İçeriğe Yönlendir

Bozüyük Kırmızı Patlayan EDS

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Dün gece bozüyük başköy arasında 110 eds yazan yerde tam sınırda geçiş yaptım. Şöyle ki, kadran 115 iken aslında hızım 110 oluyor. Kadran-gerçek hız farkından dolayı. Ben de eds işaretini görür görmez kadrana baktım. 111-112 civarındadı sanırım. Ama emin de değilim. Daha yüksek olma ihtimali yok ama az daha düşük olabilir. Pat kırmızı flaş patladı. 

konu meğersem meclise kadar gitmiş. 

http://www.yarin11.com/m/bilecik/tedes-te-flas-cakan-her-araca-ceza-yok-h12223.html

haberde 110 artı %10 demiş ama burada tecrübe eden forum üyesi arkadaş var mıdır acep? Araç içi kamerasında da görüntüyü alınca koyarım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orası 90la da patlıyor. Gerede otoban bağlantı ile aynı. Kemere bakılıyor onlarda hız düşük ise 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Benimde devamlı kullandığım yol. Hep patlıyor takılmayın. 2 senedir oradan ceza gelmedi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Arkadasların ve haberin dediği gibi.

90ı gecince çakıyor, sınır 110 oldugu için ceza gelmiyor.

Biz ayda 2 kere geciyoruz, denemek için 80lere düşerek gectik ancak o zaman patlamıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen araç cinsini ayırt edemiyor.. Bu sebeple 90 üstü geçen her araca yanıyor.. Sonra bir memur bakıp araç cinsine göre uygulama yapıyor.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

haberde 110 artı %10 demiş ama burada tecrübe eden forum üyesi arkadaş var mıdır acep? Araç içi kamerasında da görüntüyü alınca koyarım

70 olan yerde 75, 80 olan yerde 85 le geçiyorum sıkıntı yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İçime su serpildi teşekkürler 🙏 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Aynen bana da patlıyor hep :)  Herhangi bir ceza gelmedi. 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

iki yıl önce orada bir kamyonu sollarken flaş patladı hızım 110 civarındaydı muhtemelen kamyona cezayı kestiler. Henüz bir ceza falan gelmedi. 26 Temmuzda saat 15:34 Kütahya -bozhöyük d650-04 km, 280 m sabit eds den ceza geldi.hız limiti 90 km ben 102 ile geçmişim 3 km fazla. mk4 mondeo hızı %5 fazla gösteriyordu, mk5 ise%3 fazla gösteriyormuş bunu 176,25 Tl ye öğrenmiş oldum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

iki yıl önce orada bir kamyonu sollarken flaş patladı hızım 110 civarındaydı muhtemelen kamyona cezayı kestiler. Henüz bir ceza falan gelmedi. 26 Temmuzda saat 15:34 Kütahya -bozhöyük d650-04 km, 280 m sabit eds den ceza geldi.hız limiti 90 km ben 102 ile geçmişim 3 km fazla. mk4 mondeo hızı %5 fazla gösteriyordu, mk5 ise%3 fazla gösteriyormuş bunu 176,25 Tl ye öğrenmiş oldum.

abi eğer hız limiti olan yerde Eds uyguması varsa ben maaşı bıraktım yolda. Benim bildiğim radar ve eds uyarı tabelası olmadan hız kontrolü yapılmıyor yasal olarak. 

gece fiziki radar yok. Eds tabelasını görmeyince de hız sınırlarına dikkat etmiyorum. Yani şöyle dikkat etmiyorum. Bölünmüş yolda 110-115’i geçmiyorum. Şehir içinde ise bölünmüş yollarda bir tık daha yavaşlayıp 100 ile gidiyorum. Eds uyarısı varsa direkt uyuyorum. 

umarım uyarısız eds yazılmıyordur

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gece fiziki radar yok.

Eskişehir de bir dönem gece fiziki radar uygulaması vardı. Şuan durum nedir bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Eskişehir de bir dönem gece fiziki radar uygulaması vardı. Şuan durum nedir bilmiyorum.

Bu hafta antalya istanbul Gidiş dönüş yaptım. İkisi de gece yolculuğuydu. Birkaç kontrol noktası vardı ama güvenlikle ilgiliydi. Hız için yoktu. Gerçi eskişehir’e girmedim. Antalya burdur afyon Kütahya bilecek adapazarı istikametindeydim. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Orası 90la da patlıyor. Gerede otoban bağlantı ile aynı. Kemere bakılıyor onlarda hız düşük ise 

orada hız sınır düşük doğru. daha cumartesi oradan geçtim.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Çanakkale' nin Ezine ilçesinde de vardır koşana bile flaş patlıyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

bilecik çıkışında (bozöyük yönüne) her geçişimde istisnasız benim araca patlıyor :) önümden okadar araç geçmesine rağmen. muhtemelen plaka karakterlerini ayırt edemiyor. şuana kada hiç ceza gelmedi.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen araç cinsini ayırt edemiyor.. Bu sebeple 90 üstü geçen her araca yanıyor.. Sonra bir memur bakıp araç cinsine göre uygulama yapıyor.. 

abi plakan ayırt ediyor ruhsatta ne işliyse o katagoride değerlendiriyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Cem Dilmen yazdı:

Aynen bana da patlıyor hep :)  Herhangi bir ceza gelmedi. 

Bize de patladı gelirken abi:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cemal Demirezen yazdı:

Çanakkale' nin Ezine ilçesinde de vardır koşana bile flaş patlıyor.

Gündüz vakti 2 kere Ezine’den geçtim, 50 ile git git bitmedi..

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Konuyla aşırı bağlantılı olmasa da,bazen plakayı ayırt edemiyor sistem.Bize bu hafta bir ceza geldi bizim plaka 34 sh xxx eds ye giren araç plakası 34 sh xxxx .Ceza tutarı 235,00 tl.Uğraşmak daha masraflı diye ödeyip geçtik.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Osman Ozturk yazdı:

Konuyla aşırı bağlantılı olmasa da,bazen plakayı ayırt edemiyor sistem.Bize bu hafta bir ceza geldi bizim plaka 34 sh xxx eds ye giren araç plakası 34 sh xxxx .Ceza tutarı 235,00 tl.Uğraşmak daha masraflı diye ödeyip geçtik.

Vay bee. Uğraşmak nasıl masraflı. Emniyete uğrayıp halledilmiypr mu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Vay bee. Uğraşmak nasıl masraflı. Emniyete uğrayıp halledilmiypr mu
Sulh cezaya basvuruyorsun ama ugrasmakdaha masrafli degil. Orduda 6 radar cezasi yeyip 5 tanesini mahkeme ile geri almis adamim ben :)
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Zaman değerli,ilgili sulh ceza mahkemesi 50 km mesafede en az yarım gün gider.176 tl ödedik gitti.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Osman Ozturk yazdı:

Zaman değerli,ilgili sulh ceza mahkemesi 50 km mesafede en az yarım gün gider.176 tl ödedik gitti.

İlgili olması şart değil, bulunduğunuz yerden ilgili sulh ceza hakimliğine gönderilmek üzere diye bundan sonrakilerde aklınıza olsun.

Ben Orduda yediğim cezaları Rize den yolladım, Ordu Sulh Ceza Hakimliğine Gönderilmek Üzere Rize Pazar Sulh Ceza Hakimliğine şeklinde başlık at demişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Gülderen yazdı:

abi plakan ayırt ediyor ruhsatta ne işliyse o katagoride değerlendiriyor diye biliyorum

Mantıklı.. 

Hızlı geçen araçları ayırt edebilmek için flaş yakıyor.. 

Çünkü farklı araçların farklı hız limitleri var. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mantıklı.. 

Hızlı geçen araçları ayırt edebilmek için flaş yakıyor.. 

Çünkü farklı araçların farklı hız limitleri var. 

2-3 araba aynı anda geçmiştik. Doğrudur

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

6 ay oldu. ceza gelmedi. demek ki gelmiyormuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...