İçeriğe Yönlendir

Sabahları Geç Çalışma Durumu

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba,teknolojide şansım yoktur bozulmayan cihazları ilk bozanlarda liste başıyım,sıkıntım işyerimde  güvenlik kamerası için monitor kullandığım arçelik 22''lcd tv'de,sabahları çalışmıyor,kumanda pilini değiştirdim,ekran kenarında açma tuşuna basmama rağmen açılmıyor ama saat 9 civarı kumandaya basıyorum açılıyor ilginç bir durum var ama çözemedim,sizce sıkıntı nerde olabilir? bu her sabah böyle...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Erdem, power güç kaynağı içindek kondanstörler değişecek, yada floresanları öldü, kısa devre yapıyor sistem. Daha geçen gün bende de aynısı oldu. Nemli bezle monitörü sile sile kasanın altında biriken su lambaları bozmuş. Dağıtıp lede çevirdim ekranı

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Dogan Arsiray yazdı:

ortam soğuk ise bu mümkün.

akşamları açık havada 18 derece,gündüzleri 25 derece üstü hava sıcaklığı bahsedilen sıcaklık yok....

Servet Aydın yazdı:

Erdem, power güç kaynağı içindek kondanstörler değişecek, yada floresanları öldü, kısa devre yapıyor sistem. Daha geçen gün bende de aynısı oldu. Nemli bezle monitörü sile sile kasanın altında biriken su lambaları bozmuş. Dağıtıp lede çevirdim ekranı

bakalım ne zamana kadar devam edecek bu sıkıntı,mutlaka bi zaman sonra hiç açılmayacak belkide...

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kayınpederin Beko LCD TV de geç açılıyor benim TV Samsung dan belki 5 kat daha yavaş açılıyor kanal değişimi de yavaş fakat kanal değişimi ni hızlandırma özelliği vardı menü de onunla hızlandırdim biraz .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Garip bir durum da bizim ofiste vardı.

Tv yi açınca 15-20 dakika boyunca harici hd receiver'ın kumandası çalışmıyor, daha doğrusu 30 santimden falan çalışıyor, uzaktan çalışmıyor, sonrasında normale dönüyordu.. 

Receiver'ı değiştirdim yeni receiver ile de aynısı oldu.

Kabullendik bu durumu, bu şekilde kullanılıyor. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Garip bir durum da bizim ofiste vardı.

Tv yi açınca 15-20 dakika boyunca harici hd receiver'ın kumandası çalışmıyor, daha doğrusu 30 santimden falan çalışıyor, uzaktan çalışmıyor, sonrasında normale dönüyordu.. 

Receiver'ı değiştirdim yeni receiver ile de aynısı oldu.

Kabullendik bu durumu, bu şekilde kullanılıyor. 

Gözü değiştir 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Gözü değiştir 

Yaşlı da o kadar değildir

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Gözü değiştir 

Göz de değişti tabiki receiver ile :)

Sorun tv kaynaklı ama. Ne yapıyor da, receiver tepkisiz hale geliyor anlamıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Göz de değişti tabiki receiver ile :)

Sorun tv kaynaklı ama. Ne yapıyor da, receiver tepkisiz hale geliyor anlamıyorum.. 

Tvnin içindeki besleme sisteminin frekansı kumandanın osilatör frekansını bozuyor. Basitce harmonik yayıyor tv. Bunu kumandanın 455khz ana osilatörü anlıyor ama tvye 2 metre olan siz anlamıyorsunuz. TV ciddi parazit yayıyor ısısnana kadar. Yolun buralara düşerse çöpe atma bana getir tvyi 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Tvnin içindeki besleme sisteminin frekansı kumandanın osilatör frekansını bozuyor. Basite harmonik yayıyor tv. Bunu kumandanın 455khz ana osilatörü anlıyor ama tvye 2 metre olan siz anlamıyorsunuz.

bıyırrr? çay vaaa içenmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Başkan da bizi görecek mi 

emekliler diğer trafta beyim, burası gençlik kampı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İyi. Gelmesin diyecektim. Huzur evi merdiveni inmesi yarım gün sürer 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
TV ciddi parazit yayıyor ısısnana kadar. Yolun buralara düşerse çöpe atma bana getir tvyi 

Yada Hdmi hattından receiver’a garip bişeyler mi gönderiyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...