İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapı Çıtası

Hakkı Öz

Recommended Posts

Hakkı Öz

merhaba arkadaşlar. aracım ford fieasta 2004 comfort, izin dönüşünde eskişehirden kayseriye gelirken , aracımın sağ ön kapısındaki dik olan plastik şerit(aşağıdan yukarıya küçülüyor) uçtunu farkettim (molada farketim). kayseride fordun yedek parçacılarında yok. servisde fiyatına 65 tl dedi phalı geldi o plastik için. şimdi başka nerde bulabilirim aramaktayım. aklınızda olsun yüksek süratlerde uçma imkanı var onları sağlamlastırmak lazım. ben otobanda XXX i gördüm sanırım o süre zarfında uçtu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Genelde benzin istasyonlarındaki otomatik yıkama fırçaları yüzünden yapışkan yerinden çıkmakta, yoksa yapışkanı sağlamsa, ferrari gibi gitseniz de uçmaz.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bu plastikler arabaya çift taraflı yapışkan bantla yapıştırılmış.Zamanla kendini bırakıyor ve bunu da belli ediyor.Ben o kısımları söküp silikonla destekledim.Diğerleride uçmadan sizde böyle bir işlem yaparsanız diğerlerini kurtarırsınız.

Yorum bağlantısı
Yasin Balım

Evet aynen bu plastikler düşüyor. Arkadaşın 2005 fiestasında da düşmüştü. Benim aracın bütün o kapı kenarındaki plastiklerde gevşeme ve açılma var. Siyah silikon ile yapıştıracaz inşallah bir vakit bulursam.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

Evet diğer plastiklerde gevşeme yapmış durumda onları bende silikonla yapıştırcam yoksa bu gidişleri hepsi uçacak.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Benimde uçmuştu, Farkettim ama durmadım; Amaaan boşver dedim 5 km devam ettim. Sonra Kafamın üstünde ampül yandı ve fiyatı aklıma gelince, O yolu döndüm ve aldım yol kenarından :D

Silikonla yapıştırın en iyi çözüm :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

6 ay önce almıştım izmirde ÖZ ZAFER otomotiv muadili olmadığı için mecbur orjinalini alacaksın genelde 60 lira artı kdv fiyatı ama ben burdan fiş miş bişey almadan 45 TL'ye almıştım. bence bekletmeden al çünkü yağmur yediği için çürüme yapma ihtimali var gerçi benim baya öyle durdu ordan çürüme yapar dedim yapmadı dandik bir sünger yüzünden yaptı. :blush: siz yinede bekletmeden alın parçayı. internettede satılıyor isterseniz link'i özel mesaj olarak yollayabilirim.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
6 ay önce almıştım izmirde ÖZ ZAFER otomotiv muadili olmadığı için mecbur orjinalini alacaksın genelde 60 lira artı kdv fiyatı ama ben burdan fiş miş bişey almadan 45 TL'ye almıştım. bence bekletmeden al çünkü yağmur yediği için çürüme yapma ihtimali var gerçi benim baya öyle durdu ordan çürüme yapar dedim yapmadı dandik bir sünger yüzünden yaptı. :) siz yinede bekletmeden alın parçayı. internettede satılıyor isterseniz link'i özel mesaj olarak yollayabilirim.

onur bey çok teşekkür ederim lnk için ama link açılmıyor. tekrar gönderirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
onur bey çok teşekkür ederim lnk için ama link açılmıyor. tekrar gönderirseniz sevinirim.

tekrar yolladım. fakat şimdi dikkat ettim stokta olmayan bir ürünmüş :)

Yorum bağlantısı
Harun Kurşun

benimki de düştü burada yok getirteceklerdi 65 tl.demek problemli bi parça bende çocuklar söktü sanıyordum :D

Yorum bağlantısı
Erciyes Hacıalioğlu

Benim 2004 aractada cıkmıştı. Bende komple söküp cıkardım. Kaportacı arkadaş yeniden yapıştırdı. Arada bir kontrol etmekde yarar var. Şimdi başka bir kapının ki çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

zaten bende bir tanesi ucunca diğerlerini patex'in silikon tarzı katalizörlü autorapid diye bir yapıştırıcısı var onunla yapıştırdım eskisinden sağlam durumdalar açılma yapan varsa bu ürünü tavsiye ederim ama güneşli (sıcak) hava yapmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

bence herkes kontrol etsin ve sağlamlastırsın bi şekilde. ucuz bi malzeme gibi gözüküyo amafiyatı gerçekten pahalı. benim diğerleri de gevşemiş bende hemen yapıstırcam

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Eren
merhaba arkadaşlar. aracım ford fieasta 2004 comfort, izin dönüşünde eskişehirden kayseriye gelirken , aracımın sağ ön kapısındaki dik olan plastik şerit(aşağıdan yukarıya küçülüyor) uçtunu farkettim (molada farketim). kayseride fordun yedek parçacılarında yok. servisde fiyatına 65 tl dedi phalı geldi o plastik için. şimdi başka nerde bulabilirim aramaktayım. aklınızda olsun yüksek süratlerde uçma imkanı var onları sağlamlastırmak lazım. ben otobanda XXX i gördüm sanırım o süre zarfında uçtu.

aynı sorunu bende yaşadım benimde sol kapı çıtası uçtu mersinde 70 tl ye aldım. diğerleri de uçmasın diye bi güzel silikonladım. tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Kemal Yılmazer

benimde yazın başında otobandayken uçtu durup almak istesemde en son arkadan gelen araç üstünden geçti cızzz etti içim o an sonra bandırmada muslubaşlardan temin ettim 65 tl stoğu olmayan bi ürün kayseride oto hurdacı varsa bi gez kazalı bi fiestadan kendine uygun fiyata alabilirsin yada yandan vuruğu olan bi fiesta bekle anlaş ondan sök cüzzi bi miktar öde kazasıyla beraber kasko karşılaşın parçayı sende bu fiyatları vermekten kurtul sabırlı olursan tabi :) bu arada benimki sadece bi öneri sonuçta :):):rofl:

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
benimde yazın başında otobandayken uçtu durup almak istesemde en son arkadan gelen araç üstünden geçti cızzz etti içim o an sonra bandırmada muslubaşlardan temin ettim 65 tl stoğu olmayan bi ürün kayseride oto hurdacı varsa bi gez kazalı bi fiestadan kendine uygun fiyata alabilirsin yada yandan vuruğu olan bi fiesta bekle anlaş ondan sök cüzzi bi miktar öde kazasıyla beraber kasko karşılaşın parçayı sende bu fiyatları vermekten kurtul sabırlı olursan tabi ;) bu arada benimki sadece bi öneri sonuçta :good1::):)

hla hurdacıları geziyorum Kayseri ve Eskişehir'de hurdacılarda bulamadım bakıyorum hala. 65 tl vermek istemiyorum. ama kışda geldi arabanın dış kaplamasınıda bir an önce bulmak istiyorum bi yandan...

Yorum bağlantısı
Kemal Yılmazer

valla benim fiestadan önceki araçımda da uçmuştu yaklaşık 7-8 ay öyle gezmişti bi sıkıntısını görmedim çürüme yada ses tarzında tabi görsellik açısından hoşta durmuyor kazalı araçlardan temin etme yoluna bi bak derim çıkmacılarda filan belki bulabilirsin tabi şunuda unutma ordanda bedavaya almıcaksın sonuçta 25-35 lira desen tabi gezinirken baknırken yaptığın masraflarıda göz önünde bulundur 40-50 lira civarı yine masrafın olucak gün geçtikce gezerek bu dahada artıcak 65 lira vermiyip 15-20 lira kara geçeyim derken tam aksine içeri girme ayrıca alıcağın parça sıfır diğeri 2, el olucak kafa kafaya gelicek nerdeyse... biran önce karar verip paranı ayarla git 65 liraya al derim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede yeni alın, fiyatı 60 tl. takarkende içine siyah cam silikonu sıktırıp öyle takın birdaha hayatta çıkmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Metin Sinan Öz

Selam dostlar, fotograf ekleme imkanım olmadı, ilk fırsatta eklerim. Bahsettiğim bantlar kapıların dış orta kısmında olan plastik bantlar, forumlarda çok aradım bulamadım başka kimsenin başına gelmedi mi bilmiyorum ama bu bantların arka kapıda olanlarının ön kapıya bakan uçları dışa doğru açılmaya başladı öyle ki ön kapı açılmadan arka kapılar açılmıyor, karşılaşan ve bir çözüm bulan yahut yorumu olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende fiesta ile karşılaşmıştım eskiden

benim aracm garatideydi serviste yapmışlardı. yaptıkları işlem ucu kalkan plastiği hafiften inceltip kalkık ucu geri yapıştırmışlardı. forumda konusu vardı ama tam hatırlamıyorum hangi konuydu biraz araştırın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Forum da bir başkasınında başına gelmişti ama aradım bulamadım ben de

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

uç kısımlarını güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırdım ben.. :police:

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz

bantları komple söktüm, ocak üzerinde biraz ısıtıp elimle düzelttim çıtalar düzgün hale geldi, şimdi geri yapıştırma işine geçicem ama ne kullanmalıyım acaba yapıştırıcı olarak?

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz

siyah silikonu duymadım bugün bir iş için kaportacıya gitmişken yapılştırttım. sökmesi çok kolay oldu bi ucunu denkgetirip yavaş yavaş çekince geliyor :D

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

daha önce benim çıtalardan biri yolda uçmuştu. malzeme de ucuz bu malzeme değil aslında, neyse siyah silikon iyi bi çözüm hepsini yapıştırmak mantıklı.

Sonuç olarak ta tüm fiesta kullanıcıların kapı çıtalarının yapıştırması gerekiiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...