İçeriğe Yönlendir

Sıcak Motor Suyu ve Kalorifer Hakkında

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu sabah camların bugusu çözülmesi zaman aldı. Ön cam hemen açıldı ama sürücü dış dikiz aynasını görmekte zorlandım. Araba ne zaman ısınd ozaman tüm camlar pırlanta gibi oldu . 

araç içine su sızıntısı varsdsa özelikle yan camlar buğu yapar, sızan su halı altında birikir saklanır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

araç içine su sızıntısı varsdsa özelikle yan camlar buğu yapar, sızan su halı altında birikir saklanır

Felaket tellalı

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

koku yapar çakarız, koku yoksa devam et tellal efendi :tongue:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Felaket tellalı

camda buharı biz< mi yaptık olmuş olan :mangal: jöle kullanımı varsa da etkili olur

Yorum bağlantısı
Ali Gök

susun yahu kötüyü çağırmayın

geçen sene dünyanın parasını harcadım o kalorifer peteğine  adamın başına iş açacaksınız :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende sızan su yok şimdilük. :) Benim arabayı babam iç sürkilasyonda bırakmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Corsa C 1.2 benzinli motoru geç ısınır yolun yarısına gelince sıcak üfler beni deli ederdi :) 
406 iyiydi, ne istersen onu hemen yapıyordu :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Bu arada regulatorden geçen suyun bir miktar soğumuş olması gerekmez mi sonuçta LPG soğuk ve regülatörde lpgyi ısıttığı için çıkan su biraz soğuyup kalorifer peteği ne gidiyor.ordada fanı açınca soğuyacağı için araç geç isinabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Hatta bişey daha farkettim. Kalorifere giden sıcak su devir daim olurken regülatörden geçiyor

Alternatördür o regülatör olsa duramazsın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Benim derdim, motorun kış aylarında çabucak ısınıp ekonomiye geçmesi. Motorun kendi suyu kaloriferde soğumasın . Kışın çok geç ısınıyor araba. 

70 derece geçince açayım püfür püfür gelsin. 

bu nedenle zaten araç ısınmadan kalorifer açılmaz kışın. bence üzerinde termostat ve röle bulunan devrelerden alıp sensörünü iç radyatöre yapıştırın, röleyi belli ısıya geçince çeksin fan dönmeye başlasın.

1999 model nissan pathfinderin yarı otomatik kliması tam bu şekildeydi ve harika çalışıyordu. motor suyu ne zaman 50 60 dereceye gelince o zaman fan dönemeye başlıyor sonrada kabin ısısı yükselince ayarlanan değerdeyken fanı yavaşlatıyordu ısı ayarı ise otomatik değildi. mis gibi sistem...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ptc candır ya, aç 3 dk içinde sıcak sıcak git 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Selçuk Bakış yazdı:

Ptc candır ya, aç 3 ek içinde sıcak sıcak git 

Aaaah ah, focus makyajsız kasada tesisatı hazır göndermiş hep ama benim araçta yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bunu al kazana monte et devam et, yerim ptc yi, farklı kombinlerde yaparsın ayrıca...

https://urun.n11.com/diger/oto-arac-isitici-fan-cam-bugu-cozucu-12v-P312796925?gclid=EAIaIQobChMIuvTyyPKT5QIVWqqaCh0AIg6KEAQYBSABEgI2GPD_BwE&gclsrc=aw.ds

yada bunu al ister fanı sök kazana tak ister direk tak, 24 volt yalnız

https://urun.n11.com/diger/is-makinasi-kamyon-vinc-kabin-isitici-fan-dc-24v-360w-P352080920?gclid=EAIaIQobChMIg_3h9vKT5QIVBhUYCh3IwQzeEAYYASABEgLWMvD_BwE&gclsrc=aw.ds

yani ptc yok öldük bittik yok, çare çok :)

yada vur gitsin aha bunu tak kıskananları çatlat

https://urun.n11.com/diger/vebosta-12-24-v-webasto-yuzdeyuz-yerli-isitici-d2-dizel-3kw-P295857625?gclid=EAIaIQobChMIg_3h9vKT5QIVBhUYCh3IwQzeEAYYCCABEgK2OfD_BwE&gclsrc=aw.ds

:D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ali, hiçbiri olmaz hele üstteki iki tane olan oyuncak zaten. Webasto takacak yer yok ve üst iki link mamulu de ptc zaten. Ptcyi yiyemedin ☠️

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Ali, hiçbiri olmaz hele üstteki iki tane olan oyuncak zaten. Webasto takacak yer yok ve üst iki link mamulu de ptc zaten. Ptcyi yiyemedin ☠️

Abi webastoyu ne yapayım ben. Az yaksın diye prize telefonu şarja bile bağlamıyom. İç ışıklandırmaların hepsi kapalı. 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Abi webastoyu ne yapayım ben. Az yaksın diye prize telefonu şarja bile bağlamıyom. İç ışıklandırmaların hepsi kapalı. 

ali abi su flan içiyosun dimi :kutlama:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence kampanya filan yapalım change.org da adama bir hibrit araba filan alsınlar, olmayacak böyle.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

ali abi su flan içiyosun dimi :kutlama:

Sağlıkla derdim yok. Benim tüm ekonomim arabada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...