İçeriğe Yönlendir

Turbo Mu Atmosferik Mi LPG'ye Uyumludur?

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Arkadaşlar bir arkadaşım Golf FSI LPG'li bir araca bakıyor. Bana LPG uyumlu olup olmadığını sordu. Genelde uyumlu olmadığı söylenir bende bu şekilde biliyorum. Size de sormak istedim. Birde LPG atmosferik motora mı turbo motora mı uygun oluyor? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ceo su , fsi en büyük hata idi demişti Almanya da medya açıklamasında

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Lpg kitine göre değişiyor uyumları ancak, fsi gdi cgi tarzı motorlarda biraz lpg kitleri pahalı, Atmosferikler daha uygun çekik gözlü ise ya da bir zetec S ise tadından yenmez bence tabi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Gökhan Albayrak yazdı:

Fsi değil de mpi golf bakın. Olmaz mı?

Bu önerileri ileteceğim kendisine. 😊

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Abi otomobil forumlarında dolaşan birnin fsi lpg diye sormazdı. Saatli bomba.. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Abi otomobil forumlarında dolaşan birnin fsi lpg diye sormazdı. Saatli bomba.. :(

Senin gibi birinin fikrini almadan kesin kanıya varamazdım. 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Toyota veya Ford baksın :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fsi doğuştan lpgli ise saat gibi çalışır. Blok içi aynıdır ancak sadece lpg basınç enjektörleri vardır. Motor yakıtı sadece lpg olunca ecu yazılımı ve harici bir kaç parça farklıdır. Oksijen sensörü, hava akış ölçer ve katalitik konvertör. Bunlar yapılmadan Fsi lpg ile biraz risklidir 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eyüp Çetin yazdı:

Arkadaşlar bir arkadaşım Golf FSI LPG'li bir araca bakıyor. Bana LPG uyumlu olup olmadığını sordu. Genelde uyumlu olmadığı söylenir bende bu şekilde biliyorum. Size de sormak istedim. Birde LPG atmosferik motora mı turbo motora mı uygun oluyor? 

Arkadaşın fsi den uzak dursun benzınle binerse laf yok ama lpg vs  girerse uzak durun hitler motor baksın lpg istiyorsa veya cax serisi tsi motor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Aracların ömrünü yiyen sanırım lpg dün sekızsilindir youtube 136 l skoda yayınladı 1989 model 1,5 mılyon km diye yazmıslar ama sanırım okadar olamaz daha orjınal motor mus amca benzınle bınıyor arac da problem yok 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

Aracların ömrünü yiyen sanırım lpg dün sekızsilindir youtube 136 l skoda yayınladı 1989 model 1,5 mılyon km diye yazmıslar ama sanırım okadar olamaz daha orjınal motor mus amca benzınle bınıyor arac da problem yok 

Tamda bende onu diyecektim :) 1500000 km diyor o arabaya. Bizdede 2 tane vardı. bir tanesi otobanda 120 ile giderken nasıl olduysa conta yakmış. su yağa karışmıştı :) Babama pahalıya maliyeti olmuştu. Bence o amca herşeyi söylemiyor. Üstün körü 1500000 deyip geçiyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Conta niye yanar ya termostat bozukdur ya devirdaim bozukdur ya fan calısmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

Conta niye yanar ya termostat bozukdur ya devirdaim bozukdur ya fan calısmaz 

Arabanın içsu gömleklerini devirdaim ile yıkadık.  İçinden sapsarı su çıkmıştı. Tüm kapıyı boydan boya sarıya boyamıştı. Hatırlarım. Çokçuktum :( Ozamanlar Need For Speed Porsche oynardım. Motor sesini oyundaki porschelerin sesine benzetirdim :)  Çok özledim ya :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konu başlığına bakarsak turbonunda uyumlusu uyumsuzu var. Atmosferikte de aynı mevzu.

Soru FSI da lpg uyumu nasıl diye sorulsaydı o zaman biraz sıkıntı derdik. Uygulanan araçlar var ama nedir ne takılır nasıldır bilemiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Ceo su , fsi en büyük hata idi demişti Almanya da medya açıklamasında

FSI olmasa şuan TSI motor olmazdı.  Kervan yolda duzulur mantığı ile satışa çıkardıkları için FSI hata gibi oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

motor için lpg iyi değildir desem ve kaçsam :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

lpg motoru kurutur ile ilgili görsel sonucu

:D

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:D 

Turbo dizel candır, tek gaz ara gazdır...

* Ali TurboDiesel

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ya orası öyle muhakkak ama ihtiyaç dahilinde alınabilir. O zaman da uyumlu olup olmaması önemli. Anladığım kadarıyla FSI kötü. Yanaşılmasın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

sekızsilindir youtube 136 l skoda yayınladı 1989 model 1,5 mılyon km diye yazmıslar

bence mış tır o , yayıncısı galeri olunca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Neden golf? Bazı markalar sırf lpg için motor revize ediyor. Bu markalardan almak çok daha mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden golf? Bazı markalar sırf lpg için motor revize ediyor. Bu markalardan almak çok daha mantıklı. 

Ya bu Volkswagen takıntısını anlayamıyorum. Bence sıradan bir araç ama çok fazla takıntı var bizim millette. Biraz abartıyoruz Volkswagen'i benim kanaatimce.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Ya bu Volkswagen takıntısını anlayamıyorum. Bence sıradan bir araç ama çok fazla takıntı var bizim millette. Biraz abartıyoruz Volkswagen'i benim kanaatimce.

farkı yok fordan falan, bazı markalardan iyi tabii ama genelde yaygın olan markalardan iyi değil, sonuçta orta sınıf araba bunlar, böyle diyince kızıyorlar :)  

harbi farka geçmek isteniyorsa a6-520-e200 gibi modellere geçeceksinki haa bak şimdi iş değişti diyim :tongue:

bu arada 500 de aklımda, 500x 2020, tipini hanımda seviyor, az bagaj küçük o kadar, birde o jantlar yanaklar olmuyor, bizim yolllara gitmiyor, yanaklar daha kalın olacakki güzel olsun, kardeşimdeki 500x i kullanıyorum arada o jantlarla bu yollar yok aga pahalıya geliyor...

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...