İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 Deaktif Menüler

Zafer Osmanoğlu

Recommended Posts

Zafer Osmanoğlu

Arkadaşlar bende 2006 model Citroen C5 var. Bu aracın kapıları kapanınca dört kapı otomatik kilitlenmiyor, yine kapılar kapanınca ekranda çocuk kilidi deaktiv yazısı çıkıyor. Ekranda menülere girince yukarıda belirttiğim hususlar deaktiv olarak görünüyor. Ne yaptımsa aktif hale getiremedim. Bu sorunu nasıl çözebiliriz, servise götürdüm çözüm bulamadılar. 

Ayrıca menüleri Türkçe yapma şansımız varmı.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Harekete geçince kapıları otomatik kilitlemeyi aktif etmek için konsoldaki kapı kilitleme tuşuna uzun basmak gerekiyor üst kasada. Bu şekilde deneyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bende pejo 2010 model 3008 var. Kapilarin kilitlenmesi yol bilgisayari menusunden yapiliyor. Cocuk kilidi ise sofor tarafondaki cam dugmelerinin oradan ayarlaniyor. Yol bilgisayarında Türkçe vardır muhtemelen. Hangi ülkede yaşıyorsunuz?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Osmanoğlu

Onur bey merhaba konsoldaki düğmeden bu iş yapılıyor ancak otomatik olarak kapanmıyor. Konsoldan kapatsam dahi ekranda hala deaktiv görünüyor.

Eren bey merhaba Türkiye de yaşıyorum fakat 2009 modele kadar Türkçe menü yok acaba bunun bir yolu yordamı varmı. Birde çocuk kilidi kapıdan aktif hale getirsem bile yine ekranda hala deaktiv görünüyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yol bilgisayarında diğer diller var ama Türkçe yoksa yoktur.

Çocuk kilidi ekranda deaktif görünüyor ama kapılar kilitleniyor mu?

Aşağıdaki adreste citroen araçların kullanım kılavuzları var. Inceleyin isterseniz

http://service.citroen.com/ACddb/

Yorum bağlantısı
Zafer Osmanoğlu

Eren bey merhaba, çocuk kilidi ilk aracı çalıştırdığımda devre dışı diyor, fakat sol ön kapıdaki kumandadan kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Osmanoğlu

Onur bey merhaba, düzeltme yapayım, dediğiniz gibi konsoldaki düğmeye uzun süreli basınca hareket edince otomatik kapanma aktif hale geldi, ekrandaki deaktif te aktif hale geldi çok teşekkür ederim. Sağolun.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz
Zafer Osmanoğlu yazdı:

Onur bey merhaba, düzeltme yapayım, dediğiniz gibi konsoldaki düğmeye uzun süreli basınca hareket edince otomatik kapanma aktif hale geldi, ekrandaki deaktif te aktif hale geldi çok teşekkür ederim. Sağolun.

Iki kasada da aynıymış demek.

Güzel günlerde kullanın :)

Yorum bağlantısı
Zafer Osmanoğlu

Onur bey teşekkür ederim, bulamadığım tek şey çocuk kilidini aktif hale getirmek. Ne yaptımsa bunu bulamadım. Her ne kadar kapıdaki düğmelerden kontrol edilsede menüden aktif hale getirip otomatiğe çeviremedim.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Yeni kasada şoför kapısındaki cam düğmelerinin altındaki düğmeden aktifleştiriliyor. Farklı bir yolunu bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Zafer Osmanoğlu yazdı:

Onur bey teşekkür ederim, bulamadığım tek şey çocuk kilidini aktif hale getirmek. Ne yaptımsa bunu bulamadım. Her ne kadar kapıdaki düğmelerden kontrol edilsede menüden aktif hale getirip otomatiğe çeviremedim.

Çocuk kilidi otomatik devreye girmez. Cam açma kapama tuşlarının arkasında kilit tuşu ile manuel açar ve kapatırsınız 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Levent Kuzu

Arkadaşlar 2008 den sonraki C5 lerin tamamının ekran menü dili Türkçe mi acaba. Yoksa belli bir yıldan sonra mı Türkçe. Mesela 2009 1.6hdı Sxpk

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Doğrudan ekranla alakalı bir durum.

2010sxpk aracımda ekranın COB ekranı, yani ortadaki multifunctional ekran da ısınınca görüntüler gidiyordu. Turkceydi.

Degistirdim. Artık ingilizce.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar 2008 den sonraki C5 lerin tamamının ekran menü dili Türkçe mi acaba. Yoksa belli bir yıldan sonra mı Türkçe. Mesela 2009 1.6hdı Sxpk

Benimkinin tamamı türkçe. Uyarıları da Türkçe veriyor.
Ama bazı gruplarda hata uyarılarının ingilizce verildiğini görüyorum.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...