta orasi [emoji16]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Zaten takildigimiz nokta orasi emoji16.png

İşte klima aktif ama ışığı yanmıyor demekki, focusun bir modelinde de böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
klima kompresörü açıkken ısı seçici sıcakta ise , kuru ve sıcak hava girer, tüm camdaki buğulard da gider, tuşun da aslında tek aşamada yaptığı o
Ama sogukta da ayni durum var.

Bizim kafamizi karistiran klima ve defrost acik degil sadece fan yukari verecek sekilse ayarli iken neden calisiyor? Bunun icin zaten fonksiyon mevcut.
İşte klima aktif ama ışığı yanmıyor demekki, focusun bir modelinde de böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.
Ama sogutmuyor onu napicaz?
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Burası da benimki ile aynı

İki konum seçiliyken klima devreye giriyor muydu? 3 konumu seçince devre dışı mı kalıyordu. Bir diğer sorum ise ekran resimlerinde attığım kullanım klavuzundan çektiğim resimler. Cam seçilirse klima devreye girer demiyor ama üst konum seçilirse klima devreye girer diyor. Fakat ikiside denendiğinde klimanın her iki durumda da girdiği görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende camda, cam ve göğüs birlikte ise giriyor. 3'ü bir işe girmiyor. 3.yü sonradan seçersem klima devrede kalıyor ama camı en son açarsam klima devreye girmiyor.

Metin Akbal yazdı:

Ama sogukta da ayni durum var.

Bizim kafamizi karistiran klima ve defrost acik degil sadece fan yukari verecek sekilse ayarli iken neden calisiyor? Bunun icin zaten fonksiyon mevcut.Ama sogutmuyor onu napicaz?

İyide sıcak tarafta, soğukta olsa soğuyacak

Arif Aykın yazdı:

İki konum seçiliyken klima devreye giriyor muydu? 3 konumu seçince devre dışı mı kalıyordu. Bir diğer sorum ise ekran resimlerinde attığım kullanım klavuzundan çektiğim resimler. Cam seçilirse klima devreye girer demiyor ama üst konum seçilirse klima devreye girer diyor. Fakat ikiside denendiğinde klimanın her iki durumda da girdiği görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bende camda, cam ve göğüs birlikte ise giriyor. 3'ü bir işe girmiyor. 3.yü sonradan seçersem klima devrede kalıyor ama camı en son açarsam klima devreye girmiyor.

Yahu bende de Astra J var bildigin uzere sogukta denedim videoya bagli kalma [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Yahu bende de Astra J var bildigin uzere sogukta denedim videoya bagli kalma emoji16.png

Benene 😀

Uzaktan anca bu kadar oluyor ama işleyiş bendeki ile aynı. Tek fark bende klima devrede ise ışığı yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Benene 😀

Uzaktan anca bu kadar oluyor ama işleyiş bendeki ile aynı. Tek fark bende klima devrede ise ışığı yanıyor.

İşte bizde o yanmıyor yakıt ve araba çalışması farkediyor. Şöyle de bir durum var araba rolantiyedeyken bu durum. Normal giderken yakıt farkettiriyor mu çekiş düşüyor mu test etmedim şahsen. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Mesajlari Tam okuyamadim direkt ortadan olaya giriyorum😔

Musait bir zamanda ayrintisina kadar bakacagim.

Opel de dijital klima olanlarda da yonlendirmeyi cama verdiginde ve cam isitmayi actiginda direkt klimayi acarak seviyeyi max durumda calistiriyor. Klima acik uyarisida vermiyor. Amaci camda bugu- buz oldugunu varsayiyor ve bunu kisa surede gideriyor.

Denedinmi bilniyorum ama cam yonunde max calisan durumda yonlendirmeyi ayaga aldiginda fan seviyesi otm olarak onceden belirledigin seviyeye iner.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ama sogutmuyor onu napicaz?

Hava sıcaklığına bakıyordur. İç Isı belli seviyenin altındaysa soğutmuyordur. Camda buzlanma olmasını engellemek için.
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Mesajlari Tam okuyamadim direkt ortadan olaya giriyorum😔

Musait bir zamanda ayrintisina kadar bakacagim.

Opel de dijital klima olanlarda da yonlendirmeyi cama verdiginde ve cam isitmayi actiginda direkt klimayi acarak seviyeyi max durumda calistiriyor. Klima acik uyarisida vermiyor. Amaci camda bugu- buz oldugunu varsayiyor ve bunu kisa surede gideriyor.

Denedinmi bilniyorum ama cam yonunde max calisan durumda yonlendirmeyi ayaga aldiginda fan seviyesi otm olarak onceden belirledigin seviyeye iner.

Hertürlü denedim fanın yavaşlamasında değil abi muhabbetimiz😊 muhabbetimiz her iki tuşta da aynı işlemi yapıyor olması ve iki tuşta da klimayı açması😊 tamamını okumaman için kısa özet geçtim😆

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ersen Tapan yazdı:

Hava sıcaklığına bakıyordur. İç Isı belli seviyenin altındaysa soğutmuyordur. Camda buzlanma olmasını engellemek için.

Yazın?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Bende camda, cam ve göğüs birlikte ise giriyor.

@Metin Akbal abi denedim bugün fotoğraflar bu şekilde. 3ü seçiliyken yakıt 0.7-0.9 arası gitti geldi yine ve camda buğu kalmıyor 1. Kademe

pTavUQ.jpeg

MsoirP.jpeg

Burada ise 2 tuş aktif 3. Yü devre dışı bırakınca bi anlık 1.1 gördü sonra 2-3 sn sonra 0.7-0.9 arası sabitledi. 

GHjlSK.jpeg

HKXe65.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Akbal

Arif bir mevzu öğrendim. Klima ayarlarına bir bakar mısın otomatik klima tarzı bir menü olacak.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Otomatik klima kontrol mü neydi öyle bir seçenek vardı abi yeni gördüm yazını.

Metin Akbal yazdı:

Arif bir mevzu öğrendim. Klima ayarlarına bir bakar mısın otomatik klima tarzı bir menü olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Abi config>araç ayarları>klima ve hava kalitesi> klima kontrol modu> açık,kapalı,son ayar seçenekleri mevcut başka bir durum göremedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] bekleniyorsunuz [emoji4]
Onu kapaliya alip oyle dene bakalim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] bekleniyorsunuz emoji4.png

Onu kapaliya alip oyle dene bakalim.

Kapalı seçimi seçili zaten nasıl bir işlev bekliyoruz klimadan onu anlayamadım 😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kapalı seçimi seçili zaten nasıl bir işlev bekliyoruz klimadan onu anlayamadım [emoji4]
Sadece yukari olunca kompresoru calistirmamasini :) Bi yerde denk geldim simdi o yeri bulamiyorum. Nasil bir ayar olacagini.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Sadece yukari olunca kompresoru calistirmamasini :) Bi yerde denk geldim simdi o yeri bulamiyorum. Nasil bir ayar olacagini.

He anladım abi😊 aldığım günden beri kapalı konumda zaten ama kompresör devreye giriyor. Açık durumda test etmedim hiç. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...