İçeriğe Yönlendir

Sekizinci Nesil VW Golf!..

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Dizeli gelmeyecekmiş. Sanırım emisyondan ötürü motor hacmini büyüttüler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Dizel ülkemize gelmeyecek
Avrupa 2.0 tdi versiyonu olacakmış
E tsi versiyonları hoşuma gitti
Şanzımana bağlı 48 voltluk elektrik motoru var
Kalkışlarda ve ani hızlanmalarda devreye girerek yakıt tüketimini düşürüyor

Düşük güçte Elektrik takviyesi bir çok araçta var zaten. markalar bas bas bağırıyordu euro 7 normlarını şimdiden sağladık diye. Demek ki hacim büyülterek sağlamışlar. Euro 7 dediğim de 2021 yılında uygulanacak kriterler

Ama 2.0’a kadar vergilendirme olayını devletin ele alması gerekiyor. 2.0 lüks değildir. 2.0 büyük hacimli bir motor da değildir. Çok tüketen bir motor da değildir. Yazık oluyor. Ne yapacaklarsa 2.0’ın üstüne yapmaları lazım. 2.0’a kadar emisyona göre vergi alsalar çok süper olacak. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama 2.0’a kadar vergilendirme olayını devletin ele alması gerekiyor. 2.0 lüks değildir. 2.0 büyük hacimli bir motor da değildir. Çok tüketen bir motor da değildir. Yazık oluyor. Ne yapacaklarsa 2.0’ın üstüne yapmaları lazım. 2.0’a kadar emisyona göre vergi alsalar çok süper olacak. 

Hacime bakmadan satış fiyatı ile emisyondan vergilendirme almalılar bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Amaçlarına odaklanırsan bunu yapmayacaklarını görürsün :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Amaçlarına odaklanırsan bunu yapmayacaklarını görürsün :)

Ülkemizde, iş kilitlenene kadar devam mantığı var. Bi noktada kilitlenir umarım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Golflerin çoğunda c sütunu birbirine benzer. Aracın değişmeyen yada az değişen tek yeri c sütunu. Çağlar abinin tuhafına giden yer de orası sanırım, her taraf güncellenip c sütunu aynı kalınca garip geliyor olabilir. Bence göz alışır kötü gelmedi bana, param olsa ve sw kasası gelse alırdım.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Param olsa almam. Ciddiyim. Bunca yıllık Vw kullanıcısıyım, Skoda Seat her marka her modeli kullandım ya da bir süre kullandım. Midem bulandı 8'in tasarımını görünce. Eskiden yalıtım, malzeme kalitesi, tasarımı ve sürüş esnasından bıraktığı his diğerlerinden öndeydi. Şimdi tüm markalar aynı şeyi yakaladı. Bir farkı kalmadı, tasarım da çirkin..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Baz donanımda plastik kapaklar kötü olmuş. Ama otomatik klima, led gösterge, led farlar, oto klima, şerit takip, anahtarsız çalıştırma (riskli bence) standart sunulmuş. yükseklik ayarlı ön koltuklar, ön kol dayama, ekstra USB portları, hız sabitleyici, ön ve arka park sensörleri Opsiyonel. 

en kötüsü manuel’i 5 ileri yapmışlar. Tsi için uzun yolda 6.vitesi arayacak golf severler. 

almanya’da 20bin avrodan başlayacak satışı. 

https://tr.motor1.com/news/414488/yeni-2020-volkswagen-golf-baz-versiyon/

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Alaşım jant pahalı olduğu için yerine başka donanım koymaları mantıklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Anahtarsız çalıştırma neden risk olsun

Anahtarsız giriş varsa eğer. Orada bi karışıklık oldu :) 

Evren Erakçora yazdı:

Alaşım jant pahalı olduğu için yerine başka donanım koymaları mantıklı olabilir. 

öyle de araba da b segment değil. Bizim ülkemizde bu arabaya 200 bin verip de jant kapaklı dolaşılması dalga konusu olur gibime geliyor. Yani led far koyma, ya da başka bir şey koyma ama jant kapaklı golf de sunma derim ben

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Almanyada baktım siteye 1.5 tsi ea211 motoru listeden çıkmış.

Not

Premium kasa ile 1.5 tsi geliyormuş

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

4 ten 8 e dışta değişen pek bir şey yok. Sadece anahatlarla oynanmış. Benim ilgimi çekmiyor artık. Kötü araba değil ama bu tasarım artık baydı. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Dış ön tasarım kötü olmuş

48f770126b1233195ccd4798e68b8ec4.jpg

abi şöyle yüzeysel iki dokunuşla, fardaki gözüme batan fazlalıklar atılsa ve ızgaradaki eksiklik doldurulup passatvari, daha ağırbaşlı bi şey olsa olacakmış sanki:

şu tek far (içinde çizgi unutmuşum ipince denerken .d) :

dj5b7z.jpg

şu da ızgara+far (buna da krom veya tampon altındaki gibi renkli detay lazım) :

Ca1EjH.jpg

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

578 bin olmuş

663 rakamı gördüm demin

Yenisi Passat totolu polo olmuş. Parası olan siparişi versin . Ölüsü bile prim yapar . Das Auto.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaş geçen yaz sıfır golf 7 aldı, kornası çalışmıyo diye şikayet edip duruyordu, meğersem kronik sorunmuş golf kornası, garantiden değişiyomuş. Şimdi satıp, golf 8 aldı,  kornası çalışıyo mu diye sormadım henüz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

kaput bir tuhaf ya. yüzü düşmüş aletin.

Beetle'a benzemiş önü.. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

MZB9CB.jpg

Arabanın bakışları aynı Garfield gibi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...