İçeriğe Yönlendir

Golf mü Astra mı?

Münir Nurettin Taşova

Kafam Karışık :)  

73 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)
Münir Nurettin Taşova yazdı:
Erhan Doruk yazdı:
Fiyatı nereden aldınız bilmiyorum ama İst yolundaki opel beyaz a da bir sorun. Bizde astra almak üzereyiz diğer bayilere göre çok iyi fiyat verdiler.

Manuel Astra ya 96750 fiyat aldım. Otomatik 109.500 deniyor.

Hangi bayiden fiyat aldınız. ? Biz geçen hafta Ankara, Düzce, Eskişehir , Kocaeli, Ereğli bayilerini aradık. En düşük fiyat 102bin di. ( Hurda indirimsiz) 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sene 2019. Hız sabitleyicisi, otomatik klima gibi seçenekleri olmayan modeller. Dışarıdan son model içeriden 2005. 

o paraya çok güzel ikinci el arabalar var. Aynı modellerin 2-3 yaşında belki 30-40 bin km’de dolu versiyonlarını alabilirsiniz. Sizin tercihiniz tabi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Hangi bayiden fiyat aldınız. ? Biz geçen hafta Ankara, Düzce, Eskişehir , Kocaeli, Ereğli bayilerini aradık. En düşük fiyat 102bin di. ( Hurda indirimsiz) 
Hurda bayiden 96750 hurda getirsem 90750. Adını unuttum evrağa bakıp yazarım. Hurda indirimli kaç dediler size?
Sene 2019. Hız sabitleyicisi, otomatik klima gibi seçenekleri olmayan modeller. Dışarıdan son model içeriden 2005. 

o paraya çok güzel ikinci el arabalar var. Aynı modellerin 2-3 yaşında belki 30-40 bin km’de dolu versiyonlarını alabilirsiniz. Sizin tercihiniz tabi. 
Sıfır almak istiyorum yoksa 2016 model çok temiz manuel Passat'da var bu fiyatlara ve Passat ı çok beğenirim.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hurda bayiden 96750 hurda getirsem 90750. Adını unuttum evrağa bakıp yazarım. Hurda indirimli kaç dediler size?Sıfır almak istiyorum yoksa 2016 model çok temiz manuel Passat'da var bu fiyatlara ve Passat ı çok beğenirim.

Bir bir arkadaşa engelli için ötv siz fiyat aldık. 74.600tl. bayiyi çok merak ettim. Belki 2-3 hafta önce o fiyat olabilir ama son 1 haftadır 102 binin altına kimse vermiyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hurda bayiden 96750 hurda getirsem 90750. Adını unuttum evrağa bakıp yazarım. Hurda indirimli kaç dediler size?Sıfır almak istiyorum yoksa 2016 model çok temiz manuel Passat'da var bu fiyatlara ve Passat ı çok beğenirim.

Bu kadar teknolojik zamanda klimayı 1-2-3-4 diye çevireceğim arabaya 100 bin civarı para vermek bence değişik bir davranış olur. (Klima sadece örnek. Başka bir sürü donanım eksiği var) ya da uzun yolda bu kadar radar eds uygulaması varken, hızı sabit tutmak için sürekli gösterge gaz pedalı ayarı yapmak. Ya da en azından arka park sensörü olsaydı mesela golf de. Midline de o da yok. Ne bileyim. O kadar paraya sadece almak istediğiniz sıfır bir 2005 model araç gibi geliyor bana. Passat’ın da donanımı eh işte. En az comfort olması lazım. 

ben arabaya sadece model ve dış görünüş olarak bakmıyorum. İlk öncelik güvenlik ve sorunsuzluk . Sonrası Keyif, konfor. Ama beni a’dan b’ye götüren yeni bir şey olsun derseniz golf mantıklı olur. Çünkü satışı kolay. Bu arada 1.0 motor ikinci elde biraz zayıf. İnsanlar korkuyor. Belirtmek isterim.

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2019 Astra ile Golf un donanimlatini bi karsilastirayim cevap verecegim.

Donanima bakmadan J sahibi olarak Golf diyorum :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bu kadar teknolojik zamanda klimayı 1-2-3-4 diye çevireceğim arabaya 100 bin civarı para vermek bence değişik bir davranış olur. (Klima sadece örnek. Başka bir sürü donanım eksiği var) ya da uzun yolda bu kadar radar eds uygulaması varken, hızı sabit tutmak için sürekli gösterge gaz pedalı ayarı yapmak. Ya da en azından arka park sensörü olsaydı mesela golf de. Midline de o da yok. Ne bileyim. O kadar paraya sadece almak istediğiniz sıfır bir 2005 model araç gibi geliyor bana. Passat’ın da donanımı eh işte. En az comfort olması lazım. 

ben arabaya sadece model ve dış görünüş olarak bakmıyorum. İlk öncelik güvenlik ve sorunsuzluk . Sonrası Keyif, konfor. Ama beni a’dan b’ye götüren yeni bir şey olsun derseniz golf mantıklı olur. Çünkü satışı kolay. Bu arada 1.0 motor ikinci elde biraz zayıf. İnsanlar korkuyor. Belirtmek isterim.
Hız sabitleme, ön arka park sensörü orijinal parçalarla sonradan takılabiliyor. Vag grubunun araçları puzzel gibi. Midline plus a bir arkadaş adaptif cruise control takmış. Benim için olmazsa olmaz hız sabitleme. Sabitleme ile dijital klimayi pazarlıkla eklemeyi düşünüyorum. Siz bayileri bir dolaşın, yaramaz araçlara 105 bin isteniyor. Artık eskisi gibi bu paralara güzel araç yok.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şu anda astra sahibiyim ve memnunum. Golf bindim yolculukta yaptım güzel araç. Hangisini alırsanız alın pişman olmayacaksınız. F/p olarak detaylı incelemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Şu anda astra sahibiyim ve memnunum. Golf bindim yolculukta yaptım güzel araç. Hangisini alırsanız alın pişman olmayacaksınız. F/p olarak detaylı incelemek lazım.
Golf'ün manuel olması kafamı karıştırıyor. Bu fiyata otomatigi olsa hiç düşünmem. 3 yıldır otomatik kullanıyorum manuel zulüm gelebilir. :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bu kadar para verip boş sıfır almazdım. İkinci el daha donanımlı, performansı yüksek az km'de araçları düşünürdüm açıkçası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Golf'ün manuel olması kafamı karıştırıyor. Bu fiyata otomatigi olsa hiç düşünmem. 3 yıldır otomatik kullanıyorum manuel zulüm gelebilir. :(

Evet otomatikten Manuel’e düşünce attan indim eşeğe bindim gibi oluyor insan maalesef

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1.0 tsi golfte manual şanzıman seçeneği varsa hiç kaçırmadan alın derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Otomatikten vazgeçilemiyorsa sıfır sevdasından vazgeçilmeli 😘

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tayfun Aydın yazdı:

Bir astra sever olarak içim yana yana Golf diyorum zira 1.4T lerde birkaç sorun ciddi ciddi konuşuluyor..

Nedir bu birkaç çok ciddi sorun?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Nedir bu birkaç çok ciddi sorun?

Manifold çatlaması 

LSPİ sorunu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Manifold çatlaması 

LSPİ sorunu

Turbo manifold çatlamasından bilgim var. Bu durumu insanların turbo araç kullanmayı bilmemesine bağlıyorum.

Lakin LSPİ hiç karşılaşmadım. Bundan dolayı oluşabilecek sorunlarla da karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Turbo manifold çatlamasından bilgim var. Bu durumu insanların turbo araç kullanmayı bilmemesine bağlıyorum.

Lakin LSPİ hiç karşılaşmadım. Bundan dolayı oluşabilecek sorunlarla da karşılaşmadım.

Chevrolet cruze gruplarında çokca söyleniyor manifold çatlaması. Lspi ise ekşi sözlükte okudum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi anketi neden göremiyorum? @Mehmet Ozyurek 

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok

Bunda bi hatamız var galiba.. Bakalım buna. 

%42

%58 şu an

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Chevrolet cruze gruplarında çokca söyleniyor manifold çatlaması. Lspi ise ekşi sözlükte okudum. 
Turbo manifoldu degil mi? Cruze de bilmiyorum durum nedir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Baktım.. Bununla ilgili bir ayar yok. 

Muhtemelen bu versiyon sorunlu, çünkü daha önceden böyle bir sorunumuz yoktu. Yakında bir güncelleme yükleyeceğiz. Ona bakarız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Turbo manifoldu degil mi? Cruze de bilmiyorum durum nedir.

Cruzede 1,4 T motor kullanılıyor station vagon kasalarda özelikle. 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Bayi adını bende merak ettim. 2 arkadaşım için bakıyoruz o fiyatları duyamadık henüz
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra J kasa kullanıcısı ve eski VW ci olarak mantıktaki değil gönüldeki her zaman akılda kalıyor.

Donanımlara baktım. Her ikisinde de eksik olanlar cidden büyük ihtiyaç VW nin artısı yapboz gibi istediğini ekletebiliyor ve ekleyebiliyorsun.

Golf te CC yok Astra da kol dayama yok ikisi de çok büyük ihtiyaç. Golf te usb bluetooth var Astra da yok. Golf te ekstra diz hava yastığı var. Start stop, torpido soğutma var. Golf ün MTV avantajı var.

Golf ün Astra ya göre kağıt üzerinde daha çok artısı var gibi görünüyor. Astra mı Corolla mı konusunda Astra dedim ama  bu konuda LPG ve otomatik düşüncesi varsa Astra J, diğer türlü her anlamda Golf derim :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Astra J kasa kullanıcısı ve eski VW ci olarak mantıktaki değil gönüldeki her zaman akılda kalıyor.

Donanımlara baktım. Her ikisinde de eksik olanlar cidden büyük ihtiyaç VW nin artısı yapboz gibi istediğini ekletebiliyor ve ekleyebiliyorsun.

Golf te CC yok Astra da kol dayama yok ikisi de çok büyük ihtiyaç. Golf te usb bluetooth var Astra da yok. Golf te ekstra diz hava yastığı var. Start stop, torpido soğutma var. Golf ün MTV avantajı var.

Golf ün Astra ya göre kağıt üzerinde daha çok artısı var gibi görünüyor. Astra mı Corolla mı konusunda Astra dedim ama  bu konuda LPG ve otomatik düşüncesi varsa Astra J, diğer türlü her anlamda Golf derim [emoji3]
Çok yardımcı oldun abi Teşekkürler. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...