İçeriğe Yönlendir

Megane 1 Kaza Sonrası Ne Yapmalı?

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

iyi akşamlar biraz önce babam kaza yapmış kendilerinde bişey yok çok şükür , araçta kasko yok cepten yapılacak ,  gittiğim bir usta var ama kaportacı tanıdığım yok tamire başlamadan önce fikir almak istedim , parçaları biz alıp birkaç usta gezip sadece işçilik üzerinden anlaşmakmı mantıklı olur yoksa anahtar teslim fiyat almakmı yada sizin  önerileriniz nedir , ankaradayım kaportacı parçacı tanıdıgı olup yönlendirebileceğiniz yer varmıdır , şimdiden teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler dilerim iyi akşamlar.9Yl79o.jpgva7Dgp.jpgP7zV57.jpg

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Her zaman gittiğin ustadan fikir almanda fayda var. Orjinal çıkma parçada bulabilirsin. Bazen aynı renkte bile bulunabiliyor.

Ankara bu konularda olanağı bulunan bir yer. Acele etmeden araştırmak lazım.

Gözükenin haricinde de parça lazım olabilir. ( radyatör, fan gibi)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Ersin Gökdemir yazdı:

Her zaman gittiğin ustadan fikir almanda fayda var. Orjinal çıkma parçada bulabilirsin. Bazen aynı renkte bile bulunabiliyor.

Ankara bu konularda olanağı bulunan bir yer. Acele etmeden araştırmak lazım.

Gözükenin haricinde de parça lazım olabilir. ( radyatör, fan gibi)

radyatör filan gitmiş galiba daha görmedim aracı suyu filan akmış , ustaya gidince işin açığı bırak yapalım diyecek oda tanıdığı kaportacıya götürecek 2 kez ücret vereceğim o yüzden gitmek istemiyorum , en mantıklısı parçaları alıp ustayla işçilik üzerinden anlaşmak galiba

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun . Kaporta boya da fiyattan önce işçilik önemli uygun fiyatlı yapan yer olabilir ama işçiliği kötüdür bunun için dükkanda ustanın yaptığı işe bakıp ona göre pazarlık yapın/ fiyat alın. Çıkma parça almak daha uyguna gelir diye düşünüyorum.Çikmacilardan fiyat alıp usta arardım ben olsam. Büyük ihtimalle kaza düşük hızda olmuş ama çarpılan bölge demir olduğu için hasar fazla olmuş .

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Babam geçen ay benzer şekilde kaza yaptı. Araç Vectra B. Kaportacıya çektirip parça listesi çıkarttık. Parçacıdan tüm parçaları sıfır olarak alıp kaportacıya teslim ettik. Kaportacıyla sadece işçilik anlaştık. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Aynısı bizim de başımıza geldi çok uğraştım servisi varsa servisine bırakın benim tavsiyem parayı gözünüz görmesin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. Her usatanın illa tanıdığı işini bildiği bir kaportacı vardır, o tavsiye ile gidin, size gerekli parça listesini versin, siz de tedarik yapın, o da el işçiliğini alsın. panel işçiliği olacak gözüken o

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun.

Bence de parçaları temin ederek usta ile el işçiliği anlaşmak.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

El emeği olarak anlaştık parçalarıda 2. El veya sıfır olarak tamir ertirecegiz , tahmini 3000 lira kaput farlar radyatör fan alınacak panel duzeltilecek , 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...