İçeriğe Yönlendir

Golf mü Astra mı?

Münir Nurettin Taşova

Kafam Karışık :)  

73 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Golf çok güzel araba bazı donanımlar sonradanda ekleniyor ama üç sene otomatik vites kullanmışsınız ne kadar tok bir araba olsada manuel olması sürüş deneyimini olumsuz yönde etkileyecektir. Yerinizde olsam az km yapmış servis bakımlı 2. el otomatik golf bakardım. Opel markası bana çok uzak geliyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Konu başlığını görünce astranın hiç şansı yok demiştim kendi kendime ama paketleri görünce ben de astra işaretledim. Bunda da otomatik vitesin çok büyük etkisi oldu. Yani diğer donanımlar bir şekilde eklenebiliyor ama vites sizin için önemli mi bilmiyorum. 1.0 eco tsi harika bir motor, Ali beyin dediği gibi manuel ve eco tsi ise çok az yakabilir. 1.4t kadar hızlı olamaz ama iyi gider, daha önce İbiza’da kullandım. Bilmiyorum, bu paraya Astra gibi ama Golf de çok cezbedici bir alternatif. Tercih kişiden kişiye değişir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Golf çok güzel araba bazı donanımlar sonradanda ekleniyor ama üç sene otomatik vites kullanmışsınız ne kadar tok bir araba olsada manuel olması sürüş deneyimini olumsuz yönde etkileyecektir. Yerinizde olsam az km yapmış servis bakımlı 2. el otomatik golf bakardım. Opel markası bana çok uzak geliyor.
2. El fiyatlari hiç mantıklı değil. Dsg yi sıfır alinmadikca riskli buluyorum. 2019 model az km de otomatik göremedim.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Emre Şimşek yazdı:

Konu başlığını görünce astranın hiç şansı yok demiştim kendi kendime ama paketleri görünce ben de astra işaretledim. Bunda da otomatik vitesin çok büyük etkisi oldu. Yani diğer donanımlar bir şekilde eklenebiliyor ama vites sizin için önemli mi bilmiyorum. 1.0 eco tsi harika bir motor, Ali beyin dediği gibi manuel ve eco tsi ise çok az yakabilir. 1.4t kadar hızlı olamaz ama iyi gider, daha önce İbiza’da kullandım. Bilmiyorum, bu paraya Astra gibi ama Golf de çok cezbedici bir alternatif. Tercih kişiden kişiye değişir..

0-100 Golf un 9 kusur Astra nin 10 kusur agam. 100 km den sonra Astra uzar ama Golf birakmaz. Astranin agirligi ve tork konvertorlu sanziman bu konuda dezavantaj. 1.6 manueli zaten 11 kusur saniye Astra nin :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Şimdi golf için satış temsilcisiyle görüştüm. 121500 digital klima ve ışık paket dahil fiyat dedi. CC 2500 + kdv ile ekliyorlarmis. [emoji173][emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Şimdi golf için satış temsilcisiyle görüştüm. 121500 digital klima ve ışık paket dahil fiyat dedi. CC 2500 + kdv ile ekliyorlarmis. emoji173.pngemoji4.png

121 BİN TLDE  bir araba almak için çok para yahu :( 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Şimdi golf için satış temsilcisiyle görüştüm. 121500 digital klima ve ışık paket dahil fiyat dedi. CC 2500 + kdv ile ekliyorlarmis. emoji173.pngemoji4.png

Plazada ise değerlendirilebilir. Yok, sipariş verilecekse gelecek fiyat güncellemelerine hazırlıklı olunmalı.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Plazada ise değerlendirilebilir. Yok, sipariş verilecekse gelecek fiyat güncellemelerine hazırlıklı olunmalı.
Araç hazır 6 tane varmış.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Metin Akbal yazdı:

0-100 Golf un 9 kusur Astra nin 10 kusur agam. 100 km den sonra Astra uzar ama Golf birakmaz. Astranin agirligi ve tork konvertorlu sanziman bu konuda dezavantaj. 1.6 manueli zaten 11 kusur saniye Astra nin :)

Golf’te dsg yoksa o kadar hızlı olamaz ya orda bi hata var sanki.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Erhan Doruk yazdı:

Hangi bayiden fiyat aldınız. ? Biz geçen hafta Ankara, Düzce, Eskişehir , Kocaeli, Ereğli bayilerini aradık. En düşük fiyat 102bin di. ( Hurda indirimsiz) 

Opel Beyaz

İnönü Mah. 1730. Sok. No:1/1 Batıpark İşmerkezi, 06370 Yenimahalle/Ankara

(0312) 293 02 93

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Golf’te dsg yoksa o kadar hızlı olamaz ya orda bi hata var sanki.
DSG 0.3 0.5 sn kadar hizli yani 9 kusur olmaz 9 olur [emoji16]
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

121 BİN TLDE  bir araba almak için çok para yahu :( 

20bin euro bile değil. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Metin Akbal yazdı:

DSG 0.3 0.5 sn kadar hizli yani 9 kusur olmaz 9 olur emoji16.png

Üşenmedim baktım aga 9.7 imiş hakkaten :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Üşenmedim baktım aga 9.7 imiş hakkaten [emoji3]
Biliyoz da konusuyoz [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

11 bin tl manuel arabaya daha fazla para vermem. Astra her yönden daha güzel bi araç bence. Yemişim ikinci elini galericilik yapmıyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik

Hem manuel hem otomatik golf 7 kullandım yaklaşık 5 sene , ikisini de sıfır aldım( 1,2 Comfortline) . Zarar etmedim , sorun yaşamadım, içinde emniyetli hissediyorsunuz . Satmamın tek nedeni bagajdan dolayı Kesinlikle Golf derim ..

Golf ile ilgili sorularınız olursa buradayım  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Metin Akbal yazdı:

Turbo manifold çatlamasından bilgim var. Bu durumu insanların turbo araç kullanmayı bilmemesine bağlıyorum.

Lakin LSPİ hiç karşılaşmadım. Bundan dolayı oluşabilecek sorunlarla da karşılaşmadım.

Üstad 1.4 T Astra K kasa (hatchback) ile ilgileniyorum.Almayı düşünüyorum.Daha önce turbolu araç kullanmadım.Otomatik de kullanmadım.Manifold çatlaması neden olur? Açıkçası almaktan da çekiniyorum.Hem otomatik hem turbolu kullanamam diye...

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ahmet Kaleli yazdı:

Üstad 1.4 T Astra K kasa (hatchback) ile ilgileniyorum.Almayı düşünüyorum.Daha önce turbolu araç kullanmadım.Otomatik de kullanmadım.Manifold çatlaması neden olur? Açıkçası almaktan da çekiniyorum.Hem otomatik hem turbolu kullanamam diye...

hem turbolu hem otomatik vites bence tadından yenmez :) 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
K kasa 1.4 turbolarda piston kırılması kroniklesmis. 20k 30k daki araçlar çıt çıt sesinden birkaç ay sonra piston kırmış. Araştırın derim.
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Opel in 1.4 T ları 2000 devir altı ani gaza basmaktan ve GM yağın kalitesizliği nedeniyle sekman kırıyor diyor 2CR performans yazılımın sahibi Opel hastası biri özel Opel servisi

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Opel in 1.4 T ları 2000 devir altı ani gaza basmaktan ve GM yağın kalitesizliği nedeniyle sekman kırıyor diyor 2CR performans yazılımın sahibi Opel hastası biri özel Opel servisi

Yazılım yapılınca mı yapılmadan mı?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Valla K kasaya yorumum yok Astra K forumlarinda takilmiyorum. J kasa icin konusursam 1.4T de tek bildigim turbo manifold catlamasi. Onunda sebebini motoru dolayisi ile turboyu isitmadan araca yuklenme ve sogutmadan stop etme.

Active Select otomatikle alakali da kronik bir sorunlada karsilasmadim. Ariza vermiyor degil veriyor ama aaa su sebepten bissuru arizali arac var diyebilecegim hic bir durumla karsilasmadim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...