İçeriğe Yönlendir

Mercedes GL 7 Kişilik Arka Koltuk Motoru ve Kolu Sorunu!

Evren Yaslak

Recommended Posts

Evren Yaslak

Arkadaşlar merhabalar,

2008 Model Mercedes GL 320 CDI 7 kişilik bir aracımız için iki adet ihtiyacımız var ikinci elde olur, sıfırda olur. Bulamadık bir türlü.

1- 3.sıradaki koltukları indirmek için bildiğiniz üzere bagajtaki düğmeleri kullanarak indir kaldır yapabiliyoruz, fakat benimkini tüvtürkte indir kaldır yapan zeka üstü adamlar bozdu:) sağ koltuk inmiyor cıkmıyor, sol koltuk iniyor çıkıyor. Gösterdim motoru bozukmuş ve kolay kolay olmaz olursada pahalı diyorlar bu sıkıntıyı yaşayan var mı? Ve çözümünü bilen? 

2- Normal arka kapıları acınca koltukların altında bir kol var cogu araclarda oluyor koltugun üstünü indirmeye yarıyor, cogu aracta oluyor. Bendeki iki taraftakide kırık. nereden temin edebilirim?

Teşekkürler şimdiden, umarım sorularıma cevap bulabilirim :(

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kol plastik bir kol ve boşa mı dönüyor. öyle ise kolu sökün,ardındaki tırtıklı mili wd40 gibi birşey ile yağlayın, sonra hızlı donan türde epoxy ile kolun mile geçen kısmını doldurup yerine ittirip takın. epoxy kolun içine tutunacak ve milin tırtık şeklini alacaktır . ben bu şekilde dopdge journeyin ön koltuk eğim kollarını tamir etmiştim.

motor tüvtürk elemanınca nasıl bozulmuş olabilirki? ses çıkmıyormu? belki bir kablo problemi vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mekanizmayı görmedim ancak her türlü araçta benzer motorlar veya  koltuk dişlileri tamir olabiliyor

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Aynı konu mercedes forumunda da vardı. Bakalım ilk çözüm nerden gelecek? [emoji3]

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Parçayı görmeden yorum zor olacaktır. 

Bulaşık makinesini hallettikten sonra bu hikaye gelir diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bulaşık makinesini hallettikten sonra bu hikaye gelir diyorum. 

Dünde başka forumdan arkadaş, çamaşır makinası suyu boşaltamıyor, araştırmış kart demişler. Dedim pompayı sök kaç bebe çorabı kaldı içinde bak 

Sonuç 😁

IMG-20191007-WA0039.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Dünde başka forumdan arkadaş, çamaşır makinası suyu boşaltamıyor, araştırmış kart demişler. Dedim pompayı sök kaç bebe çorabı kaldı içinde bak 

Sonuç 😁

En azından bu duruma düşmedim ben, bu bayağı iyiymiş, özellikle servisini tebrik etmek gerekli!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...