İçeriğe Yönlendir

Ka - Poliüretan Takozlar

Musa Değerli

Recommended Posts

Musa Değerli

Travers takozlarını ararken videolara gözüm ilişti millet takozları bu polyüretan olanlar ile değiştiriyor.Nedir ne degildir gercekten dayanıklimıdır v.s bilgisi olan varmıdır ?Fiyatları pahalı durduk yere şimdi :)517c668afef9c504163abc7a70d805f7.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben bunları tam set olarak Jeep ZJ de kullanmıştım kullandığımız sürede eskimediler 4 sene boyunca ancak kışın gacır gucur ses yapıyorlar. birde bunları iyi bir tornacı alıştırıp takacak. zart diye bastırınca girmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
ben bunları tam set olarak Jeep ZJ de kullanmıştım kullandığımız sürede eskimediler 4 sene boyunca ancak kışın gacır gucur ses yapıyorlar. birde bunları iyi bir tornacı alıştırıp takacak. zart diye bastırınca girmiyor.
Videolarda adam gresi sürüp direkt takıyordu.Benim için dayanıklılık önemli.4 yıl iyiymiş.Burada 5 yılda 2.kez viraj lastiği değiştireceğim 3 kez de salincak.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol tutuşu da iyileştirir, sıfır boşluk ve rijit çalışma sağlar. Olsa da lasak yahu nerde bunlar yine?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
yol tutuşu da iyileştirir, sıfır boşluk ve rijit çalışma sağlar. Olsa da lasak yahu nerde bunlar yine?
Aha beklenen cevap geldi :)Malum sitede abi :)İngiliz kardeşlerimiz KA satarken polibuşız polibuşız diye yazıyor.Meraktan arayınca bunlari buldum
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

malumun sitesi hangisi yahu :mangal: focus için de var mı maviş maviş

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
malumun sitesi hangisi yahu :mangal: focus için de var mı maviş maviş
Ebayda abi.Hey Maşallah fiyatlara bak :) Ka nın seti 100 £ :) Ben kalp KA :)fbf095a9b7616cd1b09d2f55f1ea2681.jpg
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

komple hepsi ise değer hem ömürlük hem iş görür, focus seti ne kada rmk 2

edit 400 cükmüş KA ya dua et

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
komple hepsi ise değer hem ömürlük hem iş görür, focus seti ne kada rmk 2
edit 400 cükmüş KA ya dua et
:) Buna 400£verip getirsem gümrukte alay konusu olurum
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Poliüretan firmasına gidin, vulkolan yapsın 50 sene çalışır malzeme 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Kim yapar bunu.Vulkolan konusunu biliyordum ama gidip yaptırabileceģimiz bir yer varmı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Yahu sana sordum bunları zamanında, at çöpe, dandik işe yaramaz dedin :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Musa Değerli yazdı:
Servet Aydın yazdı:

Kim yapar bunu.Vulkolan konusunu biliyordum ama gidip yaptırabileceģimiz bir yer varmı?

@Uğur Çınar

Bak bakam buraya hele bi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Yahu sana sordum bunları zamanında, at çöpe, dandik işe yaramaz dedin [emoji3]

:)Cevabı bekliyorum ben de
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fkk veya abt ile görüşülebilir ancak, kalıp işi olacaktır. Piyasa talebi olursa şaka gibi rakamlara imal edilir. Bir tane numune alınarak sertliğini ölçüp yaparlar. 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Fkk veya abt ile görüşülebilir ancak, kalıp işi olacaktır. Piyasa talebi olursa şaka gibi rakamlara imal edilir. Bir tane numune alınarak sertliğini ölçüp yaparlar. 
Transit v.s modellere adamlar üretmiş
Fakat bireysel durumda beni pek sallayacaklarıni sanmam :) Tornada işlenirmi bu malzeme ?
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Çok sert oluyor diyor ingilizler. Seste yapıyormuş.

Track car hazırlayanlar kullanıyor genelde.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Musa Değerli yazdı:

Transit v.s modellere adamlar üretmiş
Fakat bireysel durumda beni pek sallayacaklarıni sanmam :) Tornada işlenirmi bu malzeme ?

İşlenir kolaydır 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
[mention=21566]Uğur Çınar[/mention]
Bak bakam buraya hele bi
Abi yok bizde [emoji16]
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim Jeepler de bir burçlar var akıl durur :) 400 lira ne ki ? Bütün burçları değiştirsek KA alır masrafı. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu işin erbabı Powerflex.

Alfa camiasında çok meşhur, dayanıklı ancak sert. Uzun ömürlü olsun diye takılacak bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Bizim Jeepler de bir burçlar var akıl durur [emoji4] 400 lira ne ki ? Bütün burçları değiştirsek KA alır masrafı. 
Yine yeni yeniden Ben Kalp KA :)
Bu işin erbabı Powerflex.
Alfa camiasında çok meşhur, dayanıklı ancak sert. Uzun ömürlü olsun diye takılacak bir şey değil.
Ses olayını merak ettim.Deney için arka travers burçlarından baslayayım.Sert olsun da ses olmasın.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sami Demirpaz yazdı:

Bizim Jeepler de bir burçlar var akıl durur :) 400 lira ne ki ? Bütün burçları değiştirsek KA alır masrafı. 

amarigadan istedim 2000 tl tuttu bütün burçlar. poliüretan çoğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu malzemeler uzun ömür için değil rijitlik için takılır. Ford bilmiyor mu sanki bunları poliüretandan yapmayı. Bunları takınca arabanız yarışa hazır hale gelir. Yanına bir de coilover, pist lastiği, büyük fren oldu mu tamam :D

Ama günlük kullanımda arabanızdakiler bir daha binmeye tövbe ederler.Oldu olacak demirden yapın.

Tabi bu polylerin sertlik dereceleri var. Shore diye ölçülüyor galiba. 60, 70, 80 diye gidiyordu. 

durometerchart.png

Ben kimyager bir arkadaşa şanzıman alt takozu yaptırdım. Şu an takmadım duruyor. Poly'den kendisi döktü karışımın sertliğini ayarlayarak. 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Bu malzemeler uzun ömür için değil rijitlik için takılır. Ford bilmiyor mu sanki bunları poliüretandan yapmayı. Bunları takınca arabanız yarışa hazır hale gelir. Yanına bir de coilover, pist lastiği, büyük fren oldu mu tamam [emoji3]

Ama günlük kullanımda arabanızdakiler bir daha binmeye tövbe ederler.Oldu olacak demirden yapın.
Tabi bu polylerin sertlik dereceleri var. Shore diye ölçülüyor galiba. 60, 70, 80 diye gidiyordu. 

durometerchart.png

Ben kimyager bir arkadaşa şanzıman alt takozu yaptırdım. Şu an takmadım duruyor. Poly'den kendisi döktü karışımın sertliğini ayarlayarak. 
Ford bilmiyormu sanki kısmını ford KA için defalarca çürütebilirim :)Yeni teknoloji birşeydir v.s şeklinde düşünmüştüm.Viraj demiri veya bir salıncakta deneyesim var.Sağolun bilgiler için
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...