İçeriğe Yönlendir

2011-2012 Captiva High

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Muhammed Lokman Tosun
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu araç muadillerine göre ucuz olmasına ucuz da yakıt sarfiyatının yüksekliğinden başka bizi üzecek hususları var mıdır? Motor, şanzıman elektronik aksam nasıldır? 7 kişilik bir araç arayışımız var da bu araç iyi bir opsiyon mu sizce? Önceki aracımız Kodiaq'dı onu malesef satmak zorunda kaldık bütçem olsa hiç düşünmem tekrar bir Kodiaq alırım ama bütçe elvermiyor. Onun yerine  bu araç bizi üzer mi bunu merak ediyorum. Örnek ilan bu mesela https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-sahibinden-dusuk-km-hatasiz-orjinal-captiva-high-full-plusfull-742928860/detay

tarihinde Muhammed Lokman Tosun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Arkadaşımda vardı .genelde şehir içi çok yaktigindan şikayet etti.bende dizel Juke var hem şehir içi hem şehir dışında iki katı yakıyor.gerci Captiva 2ton.110binde arızalar başlayınca takasa verdi Kuga aldı.iyiki almışım diyor.Ayni aracı bende kullandım bana göre fazla büyük ve hantal.tercih sizin

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Direksiyon kutusu ve şanzıman arızaları oluyor. Hantal biraz. Net ağırlık 1835 kg bu aracın. Şehir içi 13 litreleri görmeniz muhtemel. 

Alınır mı, kullanmadığım için kesin yorum yanlış olur.

Fiyatına göre özellikli bir araba.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çooook düşünmüştüm Captiva için. Hatta forumda konum bile olması lazım. Ben 2013 son makyajlı kasa LTZ bakıyordum. Yakıt bir tık daha düşük. Fakat eksileri artılarından fazla olunca. Grand C-Max aldım 7 kişilik. Yakıt tüketimim yarısı. He yolda görsem hala bakarım arkasından Captiva' nın o ayrı:blush:

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Direksiyon mafsalı kronik arıza, Yusuf abinin dediği gibi biraz hantal kalıyor. Soğuk havalarda araç ısınana kadar gaz yememe gibi bir sorunu mevcut. Yakıtı sorun etmeyeceksek ben alırmıydım evet alırdım. 3 yıldır aktif kullandığımız bir araç yakıtı dışında sizi üzmeyeceğini düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

şanzımanı tam otomatik problem yaşayacağınızı sanmıyorum ama yakıtı yüksek olacaktır 😀

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kayınbiladerde vardı, 13-14 litre yakıyor. virajlarda çok yatıyor. 7 kişilik, geniş ve 4 çeker otomatik araç için fiyatı güzel. Emekli arada sırada araca binen biri olsam alırdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Bende özellikle 7 kişilik olması hasebiyle çok araştırdım bir kaç opel servisi ile görüştüm Konya'da iki markaya bir baktıkları için ama bana elektronik problemlerinin olduğunu söylemişlerdi. Vazgeçmiştim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bazı arabalar vardır her daim olumsuz yorum alır.

bu arabada onlardan biri

reelde 2 tanıdğımda var

biri kayınbabada 300 binde traktör mazotuyla hiç bakımsız tarlada biniyor  .   hiç arıza yapmadı canavar gibi

diğeri arkadaşımda 170 binde  dpf problemi yaşadı  onu çözecem diye katkı atıp enjektörleri bozdu. onlar yapıldı araba silah oldu erciyese çıkarken 10 gün önce hararet yaptırmış 10 binliraya motor yaptırdı.( bu arabayı  duman etmek için elinden gelen her hatayı yaptı ayrı konu )

sürüşü keyifli ama çok atik değil

düzgünü denk gelse ben alırım 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Yıl 2012, bende 2.5 Sorento olduğu zamanlar arkadaşım bunun aynısını sıfır almıştı. Objektif şekilde, Sorento bana daha güzel geldi.

O hala kullanıyor. Ben yakıtından dolayı sattım ve hala özlerim.

O paraya o doluluk çok güzeldi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun
Aydın Sert yazdı:

Çooook düşünmüştüm Captiva için. Hatta forumda konum bile olması lazım. Ben 2013 son makyajlı kasa LTZ bakıyordum. Yakıt bir tık daha düşük. Fakat eksileri artılarından fazla olunca. Grand C-Max aldım 7 kişilik. Yakıt tüketimim yarısı. He yolda görsem hala bakarım arkasından Captiva' nın o ayrı:blush:

Farkları nedir, neden yakıt daha uygundur bu yılda?

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Muhammed Lokman Tosun yazdı:

1.6 TDCi ile yarı yarıya yakıt farkları var. MTV düşük. Sorun çıkarma olasılığı daha düşük bir araç.

İhtiyaçları da karşılıyor ki alınmış.

Ne ihtiyacınız var ise ona göre bakın. Yakıt dert değil ise ben Sorento'dan memnun kaldım. Monokok gövdeli olmayan versiyon kullanıyordum hem de.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

High olan model 4x4, motor 150 Hp / 320 Nm ve Euro 4

LTZ olan model ise 4x2, motor 163 Hp / 400 Nm ve Euro 5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yenisi 2 çeker eolarak geldi ve enjektör farklı, şanzımanı incelemdim ama makyajlanmış otomatik Cruze larda çıktığı yıllardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...