İçeriğe Yönlendir

Kuga-Hrv-Civic-Karoq

Gökhan Becerik

Recommended Posts

Gökhan Becerik
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Liste içinde direk Kuga derim, emin ol çok keyif alacaksın, yine liste içinde en konforlusu Kuga sonra Karoq gelir yalıtım ve konfor olarakta daha iyi bu arada,  Kuga da 1.5 dizel araca birazcık az geliyor, o yüzden performans normal gelecek sana, tek kötü yanı diyebileceğim bu olsun, diğer açılardan donanım olarakta titanyum falansa direk kuga alırdım senin yerinde olsam, yalnız diikkat et suv alışkanlık yapar sonra benim gibi sedanları listeden silersin...

Evet Seçeneğim 2018 Titanyum Kuga 1,5 dizel otomatik , performans beklentim hiç yok . 1,2 Golf kullandım uzun yıllar  , uzun yolda bile 120 yi geçmeyen bir tipim 😀 

Çoğunlukla İst. şehir içi kullanacağım işe gidip gelmek için 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Geniş araç istiyorsanız HRV yi listeden çıkartın bence. Birde 0 araç her zaman1 adım öndedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

hyundai tucson. 1.6 dizel otomatik. kocaman araba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Belki karar vermede yardımcı olur düşüncesi ile yazıyorum. Su anda 2 haftadır peugeot 3008 dizel 1.6 otomatik kullanıyorum. Aracı 10000 km de olmasına rağmen adblue ekleyin uyarısı vermeye başladı. İki sürüş modu var. D ve S olarak D de konfor iyi ataklik Cok az. S de bataklık iyi motor sesi fazla. Ayrıca daha once sedan araclar kullandığım icin arka taraftan gelen ses de rahatsiz ediyor. Start stop olayına da alışamıyorum. Seçenekleriniz de olan araçlarla gerekirse kirayalarak test sürüsü yapınız. Daha iyi karar vermenizi saglar. Şimdiden Hayirli olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

adblue periyodik olarak eklenecek bir malzeme. kilometre ile ne ilgisi var? 10 depoda bir felan eklenmesi normal

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun
(düzenlendi)
Gökhan Becerik yazdı:

Merhaba 

Golf aracımı sattıktan sonra biraz daha büyük bir araç ihtiyacım var aşağıdaki araçları düşünüyorum ama başka öneriniz olursa da olabilir . Yılda 10-12 bin km yapıyorum

Not , segment kıyaslamıyorum farklı segmentler farkındayım

2018 1,5 dizel otomatik Kuga 

2019 Sıfır Civic

2018 Honda Hrv 1,5 otomatik

2018 1,0 otomatik Karoq

Kodiaq'ı da listye alırdım ben olsaydım. Ambition seviyesinden (baz) itibaren tatminkar donanımı var hakikaten geniş. 1.4 tsi dsg yılda 10-12 bin km için biçilmiş kaftan.

tarihinde Muhammed Lokman Tosun tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

liste baz alındığında 1- kuga 2- karoq, sonrası liste değiştir :) parasal sorun yoksa denemedim yakından görmedim ama citroen c5 aircross güzel geldi bana...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Gökhan Becerik yazdı:

Köksal Bey , inceledim aslında Kuga da karar kılmıştım test sürüşü de yaptım( sadece kuga da yaptım )  ama , yokuşta çekmiyor patinaj yapıyor dediler sonrasında kararsızlığa düştüm.

Bu arada yılda 10-12 bin km yapıyorum en fazla 

4 çeker değilmi? değilse almayın zaten yüksek arabayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
adblue periyodik olarak eklenecek bir malzeme. kilometre ile ne ilgisi var? 10 depoda bir felan eklenmesi normal
Mehmet sizin düşünceniz saygı duyuyorum. Yabancı kaynaktaki yazi da su sekilde "AdBlue[emoji2400] is a non-flammable, colourless and odourless solution, to be stored in a cool place. It comprises 32.5% of urea, diluted in demineralised water. AdBlue[emoji2400] is held in a special tank of around 17 litres, for a driving range of around 20,000 km." tahmini ücreti de 80-90 lira. Kaynaktaki yazi peugeot sitesinden alinmistir. Ayrica aracın yol bilgisayarı tüketim değeri 7lt/100km dir.
Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik

Peki Golf ten sonra sedan veya Suv ne önerirsiniz ? 

boyum 1,83 kilom 100 ona göre olursa 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tiguan olmazmı? 2012 2013 filan? golf plus ın yukseltilmiş hali.

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Dogan Arsiray yazdı:

tiguan olmazmı? 2012 2013 filan? golf plus ın yukseltilmiş hali.

Tiguan olurda eski de almıyım dedim o yüzden sattığım golf 2016-30bin km deydi .. yine 2018 bşy bakayım diyorum ama bu fiyatlarla 2017 de olur sanki 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Mehmet sizin düşünceniz saygı duyuyorum. Yabancı kaynaktaki yazi da su sekilde "AdBlueemoji2400.png is a non-flammable, colourless and odourless solution, to be stored in a cool place. It comprises 32.5% of urea, diluted in demineralised water. AdBlueemoji2400.png is held in a special tank of around 17 litres, for a driving range of around 20,000 km." tahmini ücreti de 80-90 lira. Kaynaktaki yazi peugeot sitesinden alinmistir. Ayrica aracın yol bilgisayarı tüketim değeri 7lt/100km dir.

adblue dediğin bildiğin amonyak aslında...

Dogan Arsiray yazdı:

kadjar filan olmazmı? 2 çeker otomatik.

yüksek araba ve 2 çeker olmazz :D 

kadjar, şanzıman tırt ve içi çirkin, kugaya karşı koyduğunda ise sıfır şansı :i-ih: 

yüksek olmasını neden sevmedin, duster olsa tamam derim çok yumuşak süspansiyon, viraj kabiliyeti yol tutuş frenaj falan vasat ama kuga oldumu iş değişiyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Gökhan Becerik yazdı:

Peki Golf ten sonra sedan veya Suv ne önerirsiniz ? 

boyum 1,83 kilom 100 ona göre olursa 😂

kardeş benzin derdin yoksa gerçi çok yakmıyor ve bulabilirsen tabii 180 hp benzinli kuga alabilirsin, benzinli karoq olur...

mümkünse çift kavrama şanzıman alma, mesela dizel kuga çift kavramalı,diğerlerinden daha iyi ama, benzinli kuga klasik oto şanzıman taş gibi

karoq - renonun alayı çift kavrama

kaşkay cvt yani gıcık, son kasa galiba çift kavramaya geçti...

tiguan pahalı ve çift kavrama, baz donanım olursa uygun ama şanzımanı yaz kenara...

mümkünse klasik oto şanzıman tercih et..

sağlam oto şanzımanlılar:

kuga bennzinli, Citroen c5 aircross c4 falanda öyle eat8 klasik oto şanzıman, arazide işin yoksa 4x4 alma boşa ağırlık, ama alacaksanda değişken 4x4 olsun Kuga gibi, gerektiğinde devreye değişken oranda girer, otoyol kullanımında en güzeli bence (arazidede güzel ama), zaten 4x4 lerde seçenekte az, en iyi 4x4 bence yine Kuga-Tiguan falan ve diğerleri...

seçim senin :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Patinaj yapabilen araba çekebilen araba demektir.. Bu ifade tutarsız. 

Çekmeyen araba patinaj da yapamaz.

Neden... 

Listede Çok okkalı arabalar var listede.. Neden civic ?

Ben SUV sevmiim :)

Golften sonra bana mantıklı gelen civic.

Ayrıca sıfır sıfırdır 😛

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
ilave : Hele birde fabrikasyon lpg li ise offf :D
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Gökhan Becerik yazdı:

Merhaba 

Golf aracımı sattıktan sonra biraz daha büyük bir araç ihtiyacım var aşağıdaki araçları düşünüyorum ama başka öneriniz olursa da olabilir . Yılda 10-12 bin km yapıyorum

Not , segment kıyaslamıyorum farklı segmentler farkındayım

2018 1,5 dizel otomatik Kuga 

2019 Sıfır Civic

2018 Honda Hrv 1,5 otomatik

2018 1,0 otomatik Karoq

Megane ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Selçuk Keleş yazdı:

Megane ?

Yok hocam reno düşünmüyorum açıkçası , sağolun

Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş benzin derdin yoksa gerçi çok yakmıyor ve bulabilirsen tabii 180 hp benzinli kuga alabilirsin, benzinli karoq olur...

mümkünse çift kavrama şanzıman alma, mesela dizel kuga çift kavramalı,diğerlerinden daha iyi ama, benzinli kuga klasik oto şanzıman taş gibi

karoq - renonun alayı çift kavrama

kaşkay cvt yani gıcık, son kasa galiba çift kavramaya geçti...

tiguan pahalı ve çift kavrama, baz donanım olursa uygun ama şanzımanı yaz kenara...

mümkünse klasik oto şanzıman tercih et..

sağlam oto şanzımanlılar:

kuga bennzinli, Citroen c5 aircross c4 falanda öyle eat8 klasik oto şanzıman, arazide işin yoksa 4x4 alma boşa ağırlık, ama alacaksanda değişken 4x4 olsun Kuga gibi, gerektiğinde devreye değişken oranda girer, otoyol kullanımında en güzeli bence (arazidede güzel ama), zaten 4x4 lerde seçenekte az, en iyi 4x4 bence yine Kuga-Tiguan falan ve diğerleri...

seçim senin :) 

3008 e baktım bir ara vazgeçtim pejo algısından dolayı güvenemedim , zaten fiyatları da çok yüksek geldi bana , 

Arazi ile hiç işim yok 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Süspansiyonu kaç para acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hacı Şenyurt yazdı:

Mehmet sizin düşünceniz saygı duyuyorum. Yabancı kaynaktaki yazi da su sekilde "AdBlueemoji2400.png is a non-flammable, colourless and odourless solution, to be stored in a cool place. It comprises 32.5% of urea, diluted in demineralised water. AdBlueemoji2400.png is held in a special tank of around 17 litres, for a driving range of around 20,000 km." tahmini ücreti de 80-90 lira. Kaynaktaki yazi peugeot sitesinden alinmistir. Ayrica aracın yol bilgisayarı tüketim değeri 7lt/100km dir.

Yazdığınızdan birşey anlamadım. 10 bin km de adblue uyarısı verdi demek bir olumsuzluk değil. Siz ne demek istediniz? Around 20 bin dedi ama 10 bin az mı demek istediniz? Paylaştığınız yazıda kabaca benim dediğimi tekrar etmiş. deposunun büyüklüğüne göre 10 bin olur 20 olur. olmayada bilir çünkü ne kadar kullanılacağı şartlara göre değişebilir. yakıt gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Süspansiyonu kaç para acaba?

araç güzel ama, tip falanda değişik, fırsat bulduğumda gidip bakayım hele şuna...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

araç güzel ama, tip falanda değişik, fırsat bulduğumda gidip bakayım hele şuna...

geçende carrefour otoparkında leylek gibi kalmış inememiş bi eski c5 gördümdü.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

geçende carrefour otoparkında leylek gibi kalmış inememiş bi eski c5 gördümdü.

:D valfi takılı kalmış salamamıştır havayı,  bu suv da sorun olmaz çünki bunda pnömatik süspansiyon yok, yükseklik sabit, bunun olayı darbe sönümlemede :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...