İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yakıt Basınç Sensörü Arızası

Onur Gür

Recommended Posts

Onur Gür

Mrb ustalar benim aracım fiesta 2010 model 1.4 dizel aracımı rampa yukarı park ettiğimde 1 gün sonra marş yapınca calışıyor fakat 5 saniye sonra stop ediyor.

Ekranda motor arızası yazıyor tekrar marşa basınca calışmıyor ancak biraz aşağıya geri geri salınca yani rampayı cok az düzleştirince marş yapınca çalışıyor.

Arıza lambasıda sonuyor normale donuyor ve bunu sadece rampada park da yapıyor onun dısında yolda giderken rampa cıkarken falan yapmıyor.

Bilgisayara bağlattığımda yakıt basınc sensoru arızası dıye belirtmişti tamircim bunu sildi tekrar yaparsa pompacıya gonderırız dıye soylemişti.

O arızayı yıne yaptı sizce bunu neden yapar bilgisi olan ustam varsa yardımcı olursa sevinirim 

Not mazot filtresi yeni değiştirdim eskisindede yapıyodu 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çalışmayınca vakvakı pompalayın. düzelirse vakvak geri kaçırıyor demektir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Gür

bunlarda vak vak hava filtresinin altındamı ustam sorun ondansa biz deiştirebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

siz değişmeyin hava yapar uğraşırsanız enjektörler yanar bu sefer de.

Yorum bağlantısı
Onur Gür

anladım usta pompacıyamı gıdıcez onlarda komple setı degıstırırmı dıye endişe etmiyo değilim peki izmirde tavsiye edebiliceğiniz pompacı varmı bıldiğiniz 

Yorum bağlantısı
Onur Gür

S.a pompaciya gittik pompaci hava yapiyor olabilir dedi tamircinize gidin lifte kaldirsin alttaki yakit borularini kontrol etsin diye soyledi acikcasi ben tamircime goturdugumde geri pompaciyi geri ariyor napim ben buna diye sonra bana cuma gunu getircen lifte kaldircaz yakit borularina bakicaz şamandiraya bakicaz dedi eskisinden daha kotu olmasindan endiseliyim

Bu arada ariza kodu p0087 cikiyo bilgisayarda

Yorum bağlantısı
Onur Gür

merhabalar tamircimle lifte kaldırdık depo kapağından hava bastık borularda kacak yok bi tek mazot fıltresı yenı degıstı soylememe ragmen tamırcım fıltrenın dıbındekı asagıya dogru gıden boruda 15 20 cmlık yaşlık gordu sorun fıltrede degıstırsınler dedı gıttım degıstıgı yere onlarda baktılar abı bu fıltrede sorun yok sorun olsa araba bu sekılde calısmaz e yslık var dıye belırttım o fıltreyı taktıktan sonra hava almasın dıye depo kapagından hava basılıyomuş ondandır fıltrede herhangi bi sorun yok dedıler pompacıya gonderdıler kendılerıne baglı olan ordakı arkadasada anlattım herseyı oda mazot deposunu fulle dene yapmazsa samandıradan yaparsa boruları kontrol etcez dedı bende sonra  mazot aldım göstergede yuzde 60 cıvarında gosterıyordu ve rampaya bıraktım aracı ertesı gün marsa bastım hıc sıkıntısız calısdı sorun samandırada olabılır gıbı gelıyor ama acaba catlakmı var yoksa pislikmi bırıkmıs olabılır yardımcı  olursanız sevınırım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hayrullah Karaman

Merhaba Onur bey , mazot pobmasinada baktirdinızmi aynı sorun bende var mazot pombasindan olur dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...