İçeriğe Yönlendir

C180 Kompresor

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhaba Değerli forumdaşlar. Toyota auris aracımı satmış bulunmaktayım. Almak istediğim araç LPG uyumlu olması gerekir. LPGci birisi olarak 2012 model komprosörlerin uyumlu olduğunu duydum. Nasıl tanırdınız kendisini? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bunların kompressor motorlu olanları lpg uyumlu. Cgi motor olmasın. Sanırım 2011 modeller cgi olanlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

2009 var bizde. LPG yok ancak çok başarılı bir araba bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Aslında 7G olanı almak isterim fakat lpg uyumu sıkıntılı diye okudum ve daha pahalı bir sistem olduğunu duydum.

Önder Özcan yazdı:

Bunların kompressor motorlu olanları lpg uyumlu. Cgi motor olmasın. Sanırım 2011 modeller cgi olanlar.

En son 2012 modeller de kompresor var ondan sonra Cgi motor var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ah bu uyumlular...

Ciroyu mu düşürüyorlar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Ciroyu mu düşürüyorlar?

kavehanede uyumlu oluyorlar da fabrikanın haberi yok

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

CGI olana da LPG takıyorlar ama ne kadar uygun ve verimli tartışılır.
CGI olmayan motorlarda sıkıntı yok. arada geçiş var 1.6 Turbo ve 1.8 Kompressor. 1.8 olanlar kesin uyumlu biliyorum.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1.8 kompressor varmı? sanki bizim araba 1.6 kompressor 156 hp idi yanlış mı hatırlıyorum.?

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ben de jettami satip c180komp almak istiyorum..

Konuyu merakla takip edecegim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2012 ye takmaya değmez randımanlı olmaz 

2009 c200 bakın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mais Jannataliyev yazdı:

Aslında 7G olanı almak isterim fakat lpg uyumu sıkıntılı diye okudum ve daha pahalı bir sistem olduğunu duydum.

En son 2012 modeller de kompresor var ondan sonra Cgi motor var diye biliyorum.

Şase no dan bakın c180 ler karışık hele makyaj senesi motor şanzıman kombini ilginç çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

7 gtronic 2012 sonrasına uyum yok diye biliyorum hocam..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

1.8 kompressor varmı? sanki bizim araba 1.6 kompressor 156 hp idi yanlış mı hatırlıyorum.?

Mustafa'nın dediği gibi w204 lerde C180 de her motor var, nasıl bir geçiş olmuşsa artık :)

Şase no olursa bakarım, 2012 model yılına kadar olanların motoruna ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu araba ve LPG kombinasyonuna ben de meraklıyım. Konuyu takibe aldım. Bildiğim tek şey kompresör olanların lpg ye uyumlu olduğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Çağlar Bayur yazdı:

ah bu uyumlular...

Çağlar Bayur yazdı:

kavehanede uyumlu oluyorlar da fabrikanın haberi yok

Uyumlu değilde uydurumlu diyelim o halde :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mais Jannataliyev yazdı:

Merhaba Değerli forumdaşlar. Toyota auris aracımı satmış bulunmaktayım. Almak istediğim araç LPG uyumlu olması gerekir. LPGci birisi olarak 2012 model komprosörlerin uyumlu olduğunu duydum. Nasıl tanırdınız kendisini? 

Evet bizde vardı amg kasası Prins lpg takmıştık. Uzun yolda özellikle yakıtını aşırı düşürüyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Furkan Avcı yazdı:

Mustafa'nın dediği gibi w204 lerde C180 de her motor var, nasıl bir geçiş olmuşsa artık :)

Şase no olursa bakarım, 2012 model yılına kadar olanların motoruna ;)

1.6 turbo 1.6 kompresör 1.8 turbo 1.8 kompresör 1.6 5g tronic 1.6 7g tronic 1.8 5g tronic 1.8 7g tronic :)

teknisyenin fantazi dünyasına göre çok değişik kombinler :)

en dertsiz olan 1.6 kompresör 5 g tronic. Kalanı kindar sürpriz :)

204 kasa alacak olsam efsane kombin 1.8 kompresör 5 gtronic c200 AMG 2009 model. Toruna bırakmalik versiyonu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Bir araç buldum Tekirdağda. Oto ekspertizini yaptırdım. Üst kapakta ve karterde yağ ıslaklığı mevcut yazmış ekspertiz. Bunun dışında bir de Motor alt kısımlarda yayılmış yağ kaçakları var yazmış. Gerisi Motor mekanik /Mekanik alt kontroller de sorun yok her şey iyi çıkmış.Aşağıdakı gibidir. 

"Üst kapakta ve karterde yağ ıslaklığı mevcut" bu sorun önemli mi yoksa nasıl? yorumlarınızı bekliyorum.

p5ag9n.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

1.6 turbo 1.6 kompresör 1.8 turbo 1.8 kompresör 1.6 5g tronic 1.6 7g tronic 1.8 5g tronic 1.8 7g tronic :)

teknisyenin fantazi dünyasına göre çok değişik kombinler :)

en dertsiz olan 1.6 kompresör 5 g tronic. Kalanı kindar sürpriz :)

204 kasa alacak olsam efsane kombin 1.8 kompresör 5 gtronic c200 AMG 2009 model. Toruna bırakmalik versiyonu

bizdeki 1.6 156 hp 5g tronic. 2009 da alındı 68 bin km de şu anda. 32 bin km deyken şanzıman kontrol kartı bozuldu vites kolunun altındaki. garanti henüz bitmişti ödettirdiler bunun dışında hiç bir sorun yaşanmadı. altında ne yağ var nede ıslak bir bölge. bu bahsi geçen 2012 model aracın 122 bin de neresinden yağ gelebilirki? altını çarpmışlardır büyük ihtimalle. çok dikkat li bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

bizdeki 1.6 156 hp 5g tronic. 2009 da alındı 68 bin km de şu anda. 32 bin km deyken şanzıman kontrol kartı bozuldu vites kolunun altındaki. garanti henüz bitmişti ödettirdiler bunun dışında hiç bir sorun yaşanmadı. altında ne yağ var nede ıslak bir bölge. bu bahsi geçen 2012 model aracın 122 bin de neresinden yağ gelebilirki? altını çarpmışlardır büyük ihtimalle. çok dikkat li bakmak lazım.

Valla yağı yeni değiştirilmiş geçen hafta dedi. Motor ustası herhangi bir problem yok demiş motorunda. Komputesçi belkide değişimden sonra silmemiş olabilirler dedi. Aracı satan adam gel gidelim istediğin ustaya yağ kaçağı varsa tamir parasını ben verecem diyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Egzoz sistemi hasarlı diyor? Aracın alttan bir hasarı söz konusu olabilir. İyice baktır Mais. Sanayide motorcuya-kaportacıya baktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Önder Özcan yazdı:

Egzoz sistemi hasarlı diyor? Aracın alttan bir hasarı söz konusu olabilir. İyice baktır Mais. Sanayide motorcuya-kaportacıya baktır.

Abi, Egzoz susturucunun ucunda küçük bi delik var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...