İçeriğe Yönlendir

Pasta Cila Yapsam Geçer mi?

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade

Merhaba,

Fotolarda görüldüğü üzere yine yaramazlıklar yapılmış, canım koltuklar henüz 6 aylık :)

Daha çok pastel ve keçeli boya tercih edilmiş, pasta cila ile geçer mi? 😋 Wd40 lı bir video gördüm onunla temizlemeyi deneyeceğim, forumun babalarından da tecrübelerini duymak isterim.

NLJGjX.jpg

anRg7Q.jpg

Bu da suçlu arkadaş, aşırı şirin olduğu için herhangi bir işlem yaptıramadık.

2O4PpA.jpg

• Beğen 10
  • Mutlu 14
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Abi böyle durumlar çok başıma geldi siz temizlemeyin derim temizlerken baskı yapıp lekenin daha da işlemesine sebep oluyormuş profesyonel bir firmadan yardım alın bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Suçlunun cezası verilmeli... Hemen boya defteri ile boyama kitabı alınmalı ve bıkana kadar boyatılmalı... :D Kendiniz uğraşmayın işin profesyonelinden destek almak daha mantıklı... Kolay gelsin... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Bu işle uğraşan yerinde temizlik yapan firmalar hem ucuza hemde garantili çözerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Maşallah,

Evde koymaya yer var ise halı/koltuk yıkama makinası alınır. Evin/arabanın temizlik işleri mis gibi yapılır :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Çetinn
(düzenlendi)

Maşallah :nazar: Amway markasının çok amaçlı ürünü var loc adında. Henüz çıkarmadığı bir şey olmadı. Belki işinizi görür. Linki ekliyorum.

https://urun.n11.com/temizlik-bezleri/amway-home-loc-cok-amacli-temizleyici-1-litre-P382021414?gclid=EAIaIQobChMIoqHcu6mU5QIVy5AYCh0usgEIEAQYBSABEgLSKfD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde İsmail Çetinn tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Levent Güzelkalp yazdı:

Abi böyle durumlar çok başıma geldi siz temizlemeyin derim temizlerken baskı yapıp lekenin daha da işlemesine sebep oluyormuş profesyonel bir firmadan yardım alın bence

bildiğimiz koltuk yıkamacıları mı?

Erkut Uysal yazdı:

Suçlunun cezası verilmeli... Hemen boya defteri ile boyama kitabı alınmalı ve bıkana kadar boyatılmalı... :D Kendiniz uğraşmayın işin profesyonelinden destek almak daha mantıklı... Kolay gelsin... :) 

İstemediğin kadar var hocam defterler cezbetmiyor artık, illa bir eşyayı çizecekler :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wd40 solvent içerir koltuğa sıkmazdım. deri bakım temizlecii ürünlerle kolayca çıkar bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Harca harca bitmez sloganı olan markette bu var üstad. Çok etkili. 3-5 çeşidi var. Hepsi farklı lekeleri farklı yüzeylerden çıkarmak için. 

nNfJUC.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Azad Mirzade yazdı:

Böyle durumlarda kızmak bir yana gülesim geliyor. O kadar tatlılar ki dayanamıyor insan.

60Q9DL.jpg

Bizim duvarlar böyle. İçindeki sanatçı ruhunu öldürmek istemedik. Beraber karalıyoruz. Bu nedenle koltuklara falan ilişmedi hiç. Nasıl olsa en az 3 yılda badana boya yapılıyor evlere. 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

güzel bi deterjanla silinip aynı anda halı yıkama makinasıyla suyun geri çekilmesi gerek yoksa boya daha sonradan kusma yapacaktır. :) başımıza geldi (kuvvetli bi deterjanla sildik süper oldu dedik kuruyunca lekeler bölge bölge belirdi.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Azad Mirzade yazdı:

Merhaba,

Fotolarda görüldüğü üzere yine yaramazlıklar yapılmış, canım koltuklar henüz 6 aylık :)

Daha çok pastel ve keçeli boya tercih edilmiş, pasta cila ile geçer mi? 😋 Wd40 lı bir video gördüm onunla temizlemeyi deneyeceğim, forumun babalarından da tecrübelerini duymak isterim.

Sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Lekeleri çıkarmayın, çıkarsanız yenisi yapılacak o yüzden öyle kullanın. Benimde başıma gelmişti çözümü, oğlum odanın duvarını istediğiniz gibi boyayın ama salona dokunmayın anlaşması yapmıştım. Beraberce odalarının duvarlarını yazdık, çizdik boyadık. Ne zaman bıraktılar odalarını yeniden boyadık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Olur böyle şeyler onların canı sağ olsun. Koltuklar eski olsa idi müdahale edilebilir ama daha yeni bu nedenle bu işlerle uğraşan yerlerden destek almak daha faydalı olur .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Wd40 derken şaka yaptığını umuyorum Azad :)

Bu işlerde kullanılıyor mu hiç duymadım ama özünde yağlı temizleyici değil mi kendisi? Yağlayıcı - temizleyici. Ben cesaret edemem sıkmaya.

Suçlu arkadaşa öpme ve gıdıklama cezası uygundur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Eyüp Çetin yazdı:

Böyle durumlarda kızmak bir yana gülesim geliyor. O kadar tatlılar ki dayanamıyor insan.

60Q9DL.jpg

Bizim duvarlar böyle. İçindeki sanatçı ruhunu öldürmek istemedik. Beraber karalıyoruz. Bu nedenle koltuklara falan ilişmedi hiç. Nasıl olsa en az 3 yılda badana boya yapılıyor evlere. 😊

Hahaha valla görünce beni de gülme alıyor da sinirden mi keyiften mi bilmiyorum :D  valla duvarlarda zaten monetler, van goghlar kol geziyor :D koltukları da max 6 ay koruyabildik.

Serkan Gülderen yazdı:

güzel bi deterjanla silinip aynı anda halı yıkama makinasıyla suyun geri çekilmesi gerek yoksa boya daha sonradan kusma yapacaktır. :) başımıza geldi (kuvvetli bi deterjanla sildik süper oldu dedik kuruyunca lekeler bölge bölge belirdi.)

En çok bu yattı aklıma, eski koltuklarda bu kusma başıma geldi ama anlamamıştım demek böyle oluyor.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Lekeleri çıkarmayın, çıkarsanız yenisi yapılacak o yüzden öyle kullanın. Benimde başıma gelmişti çözümü, oğlum odanın duvarını istediğiniz gibi boyayın ama salona dokunmayın anlaşması yapmıştım. Beraberce odalarının duvarlarını yazdık, çizdik boyadık. Ne zaman bıraktılar odalarını yeniden boyadık.

Bana da kalsa da öyle olsun hocam da eve misafir geliyor, duvarlar hadi neyse de koltuklar :D

Önder Özcan yazdı:

Wd40 derken şaka yaptığını umuyorum Azad :)

Bu işlerde kullanılıyor mu hiç duymadım ama özünde yağlı temizleyici değil mi kendisi? Yağlayıcı - temizleyici. Ben cesaret edemem sıkmaya.

Suçlu arkadaşa öpme ve gıdıklama cezası uygundur :)

Abi şunu görünce dedim deniyeyim diye, halıdan sakız da çıkarıyorlar, ama Çağlar abinin uyarısını dikkat alıp yapmayacağım.

Sonuç olarak kolay bir iş değilmiş sanırım, öyle sildim geçti olayı yok :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kumaş tay tüyü leke tutmaz diye satılanlardan galiba. Loc buna hafif gelebilir, denemekten zarar gelmez. Boyalar yağ bazlı ise daha güçlü temizleyiciler gerekebilir. Hanım glint diye bir temizleyici buldu instagramdan onu kullanıyor, ben eve karışmıyorum mf cam bezlerim iç edildikten sonra :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Köksal Yılmaz yazdı:

Kumaş tay tüyü leke tutmaz diye satılanlardan galiba. Loc buna hafif gelebilir, denemekten zarar gelmez. Boyalar yağ bazlı ise daha güçlü temizleyiciler gerekebilir. Hanım glint diye bir temizleyici buldu instagramdan onu kullanıyor, ben eve karışmıyorum mf cam bezlerim iç edildikten sonra :D

Geçen gün de benim bez torbası bi hokus pokus oldu öyle 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

maşallah. tipe bak! :) koltuğu silmek lazım döşeme temizleyicisi ile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Görünmeyen bi yeri aynı kalem ile boya ve ne deneyeceksen önce görünmeyen yerinde dene.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Merhaba,

Fotolarda görüldüğü üzere yine yaramazlıklar yapılmış, canım koltuklar henüz 6 aylık [emoji4]
Daha çok pastel ve keçeli boya tercih edilmiş, pasta cila ile geçer mi? [emoji39] Wd40 lı bir video gördüm onunla temizlemeyi deneyeceğim, forumun babalarından da tecrübelerini duymak isterim.

NLJGjX.jpg

anRg7Q.jpg

2O4PpA.jpg

Temizlik sonrası çocıgınuz için önerim
https://www.yukko.com/agubugu-baby-akilli-kagit-tahta-60-cm-v-50100592?pid=10108499&gclid=Cj0KCQjw0IDtBRC6ARIsAIA5gWurlQNXtI3B8noZihwMUujJQcUV3IeCNiXgtQ2Ch65z2TxA1onQ6LUaAmjXEALw_wcB
Budur ben torunlarıma bundan aldım. Zahmetsiz, istersen rulo yapıp kaldırabiliyorsun
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Hocam geçmiş olsun. Eger ki kumaş tay tüyü ise seksen derece eyüp sabri tuncer kolonya dökün beş dakika bekleyin ve temiz bir bezle silin. Lekeden eser kalmicak. Kumaş farklı ise birşey diyemem. Aynısı başımıza geldi. Bir şişe kolonya harcadik ama lekeden eser kalmadı. Zaten kolonya uçucu olduğu için bir gecede kurudu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

havlu Pecete birakip sicak utu ile gezdirin. Pastel boyadaki yag peceteye geciyor. ama once gorunmeyen yerde bi test yapin.😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçmiş olsun. Önce plastik bir torbaya buz koyun. Bu buzları özellikle pastel boya olan bölgelere koyup bekletin. Sonra kekenin üstüne temiz havlu kağıt örtüp ütü ile boyanın üzerinde gezinin. Boya kağıda çıkar. Sık sık kağıt havluyu değiştirin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Yaratıcılığı icin tüm çocukları kutluyorum. İki seçenek ya buyuyene kadar esya ve duvarlara dokunulmayacak. Yada isi profesyonellere devredip her şeyin güzel olmasını ümit edeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...