İçeriğe Yönlendir

Kuga-Hrv-Civic-Karoq

Gökhan Becerik

Recommended Posts

Gökhan Becerik
(düzenlendi)

Merhaba 

Golf aracımı sattıktan sonra biraz daha büyük bir araç ihtiyacım var aşağıdaki araçları düşünüyorum ama başka öneriniz olursa da olabilir . Yılda 10-12 bin km yapıyorum

Not , segment kıyaslamıyorum farklı segmentler farkındayım

2018 1,5 dizel otomatik Kuga 

2019 Sıfır Civic

2018 Honda Hrv 1,5 otomatik

2018 1,0 otomatik Karoq

tarihinde Gökhan Becerik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

İlk işim kugayı detaylıca incelemek olurdu.

Köksal Bey , inceledim aslında Kuga da karar kılmıştım test sürüşü de yaptım( sadece kuga da yaptım )  ama , yokuşta çekmiyor patinaj yapıyor dediler sonrasında kararsızlığa düştüm.

Bu arada yılda 10-12 bin km yapıyorum en fazla 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

3 ay boyunca ikame 2018 1.5 dizel otomatik kuga kullandım geniş ferah, performansı ve viraj kabiliyeti binek otomobil gibiydi,

yakıt tüketimi ortalama şehir içi 7,5 litre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan Becerik yazdı:

Köksal Bey , inceledim aslında Kuga da karar kılmıştım test sürüşü de yaptım( sadece kuga da yaptım )  ama , yokuşta çekmiyor patinaj yapıyor dediler sonrasında kararsızlığa düştüm.

Patinaj yapabilen araba çekebilen araba demektir.. Bu ifade tutarsız. 

Çekmeyen araba patinaj da yapamaz.

Ali Gök yazdı:

bu grup içerisinde civic seçerdim

Emin Önal yazdı:

Civic

Neden... 

Listede Çok okkalı arabalar var listede.. Neden civic ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Patinaj yapabilen araba çekebilen araba demektir.. Bu ifade tutarsız. 

Çekmeyen araba patinaj da yapamaz.

Neden... 

Kuga alıp sorunsuz biniyorum diyen çok az

karog ve hrv bu sınıfta küçük geliyor bana göre golften farkı olmayacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Konuyu kuga acisindan takip ediyorum. Civic bunlarin icinde son bakacagim araba cok engin almadan bi 5 kere in bin yapin ozellikle cocuklu aile iseniz arka koltuga oturanlari dusunun 

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden... 

Benim için sıfır alınabilir olması ve bagaj büyüklüğü .. ama son seçenek 

Aslında 1,0 Karoq da fiyat olarak iyi de , 1,0 olması beni düşündürdü 

Ali Gök yazdı:

Aslında Karoq 520lt bagaj var çok dar değil öyle.. ama Hrv küçük evet 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Önce segment tercihinizi netleştirin derim. Pandizot ile ayrılmış bagaj hacimleri; Kuga 'nın 406lt, HR-V 'nin 393lt, Karoq 'un 521lt olarak belirtiliyor. Civic 'in 519lt. Bu bağlamda bakınca sıralama Karoq - Civic - Kuga - HR-V şeklinde oluyor. Kriterlerinizi çeşitlendirirseniz daha iyi fikir yürütebilir belki de farklı bir seçenek de sunabiliriz, yoksa herkes gönlünden geçeni yazar. 

Bana kalırsa Civic RS derim. Basınca gider, bagaj geniş, donanım zengin, ikinci elde değer kaybı katlanılabilir seviyede gibi gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Karoq bagajı ve içi çok dar değil, 1.0 olması da gözünüzü korkutmasın çekişi gayet yeterli bence. Test sürüşü yaptım, benim 1.4 150 HP Kodiaq'tan kötü gelmedi bana. Gitmem demiyor. İmkan varsa style paket alırsanız memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

Forumda da bir abimizde vardı hatta 1.0 karoq, memnundu öyle hatırlıyorum.

Test sürüşü yapmanızı öneririm karoq ile .

Not: Karoq konusunu buldum :https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/295132-2018-skoda-karoq-10-tsi-dsg/?tab=comments#comment-3274656

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Bu araçların içinden kuga yı tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kuga ya da Karoq bakardım herhalde. Test sürüşü yapmak şart. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Kuga dizelse yakıtı abartı değilse onu tercih ederdim. Güzel bir 4 çeker sistemi var bayağı oturak. Kronik sorunlarını da araştırmak lazım.

Araba yerine şarap alayım değerlensin sıkılınca satarım derseniz honda cıvık

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Tahir Ak yazdı:

Kuga dizelse yakıtı abartı değilse onu tercih ederdim. Güzel bir 4 çeker sistemi var bayağı oturak. Kronik sorunlarını da araştırmak lazım.

Araba yerine şarap alayım değerlensin sıkılınca satarım derseniz honda cıvık

Kuga dizel ama 4x2 , öğrendiğim kadarıyla yakıtı makul 7lt lerde

Yorum bağlantısı
Halit Demir
Ali Gök yazdı:

Yeni kuga larin mi cok sorunu var ?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kaleos aldık geçen sene 1.6 Dizel iç hacmi baya geniş, bi bakın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Kuga'nın kasası değişecek yeni fotolar çıktı.

Hrv 'nin içini ben çok beğendim. Cıvıc sürekli zamlanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Karoq kullandım Pek yüksek araç hissi vermedi ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İhtiyacınız olan kriterler net olmayınca, sadece yazılan modelleri baz alıp değerlendirdiğimde Kuga derim. Ülkemizde bir çok insan kullanmadığı, özelliklerini bilmediği araçlar için çok çeşitli yorumlarda bulunuyor. Bunların %99 unu dikkate bile almıyorum kalan %1 ise bu forumda olan arkadaşlar forumdaki arkadaşlar yaşanmışlardan örnekler veriyor bundan dolayı dikkate alın. Listenizdeki Kuga ve Civic araçlarını kullandım, yolcu olarak da seyahat ettim. Hondanın ses yalıtımı ford dan kötü. Araçta yol ve bagajdan gelen ses miktarı bariz olarak fazla. wv nin dolayısıyla karoq ses yalıtımının ford dan bir tık iyi olacağını tahmin ediyorum. Bence belirttiğiniz araçları 1-2 günlük kiralayın mevcut kullanım alışkanlıklarınızla test edin en iyi kararı vermiş olursunuz. Belki 1000 tl kayıp gibi görünebilir ama araç alıp beğenmeyip sattığınızda daha büyük kaybınız olur.

Gökhan Becerik yazdı:

Bu arada yılda 10-12 bin km yapıyorum en fazla 

Ayrıca civic ereğli demir çelik fabrikasının sacını kullanıyor, bu sacı toyota tercih etmeyip belçikadan sac getiriyor. Bir tofaş yetkilisinin ifadesidir "toyota bizim kullandığımız sacı kullansa araçları en az %20 daha ağır olurdu" demişti. Bu duru sadece listenizdeki yerli civic için geçerli.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Metin Uzunoğlu yazdı:

İhtiyacınız olan kriterler net olmayınca, sadece yazılan modelleri baz alıp değerlendirdiğimde Kuga derim. Ülkemizde bir çok insan kullanmadığı, özelliklerini bilmediği araçlar için çok çeşitli yorumlarda bulunuyor. Bunların %99 unu dikkate bile almıyorum kalan %1 ise bu forumda olan arkadaşlar forumdaki arkadaşlar yaşanmışlardan örnekler veriyor bundan dolayı dikkate alın. Listenizdeki Kuga ve Civic araçlarını kullandım, yolcu olarak da seyahat ettim. Hondanın ses yalıtımı ford dan kötü. Araçta yol ve bagajdan gelen ses miktarı bariz olarak fazla. wv nin dolayısıyla karoq ses yalıtımının ford dan bir tık iyi olacağını tahmin ediyorum. Bence belirttiğiniz araçları 1-2 günlük kiralayın mevcut kullanım alışkanlıklarınızla test edin en iyi kararı vermiş olursunuz. Belki 1000 tl kayıp gibi görünebilir ama araç alıp beğenmeyip sattığınızda daha büyük kaybınız olur.

Aslında Golf 7 vardı , Suv alayım dedim hem bagajı daha büyük olsun hem içi geniş olsun amacım bu aslında . Civic sonradan listeye girdi sıfır alınabilir diye. . Aslında bütçe olsa Tiguan kesin kararım olur ama o kadar çıkamıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Sıfır olması ve iç tasarımını çok beğendiğim için civic tercih ederdim herhalde. Ama şu var polodan civic e geçtim en düşük segmenti olmasına ragmen polo çoğu yönden civicten iyimiş. Daha az yol sesi daha iyi süspansiyon daha iyi ses sistemi daha tok malzeme hissi vardı poloda. Büyük oluşu sürüş zevki ve otomatik olmasından dolayı pişman olmadım açıkçası. Civicde bir bagaj kapağı yapmışlar akıllara zarar elimde kalacak hissi veriyor kapatırken. Son kasa civic denemeden karar vermeyin derim. Fb7 kasaya göre mutlaka iyileştirmeler yapmışlardır. Memnun kalmazsanız ilerde en az zararla değiştirme şansınız olur.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Liste içinde direk Kuga derim, emin ol çok keyif alacaksın, yine liste içinde en konforlusu Kuga sonra Karoq gelir yalıtım ve konfor olarakta daha iyi bu arada,  Kuga da 1.5 dizel araca birazcık az geliyor, o yüzden performans normal gelecek sana, tek kötü yanı diyebileceğim bu olsun, diğer açılardan donanım olarakta titanyum falansa direk kuga alırdım senin yerinde olsam, yalnız diikkat et suv alışkanlık yapar sonra benim gibi sedanları listeden silersin...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...