İçeriğe Yönlendir

Baskı Balata

Sami Ulusman

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Aracın önceki sahibinin kullanım tarzını bilmiyorum. Kabaca 10 ay oldu (15bin Km). Bu yıl Epey Yol Yapmışım. Pek Debriyaj Pedalında tutmam ayağımı.Kaldırır yana atarım. 

Zaten Belirtileri vardı da, acaba diyorken, mehmet abiyle telefonda konuşurken buldum kendimi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Aynen öyle, hiç şikayet yoktu oynar volant sesinden başka ama çaktırmadan bitmiş ve volant yüzeyi yanmış 187 binde.

36d08ad55aa63c050e55cad914892eab.jpg

Bu volant dsg de olsa şimdi yerden yere vuruldu idi :))iki  debriyaj balatası gecen gün gördüm servisde ikiside bayan birininki volant ile degişim yapılmıs vw t5  3000 tl kit , bir tanede yıne bayan nasıl bır kullanımsa debriyaj balatasının percınlerı dahi bıtırmıs ta metal plakaya ulaşmıs :)) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim balata da perçine gelmişti, 187 binde araç [emoji4] Ayrıca bu el freni çek kalkmaya çalış muhabbetini farklı viteslerde test ettim hep stop etti, balata iyi demekki dedim ama durum buydu [emoji4]

e37c5bd8d5ecf351e899587b64931b57.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

perçcin dedıgımbu percınler degil aşagıdan bulunan demir percınler lere  kadar surmus vatanadas percınlerde bıtmıs plaka bosda :)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Acaba değiştirmemek (ileride +volant değşiminide içine katsak)daha başka  bir parçaya zarar verir mi?

ahmet hocamın durumunda iken değişimi yapmasak?

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman
(düzenlendi)

1000 tl masraf edeceksin (baski balata bitmedigi halde)  150000 km kafan rahat araba sureceksin,mantikli...bulabilirsem bende resim koymaya calisacagim...

Birde benimkinde o baski daki 4  tane yayin icndeki metaller cikir cikir oynuyordu....

tarihinde Sami Ulusman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Konuyu sonlandirmak gerekirse,bugun ust ve alt merkez de degisti ust 475,alt merkez 80 tl veeee sorun bitti simdi buyun vitesler mukemmel calisiyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Abdullah Dönmez

Merhaba, aracım fiesta 2008. Araç için balata alacağım; ancak ön balata ve arka balata ayrı mı ? Pek bilmediğim için soruyorum. Fiesta forumunda cevap alamadım. Bilen var mıdır ? Ön iki balatayı mı sipariş etmeliyim sadece ? Sanayideki arkadaş ön tekere bakıp balata da değişmeli demişti. Frende de fark ediyor artık daha ağır fren yapıyor. Önerilerinize açığım 🙏🏼

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Abdullah Dönmez yazdı:

Merhaba, aracım fiesta 2008. Araç için balata alacağım; ancak ön balata ve arka balata ayrı mı ? Pek bilmediğim için soruyorum. Fiesta forumunda cevap alamadım. Bilen var mıdır ? Ön iki balatayı mı sipariş etmeliyim sadece ? Sanayideki arkadaş ön tekere bakıp balata da değişmeli demişti. Frende de fark ediyor artık daha ağır fren yapıyor. Önerilerinize açığım 🙏🏼

Ön büyük arka küçüktür, önler daha çabuk biter. Sadece ön istediyse arkalar bitmemiştir, sadece ön değişir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Dönmez
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ön büyük arka küçüktür, önler daha çabuk biter. Sadece ön istediyse arkalar bitmemiştir, sadece ön değişir.

Teşekkür ederim hocam. Öğrenmiş olduk bunu da :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çetin Serhat

Arkadaşlar merhaba,

Türkiye'de Yedek Parça alanında danışmanlık veren bir kurum yada şahıs var mıdır tanıdığınız bildiğiniz.

Örneğin Türkiye'de en çok satılan Debriyaj Setleri referansları nelerdir desem? 

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çetin Serhat yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Türkiye'de Yedek Parça alanında danışmanlık veren bir kurum yada şahıs var mıdır tanıdığınız bildiğiniz.

Teşekkürler 

Yok. böyle bir istatistiği kontrol etmek zor :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çetin Serhat yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler 

Amaç nedir? 

Bu bilgiye ulaşmak oldukça zor. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çetin Serhat yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler 

Araçlardan ,valeo,luk, sachs marka cıkar genelde ustasını bulursan balata bile çakarlar size baskı balatamı lazım

Yorum bağlantısı
Çetin Serhat
Ümit Türk yazdı:

Amaç nedir? 

Bu bilgiye ulaşmak oldukça zor. 

Pazar araştırması

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...